Bugün...11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde Yemek Yarışması Düzenlendi
Tarih: 13-10-2018 20:48:28 + -


Yarışma sonrasında Çınar grubu 'Afgan pilavı, Kıbrıs tatlısı ile birinci oldu. İkinciliği Yaran ve 3.'lüğü Karatekin grubunun aldığı yarışma sonrasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.


11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde Yemek Yarışması Düzenlendi

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle yemek yarışması düzenlendi.

 

İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yemek yarışmasına Karatekin, Yaren ve Çınar olmak üzere üç grup katıldı ve yarışmanın birincisi Çınar grubu oldu.

 

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Hacı Ali Dinlenme Tesislerinde yemek yarışması düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Etkinlik hakkında bilgi Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü münasebetiyle böyle bir etkinlik planladık. Çocuk evi modellerinde çocuklarımız mükemmel davranışlar kazandı. Harika şeyler yapmaya başladılar. Bugünde kendilerinin sunumlarıyla başından sonuna kadar yapmış oldukları yemeklerle yemek yarışması programı yaptı.” dedi.

 

Çocuklar en iyi şekilde yetiştiğini belirten Yıldırım, “Bizim çocuklarımız hayata hazır hale gelecekler. Bizim çocuklarımız artık kendi aile yuvalarını kurmayı düşünecekler. Dolayısıyla bir annede olması gereken vasıfları ve özellikleri bilecekler.” şeklinde konuştu.

 

Yıldım konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizlerde bu çocuklarımızın bu güzelliklerine şahit olun istedik. Bu yarışma aslında kardeşlik arasında bir yarışma, belki birincisini seçeceğiz ama katılımlarından dolayı hepsi gönlümüzün birincisi. Kendilerine başarılar diliyorum. Sizlerin de katılımlarından ötürü çok mutlu olduk.”

 

Açılış konuşmasından sonra yemek yarışmasına geçildi. Jüri üyeliğini Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Nigar Yılmaztürk, İsmail Hakkı Başyiğit ve Zeynep Şahinoğlu'nun yaptığı yarışma sonrasında Çınar grubu 'Afgan pilavı, Kıbrıs tatlısı ile birinci oldu. İkinciliği Yaran ve 3.'lüğü Karatekin grubunun aldığı yarışma sonrasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

 

Programda ayrıca  geçen yıl okullarında takdir alan 12. sınıf öğrencilerine bakanlık hediyesi olan telefonlar ile teşekkür alan çocuklara da tabletleri verildi.

 

 

 
Bu haber 1805 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI