Bugun...112 Acil Çalışanları Birçok Sorunla Boğuşuyor…(Özel Haber)
Tarih: 28-12-2017 19:48:53 Güncelleme: 28-12-2017 20:09:53 + -


Hiasarcıkkayı köyü sakinlerinden Döndü Kaşkaya isimli yaşlı teyzemiz tüm engellere rağmen kahraman 112 Acil Ambulans ekipleri tarafından evinden alınarak sırtta taşınmak marifetiyle 112 Acil Ambulansa getirildi, daha sonra hastaneye yetiştirildi.


112 Acil Çalışanları Birçok Sorunla Boğuşuyor…(Özel Haber)

112 Acil Ambulans Sağlık Ekipleri Her Zaman Heryerde Daima Göreve Hazır

 

Çankırı Merkez 5 nolu 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanı ekiplerimiz bu gün bizleri bir kez daha duygulandırdı. Yaptıkları işte hayır duası alarak mutlu oldular...

 

Döndü Kaşkaya isimli yaşlı teyzemiz kahraman 112 Acil Ambulans ekipleri tarafından hastaneye yetiştirildi. 

 

Merkez 5 nolu 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanlarımız Çankırı Hisarcıkkayı köyü sakinlerinden Döndü Kaşkaya isimli yaşlı teyzemizi sırtlarında taşıyarak Ambulansa getirmeyi başardılar.

 

Şiddetli karın ağrısı ile rahatsızlaşan yaşlı teyzemiz Döndü Kaşkaya için 112 Acil Ambulans isteğinde bulunuldu. Kar, çamur, fırtına ve bataklıklara karşın olay yerine intikal eden Merkez 5 nolu 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanlarımız bir engel ile karşılaştı.

 

Yol Çamur Ve Bataktı!

 

Engel Tanımadı, Hastayı Sırtında Ambulansa Getirdi

 

Devlet malını, vatandaşı düşünen sağlık çalışanımızdan “İnsanlığa, Devlet Malına” karşı sergilediği saygı örneği bizleri duygulandırdı, gözlerimizi yaşarttı.

 

Merkez 5 nolu 112 Acil Ambulans Sağlık ekibinde görevli araç sürücüsü Eray Kiper ve diğer arkadaşları Ambulans batar düşüncesiyle hasta vatandaşımızın eviyle Ambulans arasındaki mesafeyi hiçe sayarak hastayı sırtlarında taşıyarak Ambulansa yetiştirdiler. İlk tedavisi 112 Acil Ambulansta yapılan yaşlı teyzemiz Döndü Kaşkaya Hisarcıkkayı dan Çankırı Devlet Hastanesine hızlı bir şekilde intikal ettrildi.

 

www.haberci18.com İnternet Medyasından Sağlık Çalışanlarımıza, 112 Acil Ambulanscılarımıza Teşekkür

 

Tedaviye ulaşma anlamında, bazı sıkıntılar yaşansa da, genel itibariyle kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmek, insanı mutlu ve rahat ettirmeye yetmektedir. Bu sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, hiç şüphe yok ki en büyük katkıyı 7/24 hizmet veren, hayati bir öneme sahip büyük bir sistem ağına dönüşen 112 Acil hatları, 112 acil istasyonları ve 112 personel ve ekipmanlarıyla çok kısa bir süre içerisinde hastayı en yakın ve uygun tedavi merkezine ulaştırmakta gösterdikleri çalışma ve özverileri takdire şayandır. Marifet iltifata tabidir kabilinden, 112 Acillerin, her hallerinden dolayı hakkını yememek gerektiği kanaatindeyim. Hepsinede ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

Çalışanlar daha hızlı, düzgün, doğru ve etkin görev yapmaktadır. 112 Acil sağlık hizmetlerinin ne kadar da gerekli olduğunu bu gün çektiğimiz yukarıdaki fotograf göstermektedir. Sanırım 112 Acil sağlık hizmetleri çalışanlarına, vatandaş olarak bizlerde üzerimize düşeni yapmalıyız. İnsan hayatının saliselere bağlı bir zamanda, 112 ambulansların ve çalışanlarının rahatça sevk ve idarelerine gerekli hassasiyeti, intizamı sağlamalıyız, göstermeliyiz. İnsanların yolda araçlarıyla trafikte akarken, ambulansa yol verme bilincini geliştirmeli, uymayanları uyarmalı, yarın o ambulanstaki hastanın, sevdiklerimizden birinin de olabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Tek amaçları ve gayelerinin insan hayatını kurtarmaya adamış sağlık ve ambulans çalışanlarına ister sözel, isterse fiziki olsun, hiçbir telkinde veya tacizde bulunmamalıyız. Yolda ilerlerken, siren sesi duyduğumuzda ambulansa yer açmalıyız, 112 acilin hedefi olan “yaşama yol ver” sloganına uygun olarak, tedaviye acil ihtiyacı olan hastaların sevkinin daha tertipli, düzenli, güzel ve huzur içerisinde yapılmasına yardımcı olmalıyız.

 

Bunu bir vatandaşlık görevi ve sorumluluğu olarak addetmeliyiz. Yolda hasta taşıyan ambulans sirenlerinde de, sürücüler araçlarını kenara çekmeli, uygun yol geçişi sağlamalı, ilerleyişini kolaylaştırmalı, gerekirse kurallara uygun şerit değiştirilmeli, belki bir canın kurtulacak olmasının vesilesi olunmalıdır.

 

Bir hayatı kurtarmakla, bir dünya kurtarmış olursunuz. Çünkü her insan bir dünyadır. 112 acil sağlık hizmetleri, var olması gereken çok elzem bir ihtiyaçtır. Unutmayın, sağlıklı olun, sağlıkla kalın, sağlıklı yaşayın tüm sevdiklerinizle. Siz siz olun, hayat kurtarmak için 112 acile, ambulanslara yardımcı olun, en önemlisi; “yaşama yol verin.”

 

Merkez Komutanlığı (Orduevi) istikametinden İsmet İnönü Orta Okulu, Vali Konağı ve Hastane güzergahına giden kavşağı meşgul etmeyin, bu söz konusu yolu kapatıp aracınızın içerisinde yeşil ışık yansın bende ondan sonra geçeyim düşüncesinden vaz geçin, işgüzarlık yapmayın, yapmayalım, geçiş üstünlüğü olan araçlar yolundan geçemiyor. Bende dahil göbel gibi geçis yolunu kapatmayalım. Ambulans, polis, itfaiye siz gibi düşüncesiz sürücülerin yüzünden yolu geçemiyorlar. Ondan sonrada Ambulans geç geldi, itfaiye geç geldi, polis olay yerine ulaşamadı diye ağlamayalım ey araç sürücüleri. Tecrübesiz bazı sürücülerin kulağına su kaçırdıysak af ola.

 
Bu haber 4030 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ali YAŞAR / 28-12-2017 20:53:00

Arkadaşımızın bu yapmış olduğu sıcak davranışı hepimizin onuru ve gururu olmuştur. Şahsım adına teşekkür ederim Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun InsaAllah 112 çalışanlarımızın.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI