Bugun...173.Kuruluş yıldönümü Nedeniyle Çankırı Emniyet Müdürlüğü Tarafından Mevlit Okutuldu
Tarih: 07-04-2018 18:07:51 + -


Aksoy “Polis Haftası” ve “Polis Günü” nedeniyle, bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyorum." dedi.


173.Kuruluş yıldönümü Nedeniyle Çankırı Emniyet Müdürlüğü Tarafından Mevlit Okutuldu

Vali Aktaş’tan 10 Nisan Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Günü ve Polis Haftası Mesajı

 

Devletimizin temel unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatımız, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin temini, hukukun tesisi ve insan haklarının korunmasına dair görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmektedir.

 

Türk Polisi, terörle ve örgütlü suçlarla yürüttüğü mücadelenin yanı sıra; suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasındaki üstün başarılarıyla halkımızın güven ve takdirlerine mazhar olmuştur. Her türlü suç ve suçlularla mücadele edebilmek için sektördeki yeni teknolojilerin takibine büyük önem veren Emniyet Teşkilatımız, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da gurur verici başarılara imza atmaktadır. Emniyet Teşkilatımızın demokrasimize sahip çıkmak üzere vermiş olduğu cansiperane mücadele, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en etkili unsurlardan biri olmuştur.

 

Bu vesileyle 10 Nisan Polis Haftası ve Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 173. Yılını tebrik ediyor, vatan için canlarını feda etmiş olan bütün şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yâd ediyor, Gazilerimize sıhhat, afiyet ve uzun ömürler diliyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş =>Çankırı Valisi

 

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Tarafından Mevlit Okutuldu

 

Çankırı'da Emniyet Müdürlüğü tarafından, şehit ve gazi olan tüm polisler adına mevlit okutuldu.

 

Cuma namazı öncesi Ulu Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif’in ardından  İl Müftü Vekili Hasan Limon Türk polisinin görev aşkı ile adil ve kanunlar çerçevesinde gecesini gündüzüne katarak vatan için çalışırken gözünü kırpmadan şehitliğe koştuğunu belirten konuşma yaptı.

 

Emniyet Müdürü Aksoy “Bugün Aziz Şehitlerimiz için mevlit okumak üzere Ankara’dan bizi kırmayarak Çankırı’ya gelen baba dostu, Hacı Bayram Camii emekli imamı Mevlithan Bilal Demiryürek hocama teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıldönümü kapsamında 06 Nisan 2018 Cuma günü Sultan Süleyman Camisi'nde (Büyük Cami) tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlide Garnizon Komutanı Oğuz Çiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, emniyet teşkilatı, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Cuma namazı öncesindeki mevlit dualarla sona erdi.

 

Çankırı’da sevilen, sayılan Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy “173.Kuruluş yıldönümü nedeniyle Aziz Şehitlerimiz için okuttuğumuz mevlit de bizi yalnız bırakmayan Çankırı halkına ve değerli hocalarımıza teşekkür ederim.” Dedi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoydan Mesaj

 

Toplumumuzun asayişini sağlama ve suçlularla mücadele edip, onları adalete teslim ederek, önemli bir görevi yerine getiren, toplumumuzdaki huzur ve güven ortamını tesis eden Polis Teşkilatımızın, bu anlamlı haftası ve “Polis Günü”, İl Emniyet Müdürlüğümüzün organizasyonunda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

 

“Polis Haftası” içinde düzenlenen etkinliklerin, Polis-Halk işbirliğinin sağlanması, bu mesleğin ve yapılan hizmetlerin toplum yaşamı için öneminin vurgulanması, bu hizmetin daha çağdaş ve verimli şekilde icra edilebilmesi için polisimize bir mesaj verilmesi bakımından da büyük önemi bulunmaktadır.

 

Polis Teşkilatımız, 173 yıldan beri bu anlamlı ve ulvi görevi başarıyla yerine getirmek suretiyle, gerek yurt içinde gerek yurt dışında ki sorunlu bölgelerde başarılı görevler yaparak, Milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri almış bulunmaktadırlar.

 

Emniyet Teşkilatımız, Polis-Halk işbirliğini sağlayarak ve halkımızın nezdinde gereken güveni tesis ederek, yerine getirdikleri bu görevlerini, bundan böyle de Milletimizden aldıkları güç ve destekle, başarıyla yerine getireceklerine içtenlikle inanıyorum.

 

“Polis Haftası” ve “Polis Günü” nedeniyle, bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyorum. Aile bireyleriyle birlikte, sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum.

 

Vatanı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını feda ederek şehit olan tüm Emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet dilerken, onların yakınlarına, kahraman gazilerimize, emniyet teşkilatımızdan emekli olanlara esenlikler diliyorum.

 

Sadettin Aksoy Çankırı il Emniyet Müdürü

 

 

 

 

 

 

Hacı Bayram Camii emekli imamı Mevlithan Bilal Demiryürek hocamız İl Emniyet Müdürümüz ile omuz omuza..
Bu haber 1256 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI