Bugün...2 Saat Sonra İkna Edilerek İntihardan Vaz Geçti
Tarih: 02-08-2018 10:44:16 Güncelleme: 02-08-2018 14:04:16 + -


Çankırı’da intihar etmek için Aşiyan Köprüsüne çıkan H.A., isminde bir bayan polisin ikna çabası sonrası intihardan vaz geçti.


2 Saat Sonra İkna Edilerek İntihardan Vaz Geçti

Tam 2 Saat İkna Edilmesi İçin Çaba Sarf Edildi

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olayın yaşandığı köprü üzerinden bildiriyor. Basın ahlak kuralları çerçevesinde, özellikle aileyi ve yakınlarını düşünerek, üzücü olaya daha başka sebebiyet vermemek için intihara teşebbüs olayını anında haber olarak vermeyi hiç düşünmedik. Sabah 08:50’den beri saat 11:00'a kadar olay yerinde, tamı tamına iki saat mağdur bayanın yanındaydık. Tüm gelişmeleri yakından takip ettik.

 

Köprüdeki İntiharı Polisler Engelledi

 

Çankırı’da intihar etmek için Aşiyan Köprüsüne çıkan H.A., isminde bir bayan polisin iknası ile intihardan vaz geçti.

 

Olay, 02 Ağustos 2018 Perşembe günü sabah saatler 08:55’i gösterdiği anda Çankırı ili, Kastamonu Caddesi, Aşiyan Köprüsü üzerinde meydana geldi.

 

Edinilen bilgilere göre; Merkez İç Yenice Köyü sakinlerinden, ailevi sıkıntılarının olduğu, psikolojik rahatsızlığı bulunduğu bilgileri söylenen, bunalıma giren genç kadın Aşiyan Köprüsünün üzerine çıkarak, köprünün altının akan çay ve bazı kısımlarının ise beton yığını, taş, çakıl ile kaplı olan alanın orta kısmından aşağıya atlamak süretiyle intihar etmek istedi.

 

Çevredeki vatandaşlar şahsı köprünün üzerinde, demir korkuluklarının dışında görmesi üzerine durumu polis ekiplerine bildirdi.

 

İtfaiye Ekipleri Çayın İçerisinde ve Diğer Bölgelere Havalı Yataklar Açarak Gerekli Tedbirleri Aldılar.

 

Olay yerine çok sayıda güvenlik güçleri, Çankırı Belediye İtfaiye Kurtarma ekibi, 112 Acil Ambulans sağlık çalışanları, psikologlar intikal ettiler.

 

Sabah 09:00 dan saat 11:00’a kadar köprü korkuluklarının dış kısmında ikna edilmeye çalışılan H.A, kız çocuğunun olay yerine getirilmesiyle, iş icabı Ankara’ya gittiği söylenen eşi N.A.,ya ulaşılarak Ankara’dan Çankırı’ya geri dönmesi sağlanarak, isteklerinin yerine getirilmesi sözü verilerek atlamak istediği yerden ikna edilerek indirildi.

 

H.A., daha sonra Çankırı Devlet Hastanesine götürülüp, sağlık kontrolünden geçirildi.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

İkna edilme ve köprüden indiriliş anı
Bu haber 20856 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI