Bugün...2023’e Doğru Çankırı Konulu Panel Düzenlendi
Tarih: 02-11-2018 20:17:20 + -


2023 yılı Türkiye’sinde ilimiz Çankırı’nın sanayi, tarım ve turizm gibi temel sektörlerdeki gelişme potansiyeli, beklentiler, öngörüler ve öneriler konusunda panel düzenlendi.


2023’e Doğru Çankırı Konulu Panel Düzenlendi

Valiliğimiz İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından organize edilen, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olması sebebiyle, 2023 yılı Türkiye’sinde ilimiz Çankırı’nın sanayi, tarım ve turizm gibi temel sektörlerdeki gelişme potansiyeli, beklentiler, öngörüler ve öneriler konusunda 100. Yıl Kültür Merkezinde panel düzenlendi.

 

ÇAKÜ Müh. Fak. Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüdayi Ercoşkun’un oturum başkanlığı yaptığı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Möhür, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatar’ın konuşmacı olduğu Panele Vali Yardımcılarımız Zeki Karaca, Abdullah Aslaner, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, diğer görevliler ve basın mensupları katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda ilk olarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf MÖHÜR tarafından İlimizin Sanayi ve ticareti ile ilgili genel bilgiler sunuldu. Akabinde Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin İlimizin tarım ve hayvancılığı, coğrafi yapısı, üreticiler, birlikler ile tarımsal destekler ve mera ıslah çalışmaları hakkında sunum verdi. Son olarak ise Kültür ve Turizm İl Müdürü M. Kemal Karatatar ilimizdeki turizmin genel durumu, beklentiler, hedefler, öneriler ve turizme yönelik ilimize yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı sunum yaptı.

 

Panel değerlendirmeler bölümünde katılımcılar ile ilgililer arasında yapılan soru cevapların ardından sona erdi.

 

 

 

 

 
Bu haber 1592 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI