Bugun...23 Nisan Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı
Tarih: 23-04-2018 20:51:29 Güncelleme: 24-04-2018 21:06:29 + -


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da coşkuyla kutlandı.


23 Nisan Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı

Valimiz Aktaş’ın Makamı Şehit Yakınına Emanet

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geleneksel olarak gerçekleştirilen makam devri bu yıl da gerçekleştirildi.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, makamını Şehit Jandarma Pilot Albay Dilaver Karsavuranoğlu’nun yeğeni Efecan Karsavuranoğlu ile Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Öğrencileri Rumeysa Demiralay, Fatma Nisa Tekmen ve Arda Kerem Kepir’e emanet etti. Makama İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Müdürü Ali Kemal Sade ile birlikte gelen öğrencilerle tek tek ilgilenen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Vali Aktaş’ın makamına oturan öğrenciler ilimizin kalkınması ve daha çok gelişmesi için önerilerde bulundular. Çocukların Bayramını kutlayan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, “Geleceğimiz olan çocukların kendi şehirleriyle ilgili önerilerini dikkate alacağız. Bugünün çocukları yarının büyükleri sizlersiniz. Geleceği sizler inşa edeceksiniz. Bizler de bu yolda sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

23 Nisan Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da coşkuyla kutlandı.

 

Kutlama programına Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutan V. Albay Yusuf Dursun, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve veliler katıldı.

 

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan program Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu'nda yapılan kutlama programı ile devam etti.

 

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, tüm öğrenciler ve katılımcıların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Öztürk, "Bugün, ulusal egemenliğimizin sembolü olan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 98. yıl dönümüdür. Bugün, vatanı işgal edilerek yok edilmek istenen bir milletin, vatanı uğruna tek bilek, tek yürek haline geldiği gündür. Bugün, milletimizin var olma ve yok olma savaşında, var olma mücadelesini kazandığı gündür. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. 23 Nisan 1920, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirdiği, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür" dedi.

 

Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

"Sizleri çok seviyoruz. Çocukluğunuzu en iyi şekilde yaşayabilmeniz ve yaşamınızın her aşamasında başarılı olabilmeniz için elbirliğiyle çalışıyoruz. Tüm imkanlarımızı sizler için seferber ediyoruz. Bizler biliyoruz ki, sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku açık, büyük düşünen, pırıl pırıl bir nesil yetişmektedir. Bu bizim en büyük umudumuz ve mutluluğumuzdur. Türkiye sizin çabalarınızla ve başarılarınızla yeni ufuklara ulaşacaktır. Sizden sonraki nesillerin de, sizler gibi mutlu ve umutlu olabilmesi için, gelecekte büyük sorumluluklar üstleneceksiniz. Her birinizin milletimize layık olabilmek için fedakarlıktan kaçınmayacağınıza yürekten inanıyoruz. Sizlere sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir. Bu düşünce ve duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mutafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Mecliste görev yapan üyeleri, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını vatan mücadelesinde canını ortaya koyan aziz şühedayı, saygı ve rahmetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, mutluluğumuzun, sevincimizin, coşkumuzun ve ümidimizin daim olmasını diliyorum." Dedi.

 

Daha sonra öğrenciler hünerlerini sergiledi. Minik öğrenciler hazırladıkları etkinlikleri sahneye koyarak, Çocuk Bayramı’nı doyasıya yaşadı. Öğrenciler tarafından oluşturulan koronun seslendirdiği güzel türkülerin ardından şiirler okunarak, halk oyunu gösterisi sunuldu.

 

Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin etkinliği ile yabancı uyruklu öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. Kutlama programı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çeşitli dallarda gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3065 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI