Bugün...24. 25. 26. Dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Müjdeyi Verdi
Tarih: 02-07-2018 16:26:42 + -


300 yataklı çıkan projede çevre illeri emsal gösteren Filiz, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan onayı alarak projeyi 400 yataklıya çevirdi.


24. 25. 26. Dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Müjdeyi Verdi

300 Yataktan 400 Yatağa

 

24. 25. 26. Dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Milletvekilliği döneminde başlamış olduğu yeni Çankırı Devlet Hastanesi konusunda uğraşlarını sürdürüyor. 300 yataklı çıkan projede çevre illeri emsal gösteren Filiz, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan onayı alarak projeyi 400 yataklıya çevirdi.

 

Filiz yaptığı basın açıklamasında “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kadar en büyük hedefimiz siz kıymetli hemşehrilerimize hak ettikleri yatırım ve hizmetleri getirmek oldu. Bu uğurda mücadele etmekten, asla geri durmadık. Bugün yine bu anlamda bir müjdeyi daha duyurmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Hastane projesinin 300 yataklı olmasını yeterli bulmadıklarını aktaran Filiz “Bildiğiniz gibi ilimiz merkezinde hizmet veren hastanemiz fiziki ve teknik eksikler nedeniyle yetersiz kalmış ve siz değerli, hemşehrilerimize istenilen hizmeti verememekteydi. Uzun süredir gündemimizde olan ve tüm gelişmelerini yakından takip ettiğimiz yeni hastanemizin yapım işini öncelikle bu yılın yatırım programına aldırdık. Ancak 300 yataklı olarak onaylanan bu yatırımı asla yeterli görmedik.” dedi.

 

Projenin 400 yatak kapasitesine çevrilmesi için uzun uğraşlar verdiğini de aktaran Filiz “Programa aldırdığımız yeni Hastanemizin 400 yatak kapasitesine ulaştırmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Öncelikle Sağlık Bakanlığı teknik ekibi ile görüşmeler yaparak 190 Bin nüfuslu Bartın ilinin 400 yataklı ihale edilen hastanesini emsal gösterdik. Bununla beraber komşu il ve ilçelerimizden gelen sevk sayılarını ve nüfusumuzun göz önünde bulundurulmasını dile getirdik. Sağlık bakanlığı teknik heyeti ile 3-4 aydır yaptığımız görüşmeler neticesinde ikna ederek Kalkınma Bakanlığımıza 400 yatak kapasitesine çıkarılması için gerekli yazışmaların zeminini oluşturduk. Sonrasında Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile daha önce yaptığımız yüz yüze görüşme ve seçim sürecinde de yine bir kaç defa ısrarlı yaptığımız telefon görüşmelerimiz noktasında 300 yataklı olarak programa alınan yeni hastanemizin 400 yataklı olarak Kalkınma Bakanlığımızdan onayını almayı başardık.” dedi.

 

Projenin tamamlanması akabinde projelerin Sağlık Bakanlığına sunulacağını söyleyen Filiz “Sağlık bakanlığımız yaklaşık maliyet araştırması yaptıktan sonra, ön görülen süre içerisinde yani  Ağustos ayının 15’ine  kadar proje ihalesine çıkacak. Proje firması belli olduktan sonra da 3 ile 4 ay içerisinde hazırlanan projeler sağlık bakanlığımıza teslim edilmiş olacak.” şeklinde konuştu.

 

Yapılacak olan yeni hastanenin depreme dayanıklı izolatör sistemiyle destekleneceğini vurgulayan Filiz “Tüm çalışmalar tamamlanarak son teknolojiye uygun ekipmanlarla donatılmış ve ilimizin deprem bölgesinde olması sebebi ile depreme dayanıklı izolatör sistemi olan modern hastanemize kavuşmuş olacağız. İhalesine 2019 yılının ilk aylarında başlanacak olan yeni hastanemizin Güzel Çankırı’mıza ve kıymetli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 9816 defa okunmuştur.

Etiketler :
ÇANKIRI / 04-07-2018 17:25:00

24.25.26.Dönem milletvekili Filiz dönemin kapandı. Müsadenle yeni seçilenler hastaneyi yaptırsın millet nereye diyorsa oraya.

H.Yılmaz / 04-07-2018 01:49:00

Güzel memleketimin güzel insanları .hastane için yer arayıp durursunuz.Diğer şehirlere bir bakın . Adamlar şehri dere içinden yükseklere çıkarmışlar,evleri hastaneleri yüksek yerlere tepelere yapmışlar bu sebeple kentleşme büyümüş.Böyle düşünmeye devam ederseniz hala Ankaranın ilçesi zannederler bizi.En güzel kentleşme yeri .BOYALICA İLE KAVRA ARASI hastaneyi oraya yapın ondan sonra şehir nasıl büyüyor gelişiyor görün.Selamlar

Cankirini / 03-07-2018 23:15:00

Vatandaş yazan okuyucuya hasta olduğu zaman bu an önce hastanı kurtarsınlar istersin ne fark eder ha Yapraklı yolu ha Ankara yolu . Yarın bebeklerine bak bırakacanda onlarımı düşünüyon sen be. bana ne bebeklerin sana ne yapacak. Yarın arkandan sevecek az bırakmış diye bırak dünya mali nereye yakışısasa oraya kurulsun.

Eyilmez / 03-07-2018 19:33:00

Hastanenin altına 2 kat garaj yapmayı unutmayın. Personel olarak birde otopark aramayalım.

VATANDAŞ / 03-07-2018 15:55:00

Sayın Filiz yer konusundaki inadını paylaşmamış. büyük ihtimal yine Ankara yolu KYK denecek iş oldu bittiye getirilecektir. Sağlık bakanı yer konusunda siyasilerin değil Çankırılının talebini dikkate almalıdır. Filiz bu inadı yüzünden vekillikten oldu. anlaşılıyorki yine ders almamış. çok tuhaf ve garip bir durum.

muhtarlar / 03-07-2018 11:05:00

Hüseyin filiz yeniden vekil oldu da haberimiz mi yok hala hastane yeri peşinde. Sayın İl Başkanı Sayın yeni vekillerimiz artık bu konuya el atın lütfen. Vatandaşın talebi seçimlerde belli olmadı mı sizce.

normal vatandaş / 03-07-2018 09:29:00

Birazdan başlar millet yok Yapraklı yolu yok, Ankara yolu yok şura yok burası. Vatandaş için neresi uygunsa orası olur inşallah halkın rahatça gidip gelebileceği ulaşım sorunu olmayan bi yer olması dileğiyle..

Ahmedd / 02-07-2018 22:29:00

Sağlık fiziksel olarak düzeltilmeye çalışılırken.Keşke sağlığın dinamikleri de sağlıklı olsa. Torpil olmasa..sağlıkçıların psikoloji si bozan o birkaç kişi olmasa....Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI