Bugün...30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
Tarih: 28-08-2018 07:26:17 + -


Türk Halkı olarak biliyoruz ki, Tarihimiz, zaferlerle doludur. Türk Ulusu olarak, bunların hepsi ile övünüp, kıvanç duyarız. Hiç kuşkusuz bu zaferlerin en büyüğü 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kazandığımız Başkomutanlık Meydan Savaşı’dır.


30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Başkan Hüseyin Boz’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Başkan Boz, mesajında bir ve beraber olmayı sürdürebildiğimiz sürece hiçbir tehdit, siyasi yaptırım ve hain planın Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığını ve onurunu sekteye uğratamayacağının altını çizdi. Boz, mesajını şu ifadeler ile sürdürdü:

 

“Milli Mücadele döneminde Sivas Kongresi sırasında “Ya İstiklal Ya Ölüm!” diyerek milletimize yeniden bir diriliş ve mücadele kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; kabiliyeti, haysiyeti, onuru, gururu ve sadakati yüksek Türk milleti tüm imkânsızlıklara rağmen varlığına sahip çıkmış, milli ve manevi öz değerlerini korumayı başarmıştır. Bu sebeptendir ki 30 Ağustos, sadece Türk milletinin hür ve bağımsız geleceği açısından önemli değil Dünya tarihinin taşlarını yerinden oynatan ve tüm kurgulanmış dengeleri değiştiren bir dönüm noktasıdır.30 Ağustos, uzun zaman süre gelen milli mücadele sonunda milletimizin kendi iradesine, geleceğine sahip çıkma kararlılığı ile imkânsızlıklar içinden dirilen bir milletin bayramıdır. Türk milleti, aynı azim ve kararlılığı birlik ve beraberlik içerisinde 15 Temmuz 2016 gecesinde de ortaya koymuştur. Milli birlik, milli hedef ve milli şuur etrafında toplanan Türk milleti, başarılı liderleri ile ebedi bir destan yazmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 96 yıl önce bu topraklar için cansiperane mücadeleler vererek bize kutlu bir zafer kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükran ile anıyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.''

 

 

Hüseyin Boz=>Çankırı Belediye Başkanı

 

CHP İl Başkanı İlhan Tekin'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Demeci

 

30 Ağustos Zafer Bayranı’nın 96. Yıldönümü Nedeni ile CHP Çankırı il Başkanı İlhan Tekin’in basın  demeci verdi.

 

Türk Halkı olarak biliyoruz ki, Tarihimiz, zaferlerle doludur. Türk Ulusu olarak, bunların hepsi ile övünüp, kıvanç duyarız. Hiç kuşkusuz bu zaferlerin en büyüğü 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kazandığımız Başkomutanlık Meydan Savaşı’dır. Ulusumuzun, ordumuzun bu anlamlı bayramını en güzel duygularımızla kutluyoruz.

 

Kurtuluş Savaşı’nın ve Türk Devrimleri’nin  büyük önderi Mustafa Kemal ATATÜRK 1927’de Afyonkarahisar ve Dumlupınar Meydan Savaşları ile ilgili görüşünü şöyle dile getirmiştir;

 

“Her evresi ile düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu savaşlar, Türk Ordusu’nun, Türk Subayları’nın ve Komutanlarının yüksek güçlerini, yiğitliklerini tarihte bir daha saptayan ulu bir yapıttır. Bu yapıt Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır. Bu yapıtı yaratan bir ulusun çocuğu, bu ordunun Başkomutanı olduğum için, sevincin ve mutluluğum sonsuzdur.”

 

30 Ağustos 1924’de Dumlupınar’daki törenlerde yaptığı konuşmada büyük devlet adamı ATATÜRK bu günlere özellikle o günün ve bugünün gençlerine mesajını şöyle veriyordu;

 

“Ulusumuz, burada kazanıp kutladığımız zaferde daha önemli bir ödev peşindedir. O ödevin yerine getirilmesi, o zaferin de kazanılması, Ulusumuzun ekonomi alanındaki başarılarıyla sağlanmış olacaktır. Bilirsiniz ki, ekonomik bakımdan zayıf bir varlık yoksulluktan kurtulamaz. Güçlü bir uygarlığa, gerçek bir mutluluğa kavuşamaz. 

 

Toplumsal ve siyasal yıkımlardan yakasını kurtaramaz. Ülkenin yönetimindeki başarı da ekonomi alanındaki olanaklarla orantılı olur. Hiçbir uygar devlet yoktur ki, ordusundan ve donanmasından önce ekonomisini düşünmüş ve düzeltmiş olmasın. Yurdun ve bağımsızlığın korunması için varlığı baş koşul olan bütün gereçler ve araçlar, ekonomi alanındaki gelişmeler ve olanaklar aracı ile oluşur, olgunlaşır. (…) Gençler, geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz eğitim, bilgiyle insanlıktaki üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Yani asil savaşımız ve övüneceğimiz zaferler eğitimde, bilimde, sanatta, teknolojide, ekonomide olacaktır.”

 

16 yıldır bu güzel ülkemizi yöneten Ak Parti ve onun tek adamı uyguladığı zayıf ekonomi bilgisi ile ülkemizin tüm gelir kaynaklarını yabancılara peşkeş çekerek ülkemizi yurt dışından gelecek paraya mahkum etmiş, dış müdahalelere açık hale getirmiştir. Büyük bir ekonomik krizle karşı karşıyayız. Bunun sorumlusu Ak Parti ve Recep Tayip Erdoğan’dır.

 

Temelini Büyük ATATÜRK’ün attığı 96 yıllık dış politika prensibi “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesini terk eden iktidar, eğitimden orduya, sağlıktan yargıya tüm kurumları 16 yılın sonunda perişan etti. Maliyeden, sanayiye, teknolojiye, tarıma, hayvancılığa… akla gelebilecek ekonomi ile ilgili her alanda ülkemizi bir uçurumun kenarına getiren bu iktidarın, ATATÜRK’ün asıl zaferin eğitimde, bilimde, sanatta, tarımda, teknolojide kazanılması gerektiği fikrini biran önce keşfetmesini diliyor.

 

Halkımızın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümünü gönülden kutluyorum.

 

 

İlhan Tekin =>CHP Çankırı İl Başkanı
Bu haber 1316 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI