Bugün...30 Mm Lik Böbrek Taşına Kapalı Ameliyat
Tarih: 01-04-2017 00:20:45 + -


Geçtiğimiz hafta Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde 3 cm’lik böbrek taşı kapalı yöntemle ameliyat edildi. Yaklaşık 2-3 yıldır börek ağrısı çeken hasta değişik hastanelere müracaat ederek...devamını okuyunuz.


30 Mm Lik Böbrek Taşına Kapalı Ameliyat

Kapalı Ameliyat

 

Çankırı, sağlık alanında her geçen gün daha ileriye gitmekte ve bölgede söz ettirmektedir. Bu anlamda birçok teşhis ve tedavi ile yine hemen her türlü tetkik artık il dışına gerek kalmadan büyük oranda ilimizde yapılabilmektedir.

 

Cerrahi alanda da bu çalışmalar kendini göstermiş ve bunlardan biri de 30 mm ebadında böbrek taşına uygulanmıştır.

 

Geçtiğimiz hafta Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde 3 cm’lik böbrek taşı kapalı yöntemle ameliyat edildi. Yaklaşık 2-3 yıldır börek ağrısı çeken hasta değişik hastanelere müracaat ederek böbreğinde taşı olduğu tespit edilmiş ve ameliyat olması önerilmiş. Kapalı ameliyat yöntemi ile ameliyat olmak isteyen hastaya en yakın Ankara’da bu ameliyatı olabileceği söylenmiş. Son olarak Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen’e müracaat eden hasta geçtiğimiz hafta ameliyat edilerek taşından kurtuldu.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı ve Mesul Müdür Op. Dr. Cem Dilmen konuyla ilgili şunları söyledi: “Hastamızın böbreğinin içinde 3 cm’lik oldukça sert bir taşı mevcuttu. Hastaya en az zarar veren yöntem olan Flexible Üreterorenoskopi adı verilen ameliyatı yapmaya karar verdik. Normalde bu ameliyatla bu büyüklükteki taşlar en az 2 bazen 3 seansta tam olarak temizlenebiliyor. Hastamızla bunu paylaşıp ameliyata girdik ve Allah’ın izniyle 1.5 saatlik bir sürede taşın tamamını temizlemek nasip oldu. Bu ameliyat yöntemi şu an Ankara’daki büyük hastanelerin bile yarısında yok. Bu ameliyatı yaklaşık 8 aydır hastanemizde yapmaktayız. Aldığımız fark ücretleri diğer özel hastanelerin neredeyse üçte biri kadar. Allah’a şükür oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Bu ameliyat yöntemi ile hastada hiçbir kesi yapmadan girilerek böbrek içindeki taşları lazer ile kırıp eritiyoruz. Sonrasında hastamızı aynı gün taburcu edip evine gönderebiliyoruz. Amacımız bölgede bu tarz taş hastaları için referans bir merkez olabilmek.” şeklinde konuştu.

 

Bu başarıların artarak devam etmesi dileklerimizle Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerine ve Branş Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen'e teşekkür ediyoruz.

 

Branş Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen
Bu haber 3760 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 13-09-2018 00:21:00

Aynı durumdan bende muzdaribim doktor açık ameliyat istedi ama ben lazerle kırdırmak istiyorum.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI