Bugün...35 Yıldır İnşaat Sektörünün Yükselen Değeri Uncuoğlu A.Ş.
Tarih: 20-11-2018 23:47:28 + -


Yönetim Kurulu Başkanlığını Mustafa Genç’in yaptığı Uncuoğlu A.Ş., 2006 yılında Kurşunlu’ya bağlı Çavundur Beldesinde inşasını yaptığı 63 adet afet konutunu süresinden önce teslim ederek TOKİ müteahhitliğine başladı.


35 Yıldır İnşaat Sektörünün Yükselen Değeri Uncuoğlu A.Ş.

Yükselen Değer Uncuoğlu A.Ş.

 

1983 yılından bu yana Çankırı’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Uncuoğlu A.Ş., aradan geçen 35 yılda sektörde yaşanan gelişmeleri ve değişimi yakından takip ederek, büyük projelere imza attı.

 

Yönetim Kurulu Başkanlığını Mustafa Genç’in yaptığı Uncuoğlu A.Ş., 2006 yılında Kurşunlu’ya bağlı Çavundur Beldesinde inşasını yaptığı 63 adet afet konutunu süresinden önce teslim ederek TOKİ müteahhitliğine başladı. 2011 yılında İstanbul Atatürk Öğrenci Yurdu ikmal inşaatı yüklenicisi Varyap İnşaat taşeronu olarak 11 adet binanın yıkım taahhüde işine başlayan firma, kurumsal bir kimlik kazanma ile güvenli ve özenli üretim gayreti içinde çalışmalarına devam ediyor.

 

Büyük İşlerin Aranan İsmi

 

Uncuoğlu A.Ş., şuan Bezmialem Vakıf Üniversitesi ve Ankara Esenboğa Havaalanı’nın 3. pat saha genişletmesi çalışmasında Kiska-Sera-Akm alt taşeronu olarak yıkım, söküm ve hafriyat işlemlerini sürdürüyor.

 

Yönetim Kurulunda Burak Ali Genç (İdari İşler), Orhan Kılıçtan (Hukuki İşler), İnşaat Mühendisi Berat İsmail Genç, Harita Mühendisi Yunus Caca ve Elektrik Mühendisi Emrah Avşar’ın görev aldığı Uncuoğlu A.Ş.’nin bugüne kadar yaptığı projeler arasında; Ankara-Sincan’da 21 adet konut için riskli yapı raporunun hazırlanması ve bakanlıktan onay alınması, Osmaniye-Bahçe RES Projesi sondaj ve jeoteknik çalışmaları (Zorlu Enerji), Sinop Nükleer Santrali yer seçim sondaj ve jeotektonik çalışmaları (Eaş-Dıa Contruction), Ankara-Bağlıca 3 adet okul ve spor salonu yerinin imar ve planına esas jeoteknik etüdü (Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü), Ankara Pursaklar Uluslar arası Polis Eğitim Merkezi yer seçim sondaj jeoteknik, jeofizik çalışmaları ile Pursaklar imar planına esas jeoteknik çalışması (Pursaklar Belediyesi), Zonguldak-Elvanpazarcık Belediyesi imar planına esas jeoteknik etüd 500 hektar (İller Bankası), Kayseri Mimar Sinan Belediyesi revize imar planına esas jeolojik jeoteknik etüdü 500 hektar (Mimar Sinan Belediyesi), Narlı Barajı HES Projesi sondaj çalışmaları (Zorlu Enerji), Kuzey Irak Rashawa Barajı ve HES Projesi jeoteknik etüd (Galkon), İstanbul Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Yurdu yıkımı (Varyap), İstanbul Ümraniye Devlet Hastanesi hafriyat işi (YDA İnşaat), Ankara Balgat Eczacılar Birliği merkez binası yıkımı, Ankara Kızılcahamam Orman İşletmesi Genel Müdürlüğü sosyal tesisleri hafriyatı ve yıkımı, Çankırı-Kurşunlu 63 adet afet konutları yapımı (TOKİ), Çankırı-Yapraklı Sarıkaya Köyü afet konutları yapımı (AFAD) yer alıyor.

 

Yaran Tuz

 

İnşaat sektörünün yanı sıra, dünyaca ünlü Çankırı kaya tuzunu da işleyerek “Yaran Tuz” markasıyla halkın hizmetine sunan Uncuoğlu A.Ş., özellikle son yıllarda yerli-yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen “Tuz Odaları” ile bölge turizmine de katkı sağlıyor. Uncuoğlu A.Ş. bünyesindeki Yaran Tuz, sofralık tuz ve kristal kaya tuzu üretiminin yanı sıra doğal güzelliğiyle büyük ilgi çeken tuz lambası imalatı da yapıyor.

 

Tuz Odaları

 

Çankırı’nın meşhur kaya tuzu ile yapılan ‘tuz odaları’nın insan sağlığı açısından büyük faydalar sağladığı son bilimsel araştırmalarla da gözler önüne serildi. Kaya tuzları, içerisinde bulunan mineral ve elementler sayesinde insan sağlığı açısından oldukça faydalı. Kaya tuzu içerisinde bulunan moleküllerin oldukça küçük yapılı olması, insan vücuduna kolayca nüfuz etmesine, deri altına hızlıca geçen yapısı sayesinde tedavilerin hızlı sonuç vermesine neden oluyor. Tedavi yöntemleri arasında tuz odalarında yapılan tedaviler en çok ilgi görenler arasında yer alıyor. Solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere, deri hastalıkları, böbrek hastalıkları ve idrar yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Yaran Tuz firması tarafından vatandaşların hizmetine sunulan tuz odaları, insan sağlığına faydaları ortaya çıktıkça her geçen biraz daha ilgi görüyor.

 
Bu haber 2955 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI