Bugün...4 Yıldır Kullanılmayan Sebze Ve Balık Reyonları Nihayet Kaldırılıyor
Tarih: 12-03-2018 14:10:00 Güncelleme: 13-03-2018 13:28:00 + -


Çankırı belediyesi tarafından 2014 yılının Eylül ayında Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları olarak yapılan çadır dükkanlar aradan geçen süre zarfından kullanılmadığından belediye ekiplerince bulunduğu yerden kaldırılıyor.


4 Yıldır Kullanılmayan Sebze Ve Balık Reyonları Nihayet Kaldırılıyor

Boş Bekleyen Çadır Dükkânlar Sonunda Yıkılıyor

 

www.haberci18.com İnternet Medyası ve Admini olarak 14 Şubat 2018 tarihinde sahibi olduğumuz haber sitemizde ‘Şikayet Var’ başlıklı özel haberimiz ses getirdi.

 

Çankırı Belediye Başkanlığından önem araz eden bu önemli konuyu değerlendirmelerini, halkın şikâyetlerine de çözüm bulunulması istemiştik.

 

Şehrimizin bir ferdi, Çankırı’yı da karış karış gezen gazeteci bir vatandaş olarak atılması gereken adımlar Çankırı’da atılıyor mu? Diye yetkilileri göreve davet etmiştik.

 

Sözünü Ettiğimiz Yerin Son Derece Bakımsız, Pislik Yuvası Ve Uygun Olmayan Amaçlar İçin Kullanıldığını Bildirmiştik

 

Ahmet Yesevi Camiimiz ve çevre düzeni güzel oldu da, gerçekten çadırların bulunduğu yaya yolu hiç hoş gözükmüyor diyerek Belediye Başkanı İrfan Dinç’e sitemde bulunmuş, bu yerlerin amaçları dışında kullanıldığını ihbar etmiştik.

 

Bir tarafı Çankırı’mızın şehre girişi, şehirlerarası yol güzargahı ve diğer yönü ise güzel Camiimiz Ahmet Yesevi’nin kapısının giriş yolu olduğunu vurgulayarak, vakit ve cenaze namazları için, içi ve dışı ibadetini yapmaya gelenlerin yolu diye serzenişte bulunmuş idik.

 

O kadar çirkin bir görüntü vardıki apartmanlardan bakıldığında o çirkin görüntü ile karşılaşıyorsun, dışarıdan gelen misafir arkadaşlar bu durumu gördükçe inan gülüyorlardı ya arkadaş hiç yazıp çizmiyormusunuz diye şahsımla dalga geçiyorlardı.

 

İşte Gelinen Nokta!

 

www.haberci18.com İnternet Medyası ve Admin Mustafa Çelik Olarak Mücadelemiz Karşılıksız Kalmadı

 

Teşekkürler Başkan, Teşekkürler Belediye

 

Çankırı belediyesi tarafından 2014 yılının Eylül ayında  Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları olarak yapılan çadır dükkanlar aradan geçen süre zarfından kullanılmadığından belediye ekiplerince bulunduğu yerden kaldırılıyor.

 

26 adet dükkandan oluşan çadır dükkanların sadece 2 tanesini kullanılıyor. Çankırı Belediyesi'nin şehrin farklı noktalarında kurulan sebze ve balık tezgahlarını bir araya getirmek ve kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla 2014 yılı ortalarında yapımına başladığı Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları 2014 yılı Eylül ayında tamamlandı.

 

Ahmet Yesevi Camii karşısı çay kenarında kurulan satış reyonlarında aradan 4 yıl geçmesine rağmen beklenen ilgiyi görmedi. Ne yazık ki yapılan yatırım boşa gitti. Şehrin estetiğini bozan ve dağınık halde satış yapan tezgahtarları bir araya getirmesi hedeflenen sebze ve balık reyonuyla kaçak satışların ve izinsiz yer işgallerinin önüne geçilmesi, vatandaşların ve araçların şehir içindeki trafiğini kısıtlayacak uygulamalar ortadan kaldırılması planlanmış olsa da bu hedef gerçekleştirilememişti.

 

Cami çevresinde yoğun trafik ve park sorunu olmasından dolayı çadırların bulunduğu alanın araçların park edebilecek şekilde düzenlenmesi çok daha uygun olacaktır.

 

Sonuç olarak Çankırı'nın Çankırılının menfaatine ne uygunsa biz yazacağız, yetkililer görevini yapacak. Yazıdıklarımıza gönül koymayacaklar. Kimse kusura bakmasın doğrular neyse biz her zaman yanındayız. Yanlışada yanlış demesini de iyi biliriz. 

 

Camii ve çevre düzeni güzel oldu da, gerçekten burası hoş gözükmüyordu. Sayın başkanımızın en kısa zamanda buraya el atacağını umuyordum ve umudumuz, beklentimiz bu gün gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4905 defa okunmuştur.

Etiketler :
Misafir / 13-03-2018 11:06:00

Başkanım Milletvekilliğine falan aday olma sakın, hemen seçeriz.

Çankırı Esnafı / 13-03-2018 11:05:00

Sayın Başkanım sen bu ile yatırım yapmazken veya ilimizin kalkınmasında yoğun bir çaba göstermezken, yaptığı icraatleri de yerinde yapmazken, nerelerden ilham alıyorsun? Senin görüp de bizim göremediğimiz bir şey mi var ? Merak ediyorum.

Zeynep DOĞRU / 13-03-2018 11:00:00

Şehrin otopark sorunu var çözülemiyor. Kaldırımlar satıla satıla kaldırım kalmadı. Belediyenin içi kaynar kazan ne ararsan var ama ne ararsan.Hayal et yeter. Şehir Yunus AVM ye gebe bırakıldı.Altyapı sıkıntımız var ama çözüm yok. Alt yapı hiç yapılmadan asfalt döşenip görsel problemler kapatıldı.Müteahhitleri zengin edebilmek için toki bilinçli bir şekilde durduruldu, yapılan yerlerde şehrin dışında atıl bölgeler. Ama kütüphaneler konusunda birinciyiz, okuyan var mı? Uçağın etrafı alkol yuvası, oraya kim çocuk gönderir. Başkan Bey 3 fotoğraf makinesi, şoförü, şak şak ekibi ve peşinde gezen 2-3 kukla ile halkımızın arasında tam bir halk adamı. Başkan Ne Yapsın; Bir dönem seçtiler, yetmedi bir daha seçtiler, oda yetmedi bir daha seçtiler. Aslında başkan seni hiç seçmediler, oylar RTE ye verildi. RTE seni hiç affetmeyecek.

Ş.B. / 13-03-2018 10:46:00

Boşa giden yatırım, çirkin görüntü, hakkı yenen millet tamam hepsi çok güzel kaldırdın gitti sende kurtuldun bizde peki köşedeki mavi çadırlı balık satısıcı o neyin nesi, onun görüntüsü çok mu güzel onlar neden kaldırılmıyor yer kirası nasıl alınıyor neye karşılık kaldırım işgal parası gibi mi ? sabaha kadar donmasın diye boşa akıtılan suyun parası nasıl alınıyor kim verecek hesabı kimsenin vicdanı sızlamaz mı ? kimse korkmaz mı hesabın sorulacağından bu hizmet ise ihanet nedir ?

vatandaş / 13-03-2018 10:26:00

Kaldırıldığı ıyı olmuş çadırların içi pislik ve ihtiyarlar içine ediyordu yanlış proje cami güzel kalabalık güzel ama çevre berbat. birde bademlik cami üstündeki köprü ve yollar berbat yapılaşma iyi çalışma sıfır.ayrıca köşelerdeki balık ve manavlar iyi değil

Mustafa / 13-03-2018 08:45:00

Burası oto park olabilir.

Servet / 12-03-2018 21:12:00

Seyyar satıcılarla baş edemeyen belediye orayı yapmakla hata etti. Bu belediyenin aciz olduğunu gösterir.

Gazi / 12-03-2018 20:57:00

Yetimin, Öksüzün, Şehit ve Gazi'nin hakkı olan Beytül Malı har vurup harman savuranlara yazıklar olsun.. Ben hakkımı helal etmiyorum, Sebep olanlara zehir zıkkım olsun... Sn.Valimizden ve Sn.Milletvekillerimizden ricam, bu zarara sebep olanların bizzat kendi ceplerinden tahsil edilsin...

Mustafa / 12-03-2018 17:06:00

Hesapsız kitapsız işlerden biri daha. Galericiler için yapılan bina gibi. Yapılan masrafların hesabını kim verecek? Neymiş yılın belediye reisi seçilmişmiş. Millete kazık atma reyisi kim o zaman?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI