Bugün...46 Yıl Aradan Sonra Bir Araya Gelerek Hasret Giderip Anılarını Paylaştılar
Tarih: 22-11-2018 11:36:22 Güncelleme: 22-11-2018 16:44:22 + -


Türkiye'nin muhtelif yerlerinden 46 yıl sonra Çankırı'ya gelerek hasret giderdiklerini dile getiren Tanrıöver, birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirdiklerini söyledi.


46 Yıl Aradan Sonra Bir Araya Gelerek Hasret Giderip Anılarını Paylaştılar

Bir araya gelerek eski günleri yad ettiler.

 

Atatürk Kurtuluş İlkokulu’nun Merhum Müdürü Tahir Selanay’ın 1973 yılı mezunları 46 yıl aradan sonra Çankırı’da bir araya gelerek eski günleri yad ettiler.

 

Çankırı ilinde bulunan Atatürk Kurtuluş İlkokulu 1973 yılının mezun olan öğrencileri mezun oldukları tarihten tam 46 sene sonra Çankırı’da bir araya geldiler. Arkadaşları ile bir araya gelmek onları çok mutlu etti ve sevindirdi. Bundan sonra her sene bir araya geleceklerini söylediler.

 

Buluşma hakkında bir açıklama yapan Orhan Başbuğ ''Türk Milletinin hayatında en unutulmaz anıları arasında sınıf arkadaşlığı ve askerlik hatıraları olur. Bende devre arkadaşlarımla bu bağımı hiç koparmadım. Telefonla görüşmelerimiz oluyordu, Cenab-ı Allah kısmet etti 46 yıl aradan sonra bir araya gelerek hasret giderip anılarımızı paylaşma imkânına sahip olduk.” Dedi.

 

1973 yılında mezun oldukları okulun bahçesinde buluşan 25 kişilik sınıf arkadaşları, ders zilinin çalmasıyla yıllar sonra aynı heyecanı yaşadılar.

 

O dönem ilkokul olarak hizmet veren Atatürk Kurtuluş İlkokulunda buluşan 25 kişi, bahçede sıra oldu. Okulun mezunları, ders zilinin çalmasıyla temsili sıraya geçti. Okulda bir dönem görev yapan öğretmen Yunus Kendir, yoklama aldı. Mezun oldukları okulda 46 yıl sonra bir araya gelen mezunların, heyecanlandıkları ve duygulandıkları gözlendi.

 

Organizasyonu gerçekleştiren mezunlardan Mehmet Başbuğ, Tulin Tanrıöver, Kadir Yılmaz yaptıkları ortak konuşmada, "1973 yılında okula başladığımız arkadaşlarımızla bir araya geldik. Yaklaşık 46 yıl önce tanıştık. Mezun olduktan sonra bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz." Dediler.

 

Türkiye'nin muhtelif yerlerinden 46 yıl sonra Çankırı'ya gelerek hasret giderdiklerini dile getiren Tanrıöver, birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirdiklerini söyledi.

 

Dönemin Okul Müdürü Merhum Tahir Selanay ve Sınıfın öğretmeni Keriman Özler öğretmenimizle (Keriman Özler Öğretmenimiz hayatta olup İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir) güzel anılar yaşayan, 1/A dan 5/A’ya kadar aynı sınıf ve sıraları paylaşan okul, sınıf arkadaşları aralarından ayrılan merhum Erdem Tokgöz, Cihan Yurttaş, Hale Başer arkadaşlarına da dualar göndererek Allah’tan rahmet dilediler. 44 kişilik sınıf arkadaşlarını hiçbir zaman unutmadıklarını, hayatta olmayan arkadaşlarını da hatırladıklarını vurgulayan, organizasyonu gerçekleştiren mezunlar İstanbul’da yaşamakta olan Keriman Özler öğretmenleriyle telefon görüşmeleri gerçekleştirdiler. Öğrencilerinin buluşmalarına İstanbul’dan telefon katılan Özler, “1/A dan 5 /A ya kadar okuttuğum öğrencilerimin Çankırı’da buluşmaları beni çok mutlu eti. Bu birlikteliği başarmanız gerçekten takdir edilecek bir şey. Gerçekten güzel bir organizasyon, vaktinizden feragat ederek bir araya gelmeniz de Çankırı açısından ayrı bir güzellik." dedi.

 

Öğretmenlik mesleğinde Atatürk Kurtuluş İlkokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Yunus Kendir ise "Atatürk Kurtuluş İlkokulu O dönemin seçkin ilkokuluydu. Bu şehirde önemli bir kurum kültürünü oluşturmuş, gerçekleştirmiş okullarımızdan biri. Çok uzun yıllardan bu yana bu millete hizmet eden, bu millete gerçekten değerli insanlar yetiştiren bir okul." diye konuştu.

 

Organizasyonda emeği geçen Tulin Tanrıöver ise şu ifadelere yer verdi. 44 kişilik bir sınıfta eğitim gördüklerini anlatarak, "Güzel ve eğitim kalitesi yüksek bir sınıftı. Nitekim bu grubun içerisinde profesör unvanlı akademisyenlerimiz, iş adamlarımız, bürokrat ve memurlarımız var. Üçer beşer kişilik gruplar halinde temasımızı hiç koparmadık. Sosyal medyanın gücüyle iletişimi sağladık." ifadelerini kullandı.

 

Duygusal Anlar

 

Sosyal dayanışma ve vefa gibi değerlerimizin erozyona uğradığı bir dönemde Kırkaltı yıl sonra gerçekleştirilen birlikteliğin çok önemli ve değerli olduğunu ifade eden Çankırı’da esnaflık yapan Mehmet Başbuğ; Merhum müdürümüz Tahir Selanay ve hayatta olan öğretmenimiz Keriman Özler’e olan vefamızı ve saygımızı göstermek hem de yıllar sonra da olsa bir araya gelip öğrencilik anılarımızı tazelemekti, gerçekten de çok güzel ve duygusal anların yaşandığı bir program oldu. Katılan tüm arkadaşlar son derece mutlu oldular ve buluşmaların daha da genişleyerek yapılması temennisini ilettiler.

 

24 Kasım 2018’de kutlanacak olan Öğretmenler Gününü de hatırlayan ekip “24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Bugüne özel olarak ta bizlerde tüm öğretmenlerimizin öğretmen gününü kutlarız ifadelerine yer verdiler.

 

Buluşma Çankırı’nın tarihi dokularının gezilmesiyle, Okul, Müze, Büyük Camii, Medrese, Taşmescit, Kale, Tuz Mağarası, Uzun yol, İmaret vb gibi mekanların ziyaret edilmesiyle iki gün sürdü. Vedalaşma ise iki gün süren buluşmanın ardından akşamüzeri verilen takım yemeğiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3975 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hayrettin KÖPÜRLÜ / 22-11-2018 12:53:00

Bizleri 46 yıl aradan sonra buluşturan Değerli arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.Darısı önümüzdeki yıllara.50-70 yılları görmek dileğimle.İyiki varsınız. Hayrettin KÖPÜRLÜ.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI