Bugun...AK Parti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Buluştu
Tarih: 11-01-2017 19:37:43 Güncelleme: 12-01-2017 08:13:43 + -


Buluşmada yerel ve ulusal basının temsilcileri ile bir kaç İnternet Medya sahipleri vardı. Toplantıya Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, il yönetim kurulu üyeleri Kezban Gür ve Mehmet Göktaş, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Arzu Çetin Akyol, Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre Eroğlu katıldı.


AK Parti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Buluştu

AK Parti Çankırı il Başkanı Celal Kaman ve partililer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldi.

 

Basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve gazeteciler katıldı.

 

Şahinler Simit Sarayında gazeteciler ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Kaman, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Çankırı’da görev yapan gazeteci arkadaşlarımızla AK Parti İl Teşkilatı olarak bir araya geldik. Basın emekçilerimizin günlerini tebrik ettik. İlimizde görev yapan ebediyete intikal etmiş tüm gazeteci büyüklerimizi de rahmetle yad ettik" dedi.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, “AK Parti olarak bu güne özel toplantılarımızı geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da Çankırı’ya hizmet etmeye çalışırız. Çankırı’nın sesi, kulağı, dili oldunuz.” dedi.

 

Basının ülke ve toplum için önemli bir yeri işgal ettiğini belirten Kaman, “Basın emekçilerimiz, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşuyor, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai mefhumu gözetmeksizin başta sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerini gündeme taşıyarak halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili oluyorlar. Tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum. Bu vesileyle, büyük bir gayretle çalışan ve görevlerini fedakarca yerine getirmeye çalışan gazetecilerimize Çankırı’ya hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyor, toplumsal sıkıntıların çözümünde büyük rol oynayan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım. Ülkemizin şu günlerde geçtiği sıkıntılı günlerde toplumsal bütünlüğümüze katkılarının devamını dilerim." ifadelerini kullandı.

 

Kaman, 2016 yılının unutulmayacak bir yıl olacağını söyleyerek, “Özellikle 2016 yılı çok önemli bir yıldı.15 Temmuz’u beraber yaşadık. 15 Temmuz da yaşananları unutturmamamız lazım.” şeklinde konuştu. Kaman şöyle devam etti:

 

"İnşallah 2017 yılı hepimize birlik, beraberlik, huzur, barış ve sağlık getirir. 15 Temmuz ve diğer terör olaylarında şehit olanlara rahmet diliyorum. Bizim kahramanlarımız bitmez. Ömer Halis Demirler, Fethi Sekinler bunlar görünen kahramanlarımız. Bir de görünmeyen kahramanlarımız var.

 

15 Temmuz gecesi basın mensubunun Cumhurbaşkanımızı araması ile binlerce insan sokaklara döküldü. Çankırı meydanında hiçbir hazırlık olmadan 20.000 kişi 2 saat içerisinde toplandı. Sadece Çankırı’da değil 81 ilde vatandaşlarımıza meydanları bırakmadıkları için teşekkür ederim.

 

Heybemiz Sorularla Doluydu, Sorularımızı Sorduk Cevaplarını Aldık!

 

Gazeteciler olarak İl Başkanı Kaman’a “AKP Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısında Nokta Atışlar yaparak konuşan Milletvekili Hüseyin Filiz’in konuştukları ile Çankırı’nın Kamu yatırımları, projeler, inşaat çalışmalarıyla kısa vadede hak ettiği yere gelip gelemediğini, getirilip, getirilemediğini sorduk. Çözüm bekleyen konular hakkında görüş alış verişinde bulunduk.

 

TOKİ Çankırı’da çalışmalarını yapıyor. Aşağı Pelitözü mevkiinde Uydu Kent projemiz var. En kısa sürede çalışmaları başlayacak. Ayrıca Kırkevler Mahallesi de kentsel dönüşüme girecek.

 

Kaman, görevi başındaki milletvekillerinin seçimle geldiğini ve seçimle görevini bırakabileceğini vurgulayarak, kendisinin hem il ve ilçe belediye başkanlarıyla hem de milletvekilleri ile ilgili bir probleminin olmadığı sözlerine ekledi.

 

Atkaracalar Belediye Başkanımız Sayın Rifat Altıntop’un bir anlık sinirlilik haliyle istifa ettiği doğru. Ama başkanımızla birlikte Genel Merkez’de bir takım görüşmelerimiz oldu. Şu anda başkanımız partimizde ve görevinin başında.

 

Hükümet Konağı inşaatı devam ediyor. Ama istediğimiz seviyede değiliz. Çünkü bir takım aksilikler oldu. İnşaat çalışmaları devam ederken arka taraftaki, Bayraklı tepe diye tabir edilen alanda kayma oldu. Tepenin kayma olayı hiç hesapta olmayan bir şeydi. Dolayısıyla süre uzadı valilik binamız istediğimiz seviyede olmasa da devam ediyor.

 

Emniyet binamızda da malumunuz yüklenici firmanın bırakıp gitmesi oldu, sonra yeniden ihale edildi yeni yüklenici firma da çalışmalarına başlayacak. Çalışmaların önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor.

 

2017 yılı içinde Devlet Hastanesi kazandırmak için devlet büyüklerinizden söz aldık. Uygun yeri bulduğumuzda Devlet Hastanesi yapacağız. Çalışmalar devam ediyor. Ayrıca 2016 yılında Sağlık Bakanlığı doktor atamalarında ilimize bir seferde 56 doktor kazandırdık.

 

Hükümet Konağı Caddesindeki Esnaflarımızın Durumlarını İl Başkanına İleterek Barikatlarla Kapalı Olan Caddenin Hafta Sonları Bari olsun Bir günlüğüne Açılmasını Talep Ettik

 

Kaman’ın Cevabı: Bu sadece Çankırı Valisinin aldığı bir önlem değil. 81 ilde alınan bir önlem. Geçtiğimiz yıllarda Çankırı Valisi’ne bir terör saldırısı da olmuştu. O cadde güvenlik nedeniyle kapalı. Esnaflarımızın durumlarını anlayabiliyoruz. O bölgede trafiği ara ara açsak bu sefer park sorunu olacak ve daha fazla uğraştıracak. Oradaki esnaf arkadaşlarımıza da hak veriyoruz ama birde tüh demek var, keşke açmasaydık demek var. Biz elimizden gelen önlemleri alacağız.

 

Kaman, son olarak İl özel idaresinde bazı mevkilerin boş olduğunu ve yapılacak değerlendirmelerden sonra gerekli uygun kişilerin boşlukları dolduracağını sözlerine ekledi.

 

Kaman günün anısına gazetecilere hediye takdiminde bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1895 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI