Bugun...AK Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı Avukat İdris Şahin Hemşehrilerinin Huzurunda
Tarih: 04-05-2018 14:44:09 Güncelleme: 05-05-2018 10:07:09 + -


Şahin “Yeniden ve daha güçlü şekilde Çankırı’mıza ve milletimize hizmet etmek üzere Ak Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı olarak siz değerli hemşehrilerimin huzurundayım.” Dedi


AK Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı Avukat İdris Şahin Hemşehrilerinin Huzurunda

Şahin “Mutlu Şehir Çankırı Olmalı” Dedi.

 

Avukat İdris Şahin Ak Parti’den Aday Adayı Olduğunu Resmen Duyurdu.

 

Kıymetli hemşehrilerim, dava kardeşlerim!

 

Şahin “Yeniden ve daha güçlü şekilde Çankırı’mıza ve milletimize hizmet etmek üzere Ak Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı olarak siz değerli hemşehrilerimin huzurundayım.” Dedi

 

AK Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı Avukat İdris Şahin bu kapsamda ilk buluşmasını, 04 Mayıs 2018 Cuma günü sabah saat 09.30’da Şahinler çay bahçesinde, ilimizin değerli yerel ve ulusal basın mensupları ile gerçekleştirdi.

 

Çıkmış olduğum milletimize hizmet yolunda; dua ve desteklerinizi bekliyorum. Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Sağlıcakla kalın… Diyen Aday Adayı Avukat İdris Şahin bugünü ve yarını konuştu.

 

Şahin “Sabretmek, Hazmetmeyi gerektitir.”

 

Yerel basın mensuplarına konuşan İdris Şahin, zorlu ve çetin bir yoldan gelen siyasetçiyim dedi.

 

AK Parti’nin her kademesinde görev aldığını belirten Şahin; Geçmişe dönük hatalar ve sevaplar mutlaka olmuştur, siyasette bir çok olumlu iş yapsanız da bir hata yapsanız siyaset o hatayı affetmez dedi.

 

Takımın bir tek antrenörü olur bizim takımımızın da antrenörü Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti.

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Çankırı’yı ilk beş ilin arasına sokmamız lazım, zaten Ak Parti inanıyorum ki Çankırı’da tüm hemşerilerimizi kucaklayan iki aday  çıkaracaktır.

 

Geçmişte yapılan hatalara değinen İdris Şahin Geçmişte. Dünün hatalarını dün biz onlara söylememize rağmen bu gün o hataların hesabını bize soruyorlar dedi.

 

Çankırı’da dışarıdan bir aday olacak mı sorusuna, İdris Şahin; Ak Parti Merkezi’nin bu dönemde dışarıdan aday göstermeyeceğinden ve gösterilen adayın mutlakla Çankırı içinden hepimizin bildiği ve tanıdığı insanlardan olacağından eminim şeklinde cevap verdi.

 

Bir gazeteci olarak sorduğumuz sorumuzuda cevap vermekten kaçınmayan Şahin, "Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinin resmi olmadığı hakkında söylentiler olduğunu bu konuda ne düşünüyorsunuz sorumuza ise, cep telefonunda Cumhurbaşkanlığı Kulliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yerel Yönetimler Başkanı ile çekilmiş fotoğraflarını göstererek cevap verdi."

 

İşte Detaylar:

 

"Bizim için önemli olan memleket aşkıdır" diyen 24. dönem Çankırı milletvekili ve 27. dönem Çankırı milletvekili aday adayı İdris Şahin, "Siyasette önemli olan düne takılıp kalmamaktır. Dünü kaşırsanız bugünü ve yarını inşaa edemezsiniz" dedi.

 

"Malumunuz üzere 24 Haziran 2018 de hem Cumhurbaşkanımızı hem 27. Dönem milletvekillerimizi seçeceğiz" diyen Şahin, Bu vesile ile yeniden daha güçlü bir şekilde Çankırı’mıza hizmet etmek Çankırı’mızın sorumluluğunu taşımak adına AK Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı olarak  huzurunuzda bulunuyorum" dedi.
 

"2003’ten 2018’e kadar kesintisiz AK Parti Çankırı siyasetinde var olan ve bu süreç içinde AK Parti de inişiyle, çıkışıyla zorlu ve çetin bir mücadele yapmış bir siyasi olarak karşınızdayım" diyen Şahin, "Bizim için aslolan memleketimize olan inancımız, sevgimiz ve hizmet aşkımızdır. Bunu da en güzel gerçekleştireceğimiz partinin AK Parti olduğu hepinizin malumu.  Bu süreç içinde de AK Parti’nin her kademesinde görev yapmış. Özellikle 2003 yılındaki delege seçimiyle  ilçe seçimleri il seçimi, 2006’daki il kongresinde 2009’daki il kongresinde  il başkan adayı olarak bulunmuş bir isimim. Daha sonra Allah nasip etti 2011’de Çankırı’mızın mecliste  en güzel şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerinde  arzu etmediğimiz bir yol kazasına uğradık. Bu yol kazasına niçin uğradığımız bütün  Çankırı halkının malumu. Ben siyasette hep şunu söyledim. Dünü çok fazla siyasette kaşırsanız bugünü ve geleceği inşa etme şansınız yoktur. Dün dünde kaldı bugün yeni şeyler söylemek lazım" dedi.
 

Geçmişte hatalar olmuştur diyen Şahin, "Bize siyasette verilen ödev bugüne hizmet etmek ve geleceği inşa etmek. Dolayısıyla  geçmişe ilişkin hatalar ve sevaplar olmuştur. Bunların sorumluları olarak da başta kendimiz olmak üzere siyasi aktörlerdir. Siyasette tek başınıza bir şey yapamazsınız. Bu takımın bir tek antrenörü var oda Recep Tayyip  Erdoğan. Geçmiş dönemlerde kısa sureli bir değişiklik yapıldı. Bu AK Parti’ye ve Türkiye’ye çok büyük maliyetler yükledi. Bunu 7 Haziran genel seçimlerinde hep birlikte gördük. Gerek Çankırı’da gerek Ülkemiz genelinde bir kısım değişiklikler Türkiye’de bazı şeyleri kaybetmemize  Çankırı’da farklı oluşumlara sebep oldu. Ama bugün itibariyle  direksiyona tekrar bu partinin gerçek lideri Recep Tayyip Erdoğan geçmiştir.  Biz önce Çankırı ve Türk milletinin vicdanına sonrada liderimizin vicdanına kendimizi emanet ediyoruz" dedi
 

"Bu göreve talip olduğumuzu ve görevden kaçmayacağımızı  özellikle belirtmek istiyorum" diyen Şahin, "24 Haziran seçimleri bir ilki de gerçekleştirecek. Genel sistemi değiştirecek bir sisteme gittik. Burada Cumhurbaşkanlığı sistemi uygulanacak. Bağımsız yargı, farkı bir yasama ve yürütme erkinin de Cumhurbaşkanında toplanacağı bir sistem.  Dolayısıyla 2 tane oy kullanılacak. Biri Sayın Cumhurbaşkanımıza diğeri de 27. Dönem milletvekilleri için. Bugünden itibaren ben şunu çok netliği ile biliyorum ki Çankırı halkının gönlünde özellikle ittifakla birlikte girdiğimiz seçimlerde sayın Cumhurbaşkanımız maksimum bir oy alacak ve  Türkiye’de derece yapacak. Bundan zerre kadar şüphem yok.  İddialı ifade ediyorum. Çankırı’da yeni bir zafere imza atacak.

 

24 Haziran milletvekilliği seçimlerinde vatandaşlarımız, bu memleketin sorunlarını sıkıntılarını bilen ve ülke siyasetinde de sözünü dinletebilecek isimleri  arayacak. Biz rahatız. Çankırı’nın sorunlarını sıkıntılarını bilen isimlerin AK Parti listelerinden 27. Dönemde meclise taşınacağından eminim. Bunu 21 Mayıs akşamı YSK’ya listeler verildiğinde göreceksiniz" dedi.

 

"Siyasette geçmişte bir kısım hizmetlerimiz oldu" diyen Şahin, "Özellikle milletvekilliği  döneminde. Hizmetlerin devamlılığı esastır. 2002 3 Kasım’ından bu yana Çankırı’da milletvekilliği yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi karınca kararınca bu memlekete hizmet etti. 15 yıl içinde büyük hizmetler gerçekleştirildi.

 

Çankırı hükümet konağının yeni yerinin ben o günlü şartlarda yerinin yanlış olduğunu söylemiştim. O dönemki STK’nın büyük bir kısmı maalesef kandırıldı ve yanıltıldı. Bugün ise dünün hatalarını, biz karşı çıkmamıza rağmen  yine bizden soruyorlar. Ben bunun uygun olmadığını ifade etmiştim. Bana sorulduğunda ben stadın olduğu yerde  hem hükümet konağı hem de kent meydanı yapılarak stadında şu anki Orhan Saka Spor Salonu’nun arkasında bir yere yapılmasını önermiştim. Okullar bölgesini de daha uygun bir yere yapılmasını istemiştim. Allah nasip eder vekillik görevi bize verilirse ilk yapacağımız işlerden biri de Şu anki Endüstri Meslek Lisesi’ni güzel bir yere taşımak. Önceki dönemlerde okullar bölgesini daha iyi bir yere taşımak için para çıkartmıştık. Ancak farklı yerlerde kullanıldı" dedi.

 

Şahin konuşmasının devamında ise, "Ben inanıyorum ki 21 Mayıs’ın listesi de Çankırı’nın tamamını kucaklayacak bir liste olacak. Tüm teşkilatlarımızla uyum içinde çalışacak bir yapı gerçekleşecek.

 

Yeni seçilen Hüseyin Boz’u da tebrik ediyorum. Hayırlı görevler yapacağından şüphemiz yok. Siyasette vefa, adalet varsa 15 yıldır teşkilatlarda mücadele etmiş iyisiyle, kötüsüyle makam mevki gözetmeksizin AK Parti’nin bayrağını en yüksek yerde dalgalandırmış, çalışan bir kardeşimizin  Çankırı’da Belediye Başkanı olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

Siyaset sabretmeyi gerektirir. Uzun süre sabrettik. İnsanın olduğu yerde hata olabiliyor. Makamlar gelip geçici. Bugün biz oluruz, yarın bir başkası olur.

 

Net adayım demememe rağmen çok büyük baskı ve arzu ile Çankırı’dan aday olmamız için vatandaşlarımızın isteği oldu. Bize alanda ihtiyaç varsa aday olacağımı, ihtiyaç yoksa bu onuru biz yaşadık başka arkadaşlarda yaşasın  şeklinde teşkilatlarımızla istişarede bulunduk. Bunu temayül sonuçlarıyla da göreceksiniz. Çankırı’nın ilçeleri ve  merkez dahil çok kuvvetli şekilde destek olup genel merkeze Çankırı’nın arzusu ve isteği İdris Şahin diyeceklerini göreceksiniz. Genel merkezde de istişarelerde bulundum. Bize ihtiyaç varsa müracaatta bulunayım dedim. Biz Çankırı halkının gönlünde bir yere oturtulduktan sonra gerisi önemli değil. Genel merkezde yaptığımız istişarelerde Çankırı’dan aday olmamızın daha faydalı olacağını ifade ettiler. Bende siyaset yapacaksam herşeyimi borçlu olduğum, altını çizerek söylüyorum bugün İdris Şahin varsa bunu Çankırı’ya Çankırı halkına borçludur. Her şeyimi, borçlu olduğum bu topraklara hizmet etmek istiyorum.

 

AK Parti Çankırı’da yüzde 75’ler oranında bir oy oranına sahip. 24 Haziran da MHP’li kardeşlerimizin desteği ile çok yüksek oy alacağımıza inanıyorum.

 

Çankırı daha iyisine layık. Çok güzel hizmetler aldı bu inkar edilemez ama daha büyüğünü almak zorunda.

 

Son dönemde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı göreviyle Türkiye’nin 7 bölgesini de dolaştım. Bizim için Çankırı ayrı bir güzel. Çankırı’yı yukarıya taşımak boynumuzun borcudur.

 

Sloganımız Mutlu Şehir Çankırı olmalı. Bu süreç içinde herkesin siyasetten keyif alabileceği ikiliklerin olmayacağı bir dönem olacak. Bir yanlışımız olduysa kendi adıma özür diliyorum.

 

24 Haziran’da Çankırı yüzde 60 oranında oy alacak. Cumhurbaşkanımız da bunun çok üstünde rekor oy alacak"

 

Şahinler Aile Çay Bahçesi’nde gerçekleşen toplantı İdris Şahin ve yerel basın mensuplarının toplu resim çekinmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4753 defa okunmuştur.

Etiketler :
Vatan / 11-05-2018 01:10:00

Mhp adaylarından doktor Hüdaverdi beyi duyunca hizmet edecek tek kişi o geldi Çankırımıza hizmette kendini adamış geçmişi temiz geleceği parlak hocam Allah yardımcınız olsun.

Misafir / 09-05-2018 18:26:00

Vay arkadaş önüne gelen adaylık koymuş. Ben Çankırı'ya sayın Filiz'den başkasını yakıştıramıyorum. Hele İdris beyden sonra sadece filiz adaylık koysun.

Sinan / 07-05-2018 13:29:00

Çankırıya daha fazla borçlanma adaylıktan çekil.

Yılmaz ŞAHİN im / 05-05-2018 14:44:00

Orta yol güzergahı ile oynadı yol bu güne kadar yapılamadı tekrar ne adayı

Recep COSKUN / 05-05-2018 11:42:00

Çankırı'ya ne katkiları oldu acaba çok merak ediyorum.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI