Bugün...AK Parti Çankırı Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Maçı Biz 15-0 Kazanacağız Dedi
Tarih: 05-12-2018 11:50:52 + -


Başkan Boz, “İşte bütün bunlar için sizden milli iradeye yönelik her saldırı karşısında dimdik durmanızı istiyorum. Sizden Türkiye’yi daha yüksek seviyelere çıkarmanızı 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmenizi özellikle rica ediyorum." dedi.


AK Parti Çankırı Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Maçı Biz 15-0 Kazanacağız Dedi

AK Parti Gençlik Kolları İl Danışma Toplantısı Yapıldı

 

Çankırı AK Parti Gençlik Kolları İl Danışma Toplantısı 100. Yıl Kültür Merkezinde AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz ve partililer katıldı.

 

Programda Açılış Konuşması yapan Çankırı AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal, Ak Gençlik yürek fatihi olma iddiasını taşıyan bir gençliktir” "Dünya içerisinde düzen ve dengeler değişmiş ve eski çift kutuplu dünyanın oluşturduğu paradigmalar silinmiştir. Bununla beraber ülkemizde son bir asır içerisinden bugüne askeri darbeler, ekonomik sıkıntılar, kısıtlanan özgürlüklerle büyük badireler atlatmıştır. Ve bugün Ak Parti iktidarı dönemiyle başlayan bir demokrasi yolculuğu, hatta daha ileri bir demokrasiye gidiş ve ekonomik bir kalkınma sağlanmıştır. Bugün Ak Parti iktidarı sayesinde Türkiye Ortadoğu'da bir lider konumunda, Dünya'da ise sözü dinlenen bir ülke haline gelmiştir. Bu değişim ve dönüşümde Genel Başkanımızın gençlere verdiği önem ve gençliğin siyasete katkısı da yadsınamaz bir gerçektir. Ak gençlik, sorgulayan, sahip çıkan ve savunan bir gençliğin inşası için mücadele etmekte ve Büyük Türkiye davasında elini taşın altına koymaktan çekinmemektedir. Bizler, gençliğe değer veren ve gençleri siyaset içerisinde dinlenen bir unsur olarak gören bir anlayışı inşa etmek ve bu anlayışı gelecek nesillere bırakmanın derdindeyiz. Daha güzel yarınlara giden yolda dimdik ve kararlı bir şekilde yürüyebilmektir. İradedir, inanmaktır, birlik olmaktır, bir olmaktır, sadakattir, cesarettir, adalettir, yani Akif'in hayali olan Asım'ın nesli olmaktır.” dedi.

 

Ünal, Omuzlarımızdaki emanetlerin farkında olmalıyız. Allah'ın rızası ve vatanımız içi gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız. Vatanın umudu olarak görülen biz gençlerin daha bilinçli, daha bilgili, daha kültürlü olması gerekiyor.

 

Bulunduğumuz yerin en iyisi olmak zorundayız. Bulunduğumuz makamların bir vebal olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Her zaman söylediğim gibi ulaşılmadık bir tane bile genç kalmayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü Ak Gençlik biliyor ki dışarıdaki her gencin vebali Ak Gençliğin üzerinedir.” İfadelerine yer verdi.

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz ise, “Çanakkale ruhuna, 23 Nisan ruhuna, Kurtuluş Savaşındaki o ruha, o inanca, o dayanışmaya sımsıkı sarılıyor muyuz? Gençler, salon cumhuriyetçilerine ve gardırop Atatürkçülerine rağmen demokrasiye, özgürlüklere sahip çıkıyor muyuz? Gençler, her fırsatta ülkemizdeki 81 milyonun bir olduğunu, beraber olduğunu, kardeş olduğunu haykırıyor muyuz? Gençler, bir daha hiç kimsenin milletimizin arasında nifak tohumları ekmesine izin vermeyecek şekilde gönül gönüle, kol kola geleceğe yürüyor muyuz? Gençler, ruhunu 1 dolara satan alçaklara inat, 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu vatana sahip çıkıyor muyuz? Gençler, tek millet diyor muyuz? Tek bayrak diyor muyuz? Tek vatan diyor muyuz? Tek devlet diyor muyuz? Gençler, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.” İfadelerine yer verdi.

 

Başkan Boz, “İşte bütün bunlar için sizden milli iradeye yönelik her saldırı karşısında dimdik durmanızı istiyorum. Sizden Türkiye’yi daha yüksek seviyelere çıkarmanızı 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmenizi özellikle rica ediyorum.

 

Kurucusu olduğum gençlik kolları teşkilatının karşısına  şimdi de belediye başkanı  adayı olarak çıkmaktan gurur duyuyorum. Bu onuru bana yaşatan Rabbime hamt ediyorum” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Çankırı Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Hepimiz sizler gibi gençtik şimdi orta yaşlardayız. Bu kardeşiniz  ortaokul lisedeyken çeşitli vakıflar içerisinde çeşitli  faaliyetler içerisinde daha sonra milli gençlik vakfı başkanlığı ve çeşitli teşkilatlarda  görev yapmak suretiyle üniversitede ve daha sonra iş hayatında aynı ruh ve manayı sizlerin şuan ki teneffüs ettiğiniz atmosferi  teneffüs etmek suretiyle bu tür vazifeler geldik. Birlikte daha iyi noktalara geleceğimiz sancağı sizlere devredeceğimiz bir süreç sonucunda inşallah 21 yaşında  bir çağ açıp bir çağ kapatan Fatihlerin nesli olduğumuzu bütün dünyaya gösterme fırsatını yakalayacağız.“ dedi.

 

Akbaşoğlu, “Dün Fatih bir çağ açıp bir çağ kapatmıştı kimsenin aklına fikrine hayaline gelmeyen projeleri gerçekleştirmişti. Gemileri  karadan yürüterek Kasımpaşa’dan Haliç’e indirmişti ve Bizansı fethetmişti.  Şimdi bir Kasımpaşalı olan o fetih ruhuna yürüyeceksin  millet yürüyecek arkandan hitabına muhattap olan bir genç lider milletinin hizmetine şu an da arabaların ve trenlerin  denizin altından geçtiği dünyanın en büyük projelerine imza atıyor.

 

Rabiayla birlikte Cumhurbaşkanımız bize 4 misyon ve vizyonuda beraberinde getiriyor. Birincisi yerel bir yerel  misyonumuz, vizyonumuz ve sorumluluğumuz var. Bulunduğumuz her yer  bizimle mana kazanacak.

 

Dolayısıyla aranızdan biri olan Çankırı  gençlik kolları  başkanı olan 3 dönem merkez ilçe başkanı olan ve daha sonrasında  belediye meclis üyesi ve belediye başkan yardımcısı olan dolayısıyla  belediyecilikte deneyim kazanan arkadaşımız Hüseyin Boz’u şampiyon yapmaya var mıyız?

 

Yerel anlamda şampiyonlukla vazifemiz tamamlanıyor mu, hayır. 2. Olarak bir misyonumuz ve vizyonumuz daha var. 81 ilden sorumlu olarak bütün Türkiye’nin 81 vilayeti, 81 milyon insanıyla  birlikte daha müreffeh, daha özgür, daha güzel bir Türkiye’de yaşanmasını yaşatmak için Allah’ın izniyle hep beraber  Türkiye’de AK Parti İktidarı’nın devamı noktasında sorumluluklarımızın bilincinde olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır mıyız ?” şeklinde konuştu.

 

Grup Başkanvekili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Allah’ın izniyle bu maçı biz 15 -0 kazanacağız inşallah. Gençler sizin heyecanınız tecrübeyle dinamizmin birleşmesi Fatih ile Akşemsettin’in kol kola girmesi en güzel neticeleri ortaya koyacak ve 15-0 ‘lık neticeyle hem Çankırı’mızın hem Türkiye’mizin  yüzü gülecek. Allah’ın izniyle insanlığa adil ve merhametli yeni bir dünya düzenini sizler kazandıracaksınız. Bu dava sizlerin omuzlarında yükselecek. Dolayısıyla dün nasıl nasıl  Recep Tayyip Erdoğan bu hareketin içerisinden fışkırarak hakikaten  milli ve yerli ve evrensel anlamda mesaj veren n bu milletin gözbebeği bir devlet adamı olarak bir lider olarak. İstiklal mücadelesinin kahramanı olarak 15 Temmuz gecesi şehadet şerbetini içmeye aday bir lider olarak, meydanlara demesiyle  ruhi mana yaşandıysa Allah’ın izniyle 15 Temmuz insanlık tarihinde yeni bir dönüm noktası olarak bir çağın açılıp bir çağın kapanması anlamında batılın imhası hakkın ihyası anlamında mutlaka hak galip gelecek.

 

Hep beraber 81 milyon insanlarımızla toplumun bütün kesimiyle 8kucaklaşmak suretiyle  devlet millet kaynaşmasını tam manasıyla ortaya koymak suretiyle nasıl ki 1. İstiklal mücadele  mücadelesinde biz İnebolu, Kastamonu, Ilgaz, Çankırı Ankara hattını büyük bir zafere imza atmışlarsa 15 Temmuzda da  tekerrür eden bu tarihin hakikaten bir iz  düşümü sonucunda Başbakanımızın da Cumhurbaşkanımızın haydi meydanlara sözüyle beraber Ilgaz, Çankırı Ankara hattından uluslararası  siyonist ve emperyalist darbe girişiminin püskürtüldüğünü tüm dünyaya duyurmuştur.

 

Bu manada  Çankırı, 2. İstiklal mücadelesinin de bir karargahıdır. Dolayısıyla Türkiye’nin tadı, tuzu, mayasıdır.”
Bu haber 1796 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI