Bugün...Ak Parti İl Başkanı Kaman’ın Elindeki Evraklar Yeni Hastane Yeri Olarak Yapraklı Yolunu Gösteriyor
Tarih: 06-04-2018 13:50:28 + -


AK Parti İl Başkanı Celal Kaman yeni hastane yeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kaman, “Yapraklı yolunda yapılması planlanan yeni hastane anıt alanına 3.7 km tek bir kırmızı ışıkla gelinebiliyor." dedi.


Ak Parti İl Başkanı Kaman’ın Elindeki Evraklar Yeni Hastane Yeri Olarak Yapraklı Yolunu Gösteriyor

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Çankırı ve Çankırı insanına sağlam yeni yapılacak bir hastane yeri için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Yılmıyoruz, her toplantıda yeni hastane yeri konusunu gündeme taşıyoruz.

 

Yeni Hastane Yeri Olarak Yapraklı Yolunu Gösteriyor

 

Kaman Hastane Yerini Açıkladı

 

Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, Ankara yolu üzerindeki atıl durumda bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu binalarının olduğu yer ile E Tipi Kapalı Cezaevi ile konutların arasındaki arazinin gündemlerinde olduğunu belirtti.

 

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman yeni hastane yeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kaman, “Yapraklı yolunda yapılması planlanan yeni hastane anıt alanına 3.7 km tek bir kırmızı ışıkla gelinebiliyor. 

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak sorduk bilgilendirildik.

 

Yeni Hastane Nereye Yapılacak?

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç açık ve net söyledi ”Ankara yolu Bataklık”!!!

 

2018 yatırım programına alınan yeni hastane yeri ile ilgili yer tespit çalışmaları devam ediyor. Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz Ankara yolu diyor. Belediye Başkanı İrfan Dinç ve AK Parti İl Başkanı Celal Kaman Yapraklı yolu diyor.

 

Çankırı Belediyesinin GES Projesi tanıtım toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç yeni hastane yeri konusunda “Şehrin dengeli ve doğru gelişimi acısından Yapraklı yolunu uygun bulduğumuzu her platformda ifade ediyoruz.

 

Ankara yolunun sol tarafı bataklık, sağ tarafı heyelan.

 

Ankara yoluna yapılacak her hangi bir kurum hiçbir zaman şehre fayda sağlamayacak. Çünkü yer, zemin ve güzergâh bu iş için uygun değil. Biz Tuzlu bağları bölgesinde imar planını da bitirdik. Şuan 13 bin 500 konutluk imar planı hazır. Şehircilik altyapısı açısından da burada belediye olarak çalıştık. Her şey hazır.” dedi.

 

“Yapraklı yolunda yapılması planlanan yeni hastane anıt alanına 3.7 km tek bir kırmızı ışıkla gelinebiliyor.” diyen AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “Ankara yolu 6.7 km anıt alanından 4 tane ışıkla geçiliyor ve burada konutlaşma ve iş yeri şansın var. Ankara yolunda böyle bir şansı yok. 14 Mart Çarşamba günü Çankırı Devlet Hastanemize giriş yapan hemşerimiz sayısı 2 bin 914. Ankara’ya sevk ambulansla sadece 2 hemşerimiz. Ankara’ya sevk binde bir bile değil. Bazı arkadaşlarımız Ankara’ya yakın olsun 1 dakikanın önemi var diyor. 3 bin hastanın 2 tanesi Ankara’ya sevk olmuş. Özellikle seçtiğim bir gün değil.” şeklinde konuştu.

 

Ankara yolunda yapılaşmanın çok müsait olmadığının altını çizen Kaman “Burası olması gereken dediğimiz gibi yol kenarı çevre yoluna 350 metre, yani çevre yoluna da bağlantı olabiliyor. Yapraklı yolundaki bu alan 863 dönüm. Ankara yolundaki düşünülen yer 40 dönüm. Ankara yolunun toprağı bozkır formasyonu diye geçiyor. Yani jipsli toprak. İnandık köyünde obruklar oluştu sebebi topraktaki suyla temas ettiğinde erimesi ve çökmesidir. Aynı şey orada da var. Hatta kredi yurtları çalıştıran bir arkadaşımız bir yılda üç basamak gömüldüğünü söylüyordu. En büyük sorunlardan birisi ne şehri oraya açma şansın var neden mi bir eczane yapabileceğin bir arsa yok orada. Hastane için en önemli şey eczane ve medikaldir. Bir tane eczane açabileceğin yer yokken oraya hastanenin götürülmesinin bence bir anlamı yoktur. Bunu büyüklerimiz değerlendirecektir.” ifadelerine yer verdi.

 

“Hastane yeri ile ilgili 2 yer üzerinde duruyoruz. Birisi Ankara yolu üzeri, diğere Cezaevi ile konutların arasındaki yer.” diyerek sözlerine devam eden Kaman “Şuan için Ankara yolu biraz ağırlık kazandı. Etüt çalışmaları başladı. Bizde cezaevi yanına yapılma taraftarıyız. Onun içinde mücadele veriyoruz.

 

Ankara yolundaki alan Bozkır Formasyonu denilen jipsli toprak. Hastane yeri olarak düşünülen şuan ki Kredi ve Yurtlar Kurumu binaları iki kere güçlendirmeye girmesine rağmen binalar oturmuş vaziyette. İkinci bir Kırkevler hastane faciası yaşamamak için yetkililer bunları mutlaka göz önüne alacak.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 6507 defa okunmuştur.

Etiketler :
Fahrettin / 10-04-2018 11:37:00

Bence siyasiler kendi egoları tatmin ediyolar. kocaman ilde diş çekmeye ankaraya sevk... baypasa ankaraya sevk ancuoya ankaraya sevk sanki sağlık ocağı ya bunları artık küçük özel hastaneler bile yapıyo ama bizim devlet hastanemizde yok. ya yaptırında nere olursa olsun amacınız rant deyilse eğer halkımıza bi hizmet yapmış olursunuz.

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 07-04-2018 15:34:00

Yetkililer, Çankırı’mızda yapılacak yeni hastane için yer bulamamışlar? Buldukları yerlerde da kararsızlar ( Sanmayın ki bu gün düşünmeye yer aramaya başladılar!) gündeme geleli, yerel basında çıkalı iki yılı geçmiştir? Yerel basında internet sayfalarında defalarca yer aldı, gerek belediye başkanımız gerek il başkanı gerekse Milletvekillerimizce ) Hastane yapmak için aranan arsanın yüz ölçümü 120 ila 150 bin metre kare yer bulamamışlar, Halen kara kara düşünmekteler... Oysa Sayın Belediye başkanımız a sözlü yazılı olarak, Kırk evler Mahallesi Sosyal Konutları sakinleri vatandaşları olarak verdik, Söz unutulursa yazı kalır dedik, arşivlerin tozlu raflarında kalırsa diye yerel basına da verdik, yerel basınımızda da yer aldı, geldiğimiz noktaya bakarsak yine hepsi unutulmuş, Yetkililer yer arama telaşına düşmüşler… Bizler yine yurttaşlık görevimizi yapıp vatandaş olarak hatırlatıp bir daha yazayım dedim. Sizler 190.000 metre karelik alan yapın o halde Bölge devlet hastanemizi yer Kırk evler Sosyal Konutların bulunduğu alan, Sözlerinizde samimi iseniz Çankırı’ya Bölge Hastanesinin yapılmasını istiyorsanız. (Söz konusu arsa yı en az iki katı daha büyütme imkanı var! Mevcut hastanemizin yeri iki adet binası, Askeri birliklerin şehir dışına çıkarılacağı yönünde çalışmalarınız, mevcut burada ki askeri birliğin yerini de ilave ettiğiniz de ,söz konusu arsa 400. 000 metre kareyi de aşar ! Böylesi merkezi yerdeki alanı başka nerede bulacaksınız Çankırı da ! Sayın siyasiler, sayın bürokratlarımız. Üniversitenin hemen bitişiği sayılır söz konusu yer, hastaneyi yapın, yanına Tıp fakültesini yapın ilimize bir de tıp fakültesi kazansın, sosyal alanları ile oto parkları ile, 100 yıl geleceği bu günden görün ve gereğini yapın! Konutları yıkılacak meclisten karar çıktı! YSE müdürlüğü kalkacak, tek katlı kırk evler kalkacak, banka evleri kalkacak belediye imar planında mevcut, söz konusu bu alana Kırk evler deki Sosyal Konutların tamamı, Kırk evlerdeki tek katlı binaların tamamı, banka evlerinin tamamı sığacak kadar büyük, sayın siyasiler bunları neden akıl edemez düşünemezler ki !

Vatandaş / 07-04-2018 12:12:00

Arkadaşım en iyi rant alanı neresi sence ankara yolu mu yoksa yapraklı yolumu? ulaşımı tabi sıkıntı ederiz hastaneye hastaşlar gider ve cevre yolu diyorsun o ılgaz yoluna doğru gidiyor ve sen hastalandığında acil olarak sinopa mı gideceksin dağlık tosya yolundan merak etme bizde tosyalıyız haftada 1 yapraklıya ayda 1 tosyaya gideriz yolları gördün de bunları diyorsun ama sağlam zeminli bir yerde ankara yoluna yapılırsa o zaman daha iyi olur ha birde şehir büyüsün isteyenler çankırılı çankırıda kalmıyor ki neyine büyüyelim sorarım size?

vatandaş / 07-04-2018 00:56:00

kardeşim en uygun yer Ankara tarafıdır 3. yanlışı yapmayın hastane yapımında yanlışlık üniversite yerinde yanlışlık yapmayın böyle. astsubay okulu Mehmetçik okulu arkası yenı valılık yanı olabılır

melih / 07-04-2018 00:33:00

bu gibi yapıların 3 5 kişinin alacağı kararlarla olacak iş değil 3 tane yer belirlensin yapılacak yeri çankırı halkı belirlesin saygılar

Çankırı lı / 07-04-2018 00:13:00

Yapraklı yolu olmaz saçma dağın başına hastane olurmu Ankara yolu uygun trafik sorunu olmaz

Servet KALFA / 06-04-2018 22:18:00

Üç beş yıl sonra Anakar'a tarafına yapıldığında, heyelandan yeni hastahane yeri ararsınız. Bu sefer ödeneği nasıl alacaksınız? İlla heyelan bölgesi bataklık yer mi olacak! Birileri rant mı sağlamalı? Hiç mi Millet ve devlet için çalışan yok şu Çankırı'da.

Abdurrahman Korkmaz / 06-04-2018 21:00:00

Yapraklı yolu ve Ankara yolu güzergahında olabilecek yerler büyüklerimiz tarafından şüphesiz değerlendirilecektir.Burada önemli olan zeminin iyi olması ve yapılacak parselin büyüklüğüdür.Mevcut hastahanede en büyük sorun otopark sorunudur.Hastshane ileride büyüyebilecek bir parsel üzerine yapılmasında da fayda vardır.Çankırımız için neresi hayırlı ise orası olsun.Hakkımızda hayırlısı.

Yaran / 06-04-2018 20:34:00

Vatandaş rumuzlu kardesim sen hastanemi istiyorsun yoksa sevk merkezimi bu hastane yapılırsa bırak Çankırı yi kuzeyimizde kalan tosya Kastamonu Sinop gibi merkezlerede hizmet verecek nitelikli bir saglık merkezi olacak cevre yolunun kenarında olması zemin ve iklim acısından uygun olması herseyden önce sehrin konut stoku alanının tam göbeğinde olması üniversitenin yanıbaşında olması çok geniş alana ve yeşilliğe sahip olması gibi sayılamayacak derecede artıları olan bir yer hem niye herkes yapraklı yolu diye telafuz ediyorki sözlünüzü alan MKE cezaevi ve cevre yolu üçgeninde bulunan yaklaşık 700 bin metrekarelik süper bir yer tereddüt edenlerin cevre yoluna çıkararak alana ve bölgeye bakmasını tavsiye ederim ayrıca ulaşımın neden sorun edildiğinize anlamış değilim çünkü dogrudan cevre yoluna çıkıldığında Ankara yolundaki yerden bile Ankara ve Diğer bölgelere ulaşım daha kolay herkese saygılar

Çankırılı / 06-04-2018 20:32:00

Bir Çankırı lı olarak en uygun yer cezaevi bölgesi inşallah bu karardan vazgeçilmez

Gercek Vatandaş / 06-04-2018 19:49:00

Arkadaşım yeri bilmiyorsun mesafeyi bilmiyorsun çevre yolu kenarı olduğunu blmiyosun yok uzak berbat trafik diyorsun ben hergün bahçeşehir kolejine gidip geliyorum yeniköyden 2150 m anıttan 3700 m. Yazık hasta insanları 10 km uzağa sürüklemek yapılacak en büyük kötülük. Ankara yolunda 2-3 km de uygun yer varsa buyrun oraya yapın. Bırakın artık kısır çekişmeleri memleket kaybediyor

cengiz / 06-04-2018 17:27:00

Çankırılı biri olarak sanayii kaldırın hastane oraya yapılması en uygun. olan yer orası. merkeze yakın kurumlara yakın sanayii başka yere taşınsın.

İbrahim adam / 06-04-2018 17:22:00

Hayirli olsun yapraklı yolu uzerinde yer alması isabetli bir tercih insallah bu fikrinden vazgecmezler

ismail yıldırım / 06-04-2018 17:03:00

helal olsun işte başkan işte vatansever aklın yolu bir gerçekten de hastane oraya yakışır hem çankırı hemde halk için saygılarımla

Vatandaş / 06-04-2018 16:37:00

bence çok yanlış bir karar çünkü o taraf Ankara yoluna uzak nedenlerim de var. 1- bir acil hasta olsa ankara'ya gidecek yol dar 30 dakika şehir merkezinden çıkmak için uğraşacak. 2- yeri de çok uzak çünkü tek şeritli yol milletimiz yol vermiyor ambulansa 3- bir kişinin hastası olsa ambulansla değil kendi arabası ile gitmeye kalksa kimse yol vermez yolda giderken kazaya musait bir yapıya sahip acil işler için yolu berbat. 4- herkes iyi oldu diyecek ama buraya yazdım en sonunda burası uzak deyip yerini başka yere taşımak isteyecekler. ister beğenin ister beğenmeyin en iyi yer ankara yolu ana yola yakın ambulanslar rahat gider gelir ankara kastamonu anayolu daha önemli hızlı gidip gelmeleri acısından. böyle bir durumda acil hastalar karatekin hastanesine alınırsa hastanın faturası kabarık olur......

SALİH / 06-04-2018 16:21:00

celal başkanın söylediklerine aynen katılıyorum çankırının gelişmesi ve büyümesi için zeminin sağlam ve büyük olması icin en uygum yerin yapraklı yolu üzeri cezaevinin ordaki boşluktur.belediye başkanımızında dediği gibi kentsel dönüşüm projesinin hazır olduğunuda göz önüne alırsak çankırılılar olarak başkanlarımızın uygun gördüğü yeri yetkililerin değerlendirmesini istiyoruz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI