Bugun...AK Parti Milletvekili Adayı Akbaşoğlu’ndan 500 Kişiye Daha İş Müjdesi
Tarih: 14-06-2018 08:41:17 Güncelleme: 14-06-2018 08:45:17 + -


Akbaşoğlu "Çankırı’mıza 500 kişilik daha istihdam imkanı sağladık. İşlemlerin tamamlanmasının ardından bir iki gün içerisinde 500 işsizimiz daha iş imkanına kavuşmuş olacak." dedi.


AK Parti Milletvekili Adayı Akbaşoğlu’ndan 500 Kişiye Daha İş Müjdesi

500 Kişiye Daha İş Müjdesi

 

Ak Parti Çankırı Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Emin Akbaşoğlu, İŞKUR aracılığı ile 500 Çankırılıya daha iş imkanı sağlanacağının müjdesini verdi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile yaptığı görüşme sonunda Çankırı’ya 500 kişilik ek kontenjan sağlandığını belirterek “Daha önce 938 hemşehrimizi İŞKUR’un Toplum Yararı Programı çerçevesinde Çankırı’daki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirmiştik. Sayın Bakanımızla geçtiğimiz günlerde yaptığımız görüşmeler sonunda Çankırı’mıza 500 kişilik daha istihdam imkanı sağladık. İşlemlerin tamamlanmasının ardından bir iki gün içerisinde 500 işsizimiz daha iş imkanına kavuşmuş olacak. Sayın Bakanımıza Çankırı’mıza göstermiş olduğu bu hassasiyet ilgi ve alakadan dolayı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Böylece 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren yeni işe gireceklerle birlikte toplamda 1438 vatandaşımız iş imkanına kavuşmuş olacak. Programa görev 6 aylık sigortalı çalışacak olan bu arkadaşlarımızın 3 ay daha ek süre alınarak 9 ay çalışmaları sağlanacaktır. Çalışmaya başlayan ve başlayacak olan hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Akbaşoğlu, bir taraftan şehrin önemli problemlerine çözüm üretmenin gayretinde olduklarını belirterek, diğer taraftan da geçim sıkıntısı yaşayan ve iş bulmakta zorlanan vatandaşlara iş imkanı için çalıştıklarını söyledi. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan ancak ve ancak yeni yönetim sistemi ile çıkılabileceğinin altını çizen Akbaşoğlu “Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir başkan ve onunla uyumla çalışabilecek güçlü bir meclis ile ülkenin hem içerideki hem de adeta ateş çemberine dönen coğrafyamızdaki problemler çözülebilir. Bu konuda da önümüzdeki seçimlerde Çankırılı hemşehrilerimizden gereken desteği bekliyoruz” diye konuştu.
Bu haber 2725 defa okunmuştur.

Etiketler :
Orhan Yılmaz / 14-06-2018 14:51:00

İşsizliğin hat safhada olduğu ilimizde tyçp çok güzel bir uygulama. Bende bu uygulamadan yararlanarak şu an çalışmaktayım. Yalnız tüm tyçp çalşanları aynı statüde olmalıdır. Bir kurumda işçiler normal şartlarda ve mesai saatlerinde çalışırken başka kurumda amele daha doğrusu köle muamelesi görmektedir. Vasıflı işçilerin yapması gereken işler tyçp işçilerine yaptırılmaktadır. Vasıflı işçilere ülkemizde yerli almancılar dendiğini bir çoğunuz bilir. Bir kurumda tyçp işçisi sabah 8 akşam 5 mesai ile basit işler yaparken başka kurumda sabah 7.30 akşam 17 uygulaması yapılırken tyçp köle olarak görülüyor ve Kızgın güneş altında memleket yollarında asfalt attırılıyor. Başta bulunan yerli almancılar Çankırıdan iki saat ötede ağır şartlarda çalıştırıp ısrarla mesai beşte burada biter edebiyatı yapıyor. Kendi işçisine her türlü iş ekipmanı sağlarken tyçp kaderine mahkum eline bir liralık eldiven dahi verilmiyor. Sayın Vekilimiz öncelikle bu alanda demokrasi ve adaleti sağlamalıdır.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI