Bugün...Akbaşoğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı Hem Olay, Hem Alay Konusu Oldu
Tarih: 27-10-2018 15:37:58 + -


AKP Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı Hem Olay, Hem Alay Konusu Oldu


Akbaşoğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı Hem Olay, Hem Alay Konusu Oldu

AKP Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı Hem Olay, Hem Alay Konusu Oldu

 

Çankırı'dan AKP'li Akbaşoğlu'na Tepki

 

Çankırı Milletvekili ve AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun sosyal medya paylaşımı olay oldu.

 

Çankırı’dan AKP listesinden 3 dönem üst üste milletvekili seçilen Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun Çankırı sorunlarıyla yeteri kadar ilgilenmediği tartışılırken, Akbaşoğlu’nun milletvekilliğini yaptığı bölgede yıllardır bir evinin bile olmaması vatandaşlar arasında tepkiye neden olmuştu.

 

Tepkilere ve eleştirilere sessiz kalan Akbaşoğlu, kentte ‘ithal aday’ eleştirilerine de maruz kalmıştı.

 

3. döneminde AKP Grup Başkanvekilliğine getirilen Akbaşoğlu’na tepkiler dinmek bilmedi. Vatandaşlar, “kırmızı plakalı aracıyla başkentte gezmekle vekillik olmaz, Çankırı sokakları hizmet bekliyor” şeklinde eleştirilerde bulundu.

 

“Çankırı’da Hayat Var” Yazınca

 

Eleştirilere kulak tıkayan Akbaşoğlu, sosyal medya hesabından Çankırı’da bulunan Şemsiyeli Sokak’ın fotoğrafını ‘Çankırı’da hayat var’ notuyla paylaşınca sosyal medya kullanıcıları Akbaşoğlu’na ateş püskürdü

 

“Utanmıyorsunuz Yalan Söylemeye”

 

Kullanıcılar, paylaşımın altına çeşitli eleştiriler yaparken, bir kullanıcı, “Halkın arasına girsen, Çankırı’yı bir görüp gezsen, koltukta oturarak vekillik olmaz” diye yazdı.

 

Bir kullanıcı da “Utanmıyorsunuz yalan söylemeye, hayat varmış, ne hayatı. Sosyal yaşantı yapabileceğimiz bir alan bile yok. 2 park, bir müzeyle siz hayat mı yaşıyorsunuz sayın avukat” diye sordu.

 

“Biz O Hayatı Göremedik”

 

Bir kullanıcı da Akbaşoğlu’na sitemlerini sunarken, gönderiye “Liyakatsizlikten başka hiç bir şey yok bütün kurumları sıkıntılı bir de o gözden bakarsanız vekilimiz olarak seviniriz. Biz o hayatı hiç göremedik siz nerden bakıyorsunuz acaba” şeklinde yanıt verdi.

 

“Gündüz Vakit 3 kişi Var”

 

Akbaşoğlu’na bir tepki de AKP camiasına yakın isimlerden olan Sefa Yeşildağ’dan geldi. Yeşildağ, paylaşımı, “Çankırı’da hayat var dediğiniz resimde gündüz vakti 3 kişi görülüyor. Başka da bir şey demeye gerek görmüyorum” sözleriyle eleştirdi.

 

AKP Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı Olay, Alay konusu olmaya devam ediyor.

 

Hani Çankırı’ya 62 Doktor geliyordu, hani Çankırı’ya yapılacak Yeni Devlet Hastanesi 2018 yatırımına alınmıştı, Hani Lise Kavşağı Üst Geçit programa alınmıştı, hani Tatlıçay projesi hayata geçecekti, hani yüzme havuzu yıkılıp yapılacaktı, yok eski orduevi belediyeye verildi gibi aslı astarı olmayan bilgileri yandaş medyacınızla paylaşarak halkın aklıyla dalga geçmemiz sizlere yakışıyor mu? İçiyle, dışıyla perişan olan; Çankırı insanı ve halkına hizmet veremeyen şu anki Çankırı Devlet Hastanesinde ihtiyaç duyulan Doktorların olmamayışı sizin için önemli mi? Neymiş efendim bu gün bir doktorumuz var, başka doktor yok sıra verme işlemi doldu, bu gün git yarın gel denen bir Çankırı'da yandaş idarecilerin koltuklarda boşu boşuna oturdukları, fabrikalardan işçi çıkarılmasıyla meşhur olan şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mızı ve insanlarını ne yüzle kandırmaya devam ediyorsunuz?

 

Umarız Bu Halk 2019 Yerel Seçimlerinde Bir Kez Daha Yanılmaz!

 

Nerede hayat var? Küçük esnaflardan haberleri yok. Hayat var mı yok mu bir şeyleri bilmeden, boş keseden atarak bos bos konuşmasınlar diye Çankırı Milletvekillerine kırgın ve kızgın olan halk “Çankırı da yaşamayan birilerinin hayat var diye yalan paylaşım yapması halkı çileden çıkarıyor. 2019 yerel seçimlerinde ciddi bir ders vermeye hazırlanan Çankırı AKP’yi zor duruma sokacak mı, sokmayacak mı bakalım o zaman ak koyun, kara koyun ortaya çıkacak. Anlaşılacak ki Çankırı’da hayat var mı, yok mu seçim sonunda belli olacak diyor.”

 

İnan’ın doğruyu söylüyorsunuz. “Kendinizi Ankara’ya attınız hayat size güzel. Evet; Ankara’da hayat var. Kusura bakmayın Çankırı’da hayatta yok hizmette yok. İş güçte yok. Sahibimizde yok. Üzerimize ölü toprağı serilmiş vaziyette komadayız. Bilgilerinize…

 

Şehrindeki etkinliklere gelme, bayramlara gelme, ne görüntü var ne bir mesaj...

 

Bu mu Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekilliği?

 

95. Cumhuriyet Bayramı, Çankırı’da Cumhuriyet Coşkusu!

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına yani 2023’e doğru hızla ilerliyoruz. Pazartesi günü de Cumhuriyetimizin 95. Yaşını kutlayacağız.

 

Peki, 2023 Türkiyesi’ne doğru ilerlerken Çankırı’da Cumhuriyet coşkusu ne durumda?

 

Aşağıda Çankırı’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı yer alıyor. Tahminen öğlen saat 13.00 sularında bitecek olan dopdolu bir program!

 

Her yıl aynı içerik, selamlama, mecburi bir konuşma, 2 adet şiir, varsa bir iki halk oyunu gösterisi ve kapanış.

 

Duyurusu ayrıca yapılan:
 

Herhangi bir konser yok.
 

Meşaleli yürüyüş yok.
 

Hiç bir şey yok ..

 

Hepsini geçtim yarım günlük programın icra edileceği bir meydan bile hala yok, yapılacağı da meçhul!

 

Sonra Çankırı neden gelişmiyor?

 

Vizyonsuz Şehir gelişmez, Ge-Li-Şe-Mez!

 

Üzülüyorum, gerçekten çok üzülüyorum.
 

Programın altında her yıl kopyala yapıştır yapılan 2 tane not bulunuyor.

 

Notlara biraz değinelim.

 

2. nottan başlayalım.

 

● Cumhuriyet Bayramı Programına tüm daire müdürleri ile kamu görevlileri katılacaktır.

 

Nota bir itirazım tabi ki yok ancak bu not ile ilgili cevapsız sorularım var.

 

○ Kamu görevlisi kendisine resmi yazı ile tebliğ edilmeyen görevden mi sorumlu olacak yoksa Çankırı Valiliği web sayfasından resmi programı açıp okumadığı için mi? (Zaten kontrol eden de yok ya neyse)

 

Evet geçen sene olduğu gibi resmi program belli ki bu yıl da yine son anda yazılıp kurumlara gönderilmiş olacak ki kurum içi hiyerarşisinde personele dağıtımı yapılamadan araya hafta sonu tatili girdi. Adı üzerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tarih belli, yaptığınız da sadece yarım günlük bir kutlama! programı. Bu yarım günlük programı en azından 1 hafta öncesinden netleştirip duyurusunu yapmak çok mu zor?

 

Gelelim 1. Nota ..

 

● 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’ten itibaren tüm kamu kuruluşları, özel kurum ve kuruluş binaları, konutlar, iş yerleri, caddeler, parklar bayraklarla donatılacaktır.

 

Özünde bir husus hariç bu nota da itirazım yok.

 

1▪Sözü edilen binalar ve mekanlar hangi bayraklarla donatılacak? Söz konusu Cumhuriyet Bayramı olduğu için TÜRK Bayrağı olduğunu tahmin ediyorum ama …

 

2▪Neden 28 Ekim tarihinden itibaren? Yani bayrağımız 2 gün asılı kalsın yeter öyle mi?

 

Ya hu en azından cadde ve sokaklar, ışıklandırılan köprüler vs. şehrin dört bir yanı ekim ayının ilk günlerinden itibaren şanlı bayrağımızla donatılsa da bizler de Cumhuriyetimizin 95. Yıl coşkusunu daha bir heyecanla beklesek kötü mü olur?

 

Bu sorular aslında 16 yıldır sormak istediğim sorular, dışa vurumam bu yıla nasip oldu.

 

Tek isteğim, yapılanın biraz daha özenle ve istekle yapılmasıdır.

 

Yapılabilecekleri saysam daha neler neler yazılır da … beni az çok tanıyanlar yazmadıklarımı da okumuşlardır zaten.

 

Bu vesile ile düşüncelerimizi yazıya dökmüşken Cumhuriyet Bayramı Programı'nı da paylaşmış olalım.

 

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu Olsun!

 

Saygılarımla.
Bu haber 4524 defa okunmuştur.

Etiketler :
Doktorlar Hk / 27-10-2018 16:50:00

Bahsi geçen o doktorlar geldi gelmesinede hepside pratisyen hekim. Öyle zannedildiği gibi hastanede polkinlik yapacak doktor gelmedi. Hepside yeni mezun yani ilk ataması Çankırı. Doktorların %90 ilçelere dğıtıldı bir kaç sene tecrübe sahibi olunca hepside ilk tayin döneminde kendi memleketine kaçmaya başlar (herzaman olduğu gibi)Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI