Bugün...Araştırmacı Yazar Selim Uğur Semerkand Gençlik Gönüllüleri İle Çankırı’da Bir Araya Geldi
Tarih: 23-01-2019 19:06:38 Güncelleme: 23-01-2019 19:29:38 + -


Çankırı 100 Yıl Kültür Merkezinde gerçekleşen programda “Futuvvet Ehli Bir Gençlik” konulu konferans verildi.


Araştırmacı Yazar Selim Uğur Semerkand Gençlik Gönüllüleri İle Çankırı’da Bir Araya Geldi

Araştırmacı Yazar Selim Uğur  Çankırı’da

 

“Enerjimiz Kardeşliğimizden” diyen Semerkand Gençlik Gönüllüleri Araştırmacı Yazar Selim Uğur’u Çankırı’ya davet ederek bir araya geldiler.

 

Çankırı 100 Yıl Kültür Merkezinde gerçekleşen programda “Futuvvet Ehli Bir Gençlik” konulu konferans verildi.

 

Araştırmacı Yazar Selim Uğur Osmanlı’ndaki Hz Peygamber sevgisinden örnekler verdi, Tasavvuf Tarihi konusuyla ilgili bir dizi açıklamalarda bulundu.

 

Gençlerle Hasbihal Ettiler

 

Semerkand Dergisi, Genç Okur Dergisi ve Mostar Dergisinde görev alan, aynı zaman da Semerkand Tv’de Mescid-i Nebevi programını sunan İngilizce ve Arapça’yı bilen, iyi eğitim almış yazı ve makaleleri Arapça’ya çevrilen araştırmacı ve yazar Selim Uğur’un programına Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hazsan Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Semerkand Gençlik Derneği yönetim kurulu üyeleri, Semerkand gönüllüleri öğrenciler katıldı.

 

Osmanlıların da Hz. Peygamber'e büyük bir saygı ve sevgi duyduğunu hatırlatan Araştırmacı Yazar Selim Uğur “Gençlerin ahlaki eğitimleri için temelde aileden alınan eğitimi bir adım daha ileri taşıyabilmek için ilimizde seminer vermesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

 

-Konferansında Genç Peygamberleri ve İmtihanlarını Anlattı-

 

Peygamber efendimize önce gençlerin nasıl itaat ettiğini anlatan Selim Uğur “Gençliğin en güçlü çağımızda olduğunu, bu çağda doğru ve yanlışı ayırt edebilmek için ya okumamız, ya da okuyan insanların dinlenmesi gerektiğini vurguladı.”

 

Konferansın ardından gençlerden gelen soruları cevaplayan Araştırmacı Yazar Selim Uğur program sonunda  kitaplarını okurları için imzaladı. Ayrıca program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk Araştırmacı Yazar Selim Uğur’a tuz lambası hediye etti. Yazar Uğur hazurun tarafından yolcu edilerek Çankırı’dan mutlu bir şekilde ayrıldı.

 

Araştırmacı Yazar Selim Uğur’un kendi yazmış olduğu 4 tane kitap’ı bulunmaktadır.

 

Kitap Başlıkları ise:

 

-Bir hilal uğruna

 

-Dünyaya kapalı, Allah’a açık ceza evi

 

-Namazım huzurum

 

-Peygamberim (s.a.s) adlı kitaplarıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2071 defa okunmuştur.

Etiketler :
Xxxx / 24-01-2019 21:41:00

Bu tarikatciler yine uzattılar ellerini kurumların içine. Koskoca meb müdürü bile bi hoş karşısında. Feto da böyle başlamıştı unutmayın.

Serdar gokhan gokce / 24-01-2019 12:48:00

İnancımız ve davamız ehli sünnet yolunda hocamın sohbeti çok önemli noktalara temas etti. İnşallah devamları fazla fazla gelir. Çok ihtiyacimiz var.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI