Bugün...Arif Emecen Çankırı Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Tarih: 09-11-2018 21:53:16 Güncelleme: 09-11-2018 21:54:16 + -


Çankırı Belediye Başkanlığına aday adayı olan Arif Emecen, hazırlamış olduğu evrakları AK Parti İl Başkanlığı'na teslim ederek, resmi başvurusunu yaptı.


Arif Emecen Çankırı Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Belediye başkanlığı için AK Partiye aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 

Eski İETT Genel Müdürü, Çankırılı Arif Emecen Çankırı Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı.

 

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Çankırı Belediye Başkanlığına aday adayı olan Arif Emecen, hazırlamış olduğu evrakları AK Parti İl Başkanlığı'na teslim ederek, resmi başvurusunu yaptı.

 

Yerel seçimler için AK Parti aday adaylığı başvurularının 5 Kasım’da başladığını, 12 Kasım’da sona ereceğini belirten AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “Çankırı Belediye Başkanlığı için aday adaylarımızın müracaatlarını almaya başladık. Adaylık başvurularımız 5 Kasım 2018 tarihinde başladı. 12 Kasım’da sona erecek. Bugün 2 arkadaşımız müracaatta bulundu. Önümüzdeki yerel seçimlerin, vatanımıza, milletimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.” Dedi.

 

Emecen “Kalabalık Topluluk Oluşturan Hemşehrileri İle Parti Binasına Geldi” 

 

“Ülkeme ve milletime, devlet kuruluşlarında 32 yıl hizmet ettikten sonra bilgi, birikim ve tecrübemi özel sektöre taşıyarak özel bir işletmede çalışmaya başladığını vurgulayan Emecen, “Amacım Çankırı’mızı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, gurur duyacağımız bir marka şehir haline getirerek milletimizin istikbal mücadelesine güçlü destek olmaktır.” Dedi.

 

Anadolu’muzun mihenk taşı, yarenler diyarı, kaya tuzunun başkenti Çankırı’mızın güzel insanları, değerleri hemşerilerim;

 

Ankara gibi Türkiye’nin, İstanbul gibi dünyanın başkenti iki güzide şehrimizde; 12 yıl boyunca büyükşehir belediyelerimizin çeşitli kademelerinde müdür, daire başkanı ve genel müdür olarak çalıştım.

 

Yine, ülkemizin şehirleşme ve kalkınma merkezi konumundaki Kayseri’de, 20 yıl belediye başkanlığı yapmış Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki Beyin bilgi ve tecrübelerinden istifade ederek, 10 yıl boyunca daire başkanı ve genel müdür pozisyonlarında hizmet ettim.

 

Ayrıca, doğu bölgemizin marka şehri Malatya’da, 2 yıl süresince Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yaptım.

 

35 yıllık çalışma hayatımın yaklaşık 25 yılını belediyeciliğe vermiş bir evladınız olarak; şehircilik ve belediyecilik alanlarındaki bilgi, birikim ve tecrübelerimi, Çankırı’mız için sarfetme kararlılığındayım.

 

Muradım; makam, mevki elde etmek değil; Rabbim’in izniyle, ata yurdum, baba ocağım, doğduğum topraklara borcumu ödemektir.

 

Sayın Genel Başkanımız ve Teşkilatımızın uygun görmesi durumunda, tüm benliğimle Çankırı’mıza hizmet etmeye hazırım.

 

Elbette bu hizmet yarışında hep birlikte yol alacağız; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizden doğan güç ve inancı, Çankırı’mızın hizmetine seferber edeceğiz.

 

Rabbime Hamd-ü Senalar olsun ki çalışmayı, üretmeyi seviyorum.

 

Neyi, nasıl yapmamız ve yönetmemiz konusunda gerekli donanım, birikim ve tecrübeye sahibiz çok şükür.

 

Kısacası, “belediyecilik bizim işimiz” diyorum.

 

Şehrimize bugüne kadar elbette birçok hizmetler yapıldı; yapan insanlardan, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun.

 

Şahsen amacım; Çankırı’mızı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, gurur duyacağımız bir marka şehir haline getirerek milletimizin istikbal mücadelesine güçlü destek olmaktır.

 

Neticede bütün çaba ve azmimiz ülkemiz, milletimiz ve Çankırı’mız içindir.

 

Ben Çankırı’nın, Çankırılı’nın gücüne, potansiyeline, güzelliğine yürekten inanıyorum.

 

Allah bizleri inandığımız yoldan; ülkemize, milletimize, Çankırı’mıza hizmet etmekten alıkoymasın. Aday adaylığımız İnşallah ülkemiz için, ilimiz, ilçelerimiz ve hepimiz için hayırlı olur” diye konuştu. 

 

Arif Emecen Kimdir?

 

15.02.1964 yılında Çankırı’da doğdu. Arif Emecen, Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nden mezun oldu. 1986-1995 yılları arasında TEDAŞ, 1995-2001 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankaray İşletme Müdürü ve Başmüdürlüğü, 2001-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir, 2005-2014 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanı olarak, aynı zamanda burada şehrin ulaşımına nefes aldıran Kayseray Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurul üyeliğini ifa etti.

 

Arif Emecen, 2014-2016 yılları arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yaptı. Mayıs 2016’da İETT Genel Müdürü olarak atandı. 2017 yılına kadar bu görevi yürüttü.

 

İstanbul, Ankara, Kayseri ve Malatya gibi büyük illerimizde, 21 yıl boyunca üst düzey başarılı belediye yöneticiliğinin ardında, kendi isteği ile emekli oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3270 defa okunmuştur.

Etiketler :
Fikret / 12-11-2018 09:54:00

Tuhaf bir durum var. Birçok üst düzey görevlerde bulunmuş Çankırılıymış lakin adı aday olunca duyuldu. dağıttığı okuduğu bildiriye şimdiye kadar Çankırı'ya Çankırılılara şunu şunu şunları şunları yaptım diye niye yazıp okumamış? Çankırı'da Belediye Reisi olmanın kolay olduğu kulağına fısıldanmış belli.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI