Bugün...Avrupa’ya ÇufÇuf Projesi
Tarih: 14-02-2019 19:36:08 + -


2 Mart 2019 günü yurda dönecek öğrenciler öğrendiklerini diğer arkadaşlarıyla paylaşarak eğitimin yayılmasını sağlayacaklardır.


Avrupa’ya ÇufÇuf Projesi

İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yürütmüş olduğu Erasmus+projesi, “Avrupa’ya ÇufÇuf”un ikinci akışı gerçekleştirildi.

 

Okul Müdürü İsmail Karabasmaz ve ilgili alan şefleri 14 gün boyunca Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da, eğitim ve inceleme çalışmaları yaptılar.

 

Proje konusu olan raylı sistemler hakkında yetkili kurumlardan bilgi alarak sistem teknolojilerini yerinde inceleme imkânı buldular.

 

Konu ile ilgili olarak projeye katılan Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Karabasmaz, proje koordinatörü Harun Akgüç, Alan Şefleri Osman Bolatcı, Ali Emre Derelli, Cevat Sarıkaya ve Filiz Gürbüz, Çankırı Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ile bir araya gelerek izlenimleri hakkında bilgi verdiler. Projenin gerek mesleki eğitime gerekse eğitim sistemine katkıları konusunda görüş alış verişinde bulundular. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk “Bakanlığımız meslek liselerinin öneminin farkındadır. Meslek liselerinin etkinliğini artırmak ve okul sanayi iş birliğini sağlamak için yeni dönemde çok ciddi çalışmalar yapılmaktadır.” Dedi.

 

Projenin 3. hareketliliği ise 11 Şubat 2019 Pazar günü başladı. Bu kapsamsa Raylı Sistemler Teknolojisi Öğretmeni Kerem Küçük rehberliğindeki 7 öğrencimiz Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a uğurlandı. Öğrencileri okul bahçesinden aileleri uğurlarken Okul Müdürü İsmail Karabasmaz, proje koordinatörü Harun Akgüç ve Metal Teknolojisi Alan Şefi Osman Bolatcı öğrencilere Ankara Esenboğa havalimanına kadar eşlik ettiler. Öğrenciler önümüzdeki 3 hafta Prag’da raylı sistemler, alt yapı ve raylı sistemler inşaat alt yapısı konusunda eğitim alacaklar. 2 Mart 2019 günü yurda dönecek öğrenciler öğrendiklerini diğer arkadaşlarıyla paylaşarak eğitimin yayılmasını sağlayacaklardır.

 

 

 

 
Bu haber 3511 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI