Bugun...Avrupalı Gençler Obeziteye Çankırıda Dur Diyor!
Tarih: 04-05-2018 12:29:59 Güncelleme: 04-05-2018 12:43:59 + -


Projenin yasal temsilcisi Umut Bilici, okuyucularımız için "sizlerde sağlıklı yaşam tarzıyla ilgili bilgi edinmek adına www.beslenme.gov.tr ve Erasmus+ programının sunduğu imkanları ve yurtdışı fırsatlarını keşfetmek adına www.ua.gov.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz." tavsiyesinde bulundu.


Avrupalı Gençler Obeziteye Çankırıda Dur Diyor!

Çankırı Ilgaz'da 28 Nisan 6 mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa birliği Erasmus+ programı başlığı altındaki "Loading: healthy life- Sağlıklı yaşam yükleniyor!" başlıklı projeye 6 farklı Avrupa birliği ülkesinden gelen 36 genç, obezite problemini inceleyerek sağlıklı yaşam tarzının yaygınlaştırılması adına etkinlikler düzenlemekteler.

 

Günümüzde hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme tarzı büyük sorunlar oluşturmakta, gelişen teknoloji de insanları daha da tembel hale getirmektedir. Hazırlanan bu projeyle başta gençlerin ve yereldeki bireylerin obezite hakkında daha fazla bilgi edinmesi, sağlıklı yaşam tarzına ilişkin daha fazla düşünmesi ve Erasmus+ programını daha iyi öğrenmeleri adına bu proje yürütülüyor.

 

Projenin amaçları doğrultusunda Finlandiya, Slovakya, Romanya, İspanya ve Polonya'dan gelen katılımcılar günlük spor etkinlikleri yapıyor, sağlıklı yaşam tarzına ilişkin bilgiler ediniyor, sağlıklı yaşamı yaygınlaştırmak adına planlar yapıyor ve halka anketler uygulayarak sağlıklı yaşam ve obezite konusundaki bilgilerini ölçüyorlar.

 

Projenin son etkinlik günü olan cumartesi gününde katılımcıların halka açık bir etkinlik düzenleyerek Çankırılılara sağlıklı yaşamı destekleyen broşür dağıtması, mesajlar vermesi ve spor etkinliklerinden oluşan bir koreografi sunması beklenmektedir.

 

Projenin yasal temsilcisi Umut Bilici, okuyucularımız için "sizlerde sağlıklı yaşam tarzıyla ilgili bilgi edinmek adına www.beslenme.gov.tr ve Erasmus+ programının sunduğu imkanları ve yurtdışı fırsatlarını keşfetmek adına www.ua.gov.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz." tavsiyesinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3023 defa okunmuştur.

Etiketler :
kompetan / 04-05-2018 14:18:00

Çankırımızın tanıtımı için uğraşan, projede emeği geçenlere teşekkür ederiz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI