Bugün...Ayakkabıcı Esnaflarından Mehmet Başbuğ’un Babası Orhan Başbuğ Vefat Etti
Tarih: 14-04-2018 23:13:52 + -


Mehmet Başbuğ’un babası, ilimizin genç ve dinamik ayakkabıcı esnafı Orhan Bağbuğ’un dedesi Hacı Orhan Başbuğ hakka yürüdü.


Ayakkabıcı Esnaflarından Mehmet Başbuğ’un Babası Orhan Başbuğ Vefat Etti

İnna lillah ve inna ileyhi raciun (biz Allah’tan geldik ve dönüşümüz yine o'nadır.) Rabbim mekânını cennet, taksiratlarını aff, evlad-u iyaline ve sevenlerine sabr-ı cemil ihsan eylesin.

 

Başbuğ Ailesinin Acı Günü

 

Şehrimiz sakinlerinden, Ayakkabıcı esnaflarından, geçmiş yılların Yaran (Eski) Büyükbaşağası, sevilen, sayılan değerli şahsiyet Mehmet Başbuğ’un babası, ilimizin genç ve dinamik ayakkabıcı esnafı Orhan Bağbuğ’un dedesi, emekli berberlerimizden Cemal Aydın’ın dünürşüsü, çocukluk, gençlik yıllarımızda ailelerimizin hadi oğlum git Orhan amcandan beğendiğin ayakkabıyı alda gel dediği ve yakinen tanıdığımız eski ayakkabıcı esnaflarımızdan Hacı Orhan Başbuğ vefat etmiştir.

 

Cenazesi 14 Nisan 2018 Cumartesi günü İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Büyük Camii’nden alınarak Sarıbaba aile mezarlığında toprağa verildi.

 

Merhum Orhan Başbuğ hacı ağabeyimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Sevenlerine, yakınlarına Başbuğ ailesine başsağlığı dileriz.

 

Çankırı’mız ve insanları için çok büyük emekleri olan değerli insan, kaliteli esnaf Hacı Orhan Başbuğ ağabeyim seni kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Bu gün için şehir dışında bulunmamdan dolayı vefat haberini şehir merkezine giriş yaptığım 14 Nisan 2018 günü gece yeni öğrendim.

 

Cenab-ı Allah hayatını kaybeden merhumun ailesine, yakınlarına, eş, dost, sevenlerine sabırlar versin. Ölüm sırasız ne zaman geleceği bilinmiyor, korkmadan huşu içinde karşılamalıyız emanet dünyadan gidişimizi. Hayata elveda deyip ölüme merhaba diyen Ruhlara edelim hep birlikte dua. Ruhları şad mekânları cennet olsun, hepimizin başı sağ olsun. Âmin.

 

Değerli insan, kaliteli esnaf merhum Hacı Orhan Başbuğ ağabeyimiz. 

 

Biricik babasını kaybeden, üzüntüsüne ortak olduğumuz eski Büyükbaşağa, Orhan Kundura sahibi Mehmet Başbuğ kardeşimiz.
Bu haber 3329 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ali Taş / 16-04-2018 11:35:00

Allah rahmet eylesin, gayet beyefendi ve örnek bir insandı mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı dilerim.

METİN KOÇ / 15-04-2018 11:00:00

ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKÂNI CENNET OLSUN. ALLAH BAŞBUĞ AİLESİNE SABIRLAR VERSİN.

necati ülker / 15-04-2018 03:20:00

Değerli büyüğüm yaran arkadaşım saygıdeğer insan ilimiz Çankırı’nın sevilen sayılan esnafı idi aynı zamanda aile dostumuz olan Orhan BAŞBUĞ Vefat haberini şimdi habercı18 sitesinden Gece saat 03 de öğrendim çok üzüldüm keşke orada olup son görevimi yapabilseydim ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN HAKLARIM HELAL OLSUN DUALARIMLA!... Yine oğlu Mehmet BAŞBUĞ da Yaran arkadaşımdır yaran ağamın şahsında tüm aileye başsağlığı diliyor ailece acılarını paylaşıyorum ALLAH Sabırlar versin Necati ÜLKER AİLESİ-ANKARAFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Vefat Haberleri Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI