Bugun...Bakanlar Kurulu Kararı Kızılırmak İlçemizin Yüzünü Güldürecek
Tarih: 10-05-2018 12:55:24 + -


Bilindiği üzere Kızılırmak ve merkeze bağlı 30 köy ve 8 Mahalle’nin yaz aylarındaki su problemi gideriliyor.


Bakanlar Kurulu Kararı Kızılırmak İlçemizin Yüzünü Güldürecek

Güldürcek

 

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

 

Bilindiği üzere Kızılırmak ve merkeze bağlı 30 köy ve 8 Mahalle’nin yaz aylarındaki su problemi gideriliyor. Bu köy ve mahallelerimizin içme suyuna kavuşması için takip ve çalışmalarımız bilindiği üzere hızla devam etmekte idi.

 

Daha önce yapılan teknik çalışmalar ve DSİ Genel Müdürlüğünü ziyaretimizde ve aynı zamanda Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile yapılan istişareler sonucunda, susuzluk çeken köylerimizin içme su temini Çankırı merkezinin de içme suyunu sağlayan Güldürcek hattından alınmasının uygun olacağı kararına varılmıştı.

 

Bu kapsamda çalışmalarımızı hızlandırıp önce tarım komisyonuna sunulmak üzere tarafımdan kanun teklifi hazırlanmış olup, daha sonra ise Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’na suyun tahsisi noktasında, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ile de bakanlar kuruluna sunulması yönünde yeniden görüşmeler gerçekleştirdik. Bu sürede Çankırı İl Özel İdaremiz tarafından mahalli idareler genel müdürlüğüne problem yaşayan bu köylerimizin liste haline getirilerek müracaatlarını sağladık.

 

Bakanlar kurulunda görüşülen ve alınan karar gereğince 09.05.2018 tarih ve 2018/11693 karar sayılı resmi gazetede yayınlandığı şekilde saraycık grup içme suyu tesisimizden istifade eden köylerimizi sayın Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Çankırı Belediyeleri su ve hizmet birliğine üyelikleri kabul edilmiş oldu.

 

Bu sayede yılın belli mevsiminde susuzluk problemi çeken saraycık grubuna bağlı köylerimizin yeterli içme ve kullanma suyuna kavuşmalarının önü açılmış oldu. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Bu haber 5708 defa okunmuştur.

Etiketler :
YAĞDIR MEVLAM SU / 11-05-2018 09:39:00

yav he he topuzsaray köyünün yıllardır taşıma suyla içme suyu içtiğini biliyormuydun eyyyyy idareciler politikacılar oturduğunuz koltuğun hakkını verrin

Kızılırmaklı / 10-05-2018 23:13:00

Yıllardır su sıkıntısı çekiyoruz. 9 senedir Hüseyin Filiz nerdeydi. Seçim zamanı gelince mi aklınıza geldi. Su değil her eve ırmakta akıtsan milletvekili adayı olarak görmek istemiyoruz.

melih / 10-05-2018 17:07:00

Akp-Mhp ortaklığına oy moy yok

NUH MÜLAYİM / 10-05-2018 14:56:00

Evet Kızılırmak ilçemizin suyu berbat içilmez halde su analizinde cihaz eror veriyordu ilçemizin yeni suya kavuşmasını sevinçle karşılıyoruz sağolun sayın vekilim teşekkürler.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI