Bugun...Başarılı Olan Çalışanlar Teşekkür Belgelerini Vali Aktaş’tan Aldı
Tarih: 03-06-2018 10:44:19 + -


Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, başarılı olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür belgeleri vererek çalışmalarında başarılar diledi.


Başarılı Olan Çalışanlar Teşekkür Belgelerini Vali Aktaş’tan Aldı

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Personellerini makamında kabul etti.

 

İl Müdürü Ekrem Gerginci ile birlikte çalışma arkadaşlarımızı makamında kabul eden Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, başarılı olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür belgeleri vererek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Halkımızı spora yönlendirme projesi olan Koşabiliyorken Koş projesindeki üstün gayretlerinden dolayı Serkan Öner’e, son dönemde cimnastik branşında adından sıkça söz ettiren ve ilimize önemli dereceler kazandıran Berat Demir’e, iki sezondur voleybol branşında Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan ve son olarak Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Beşincisi olan Halil Yüceer’e, Yetenek taraması, Koşabiliyorken Koş ve 19 Mayıs Programında göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı ve aynı zamanda tüm görev alan antrenörler adına Hasan Eroğlu’na, Gençlik Merkezimizde önemli faaliyetlerde ve 19 Mayıs Programındaki çalışmalarından dolayı Duygu Eroğlu’na ve Spor Servisimizdeki iş ve işleyişlerde gecesini gündüzüne katarak özverili çalışmaları nedeniyle Nergiz Demir’e Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş tarafından teşekkür belgeleri verildi.

 

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci basın mensupları ile iftarda bir araya geldi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci ve şube müdürleri Büyük Otelde basın mensupları ile bir araya gelerek kurumun çalışmalarına değindiler.

 

Kurum olarak Çankırı'da güzel çalışmalara imza atmak istediklerini dile getiren Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Türkiye'de ilk olarak kendilerinin başlattıkları ve tüm illerde uygulanan ' Koşabiliyorken Koş' projesinin çok başarılı bir şekilde yürüdüğünü ve Türkiye'de üst sıralarda olduklarını da aktaran Gerginci, "7'den 70'e tüm vatandaşlarımızı her zaman tesislerimize bekliyoruz. Atatürk Stadımız akşama doğru vatandaşlarımızın akınına uğruyor. Vatandaşlarımız koşuyor yürüyor ve hocalarımızın eşliğinde spor yapıyor. Bu çok güzel" dedi.

 

Gerginci ayrıca, Koşabiliyorken Koş İşte Sağlık Programı kapsamında doğru beslenme ve egzersiz konularına yönelik eğitim ve İşte Sağlık Programı kapsamında sağlığa yönelik ölçümler yapıldığını da aktardı.

 

Ramazan ayında ada iftardan sonra vatandaşların Atatürk stadına gelerek sporlarını yaptığını da söyleyen Gerginci, ilkokul öğrencilerine yönelik yetenek taramasının yapıldığı belirtti.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen ve 81 ilde eş zamanlı başlatılan  "yetenek taraması ve spora yönlendirme " projesi kapsamında 2 bin kişinin yetenek taramasının yapıldığı da aktaran Gerginci,  kurum olarak bir çok spor dalında büyük başarılara imza attıklarını belirtti. Özellikle son zamanlarda cimnassikte büyük başarılara imza attıklarını ve Türkiye çapında Çankırı'nın isminin duyulduğunu da aktaran Gerginci, kurum olarak bu branşa daha fazla ağırlık vereceklerini dile getirdi.

 

Çankırı halkının yıllardır özlemle beklediği havuz konusunda da müjdeyi veren Gerginci, mevcut havuzun yıkılacağını ve yerine yeni bir havuzun yapılacağını aktararak, "Kısa zamanda bu çalışmayı gerçekleştirip tekrar yüzme havuzunu vatandaşlarımıza kazandıracağız" dedi.

 

Çankırı için çok önemli çalışmalardan birinin de Yıldıztepe olduğunu aktaran Gerginci, buradaki spor tesisleri konusunda çalışmalar yürüttüklerini fakat kendilerinden kaynaklanmayan bazı sorunlar nedeniyle hızlı ilerleme kaydedemediklerini dile getirdi. Yıldıztepe ile hem Çankırı'nın hem de bölgenin yıldızının parlayacağını da aktaran Gerginci, "Eğer çalışmalarımızı kısa sürede hayata geçirebilirsek burası tam bir kamp eğitim merkezi haline gelir ve sayısız spor kulübü buraya gelir. Yılın sadece 3-4 ayında değil tam 12 ayında burası aktif hale gelir. Bu ne demek bölgeye büyük kazanç demek. Türkiye'de birçok böyle geniş kapsamlı kamp merkezi var. Ama Ilgaz farklı. Çünkü bu önemli merkezlerin rakımı çok yüksek. ama Ilgaz 1400-1490 rakımı ile en uygun yükseklikte ve spor için en elverişli yer. Eğer yaşanan sorunları bir şekilde çözersek, bütün kulüpler buraya gelir" dedi.

 

Kurumun hem merkezde hem de ilçelerdeki çalışmaları hakkında da bilgi veren Gerginci, "Çankırı'ya ve halkımıza yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2761 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI