Bugün...Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi’nde Sadece Çankırı Kelimesi ile 774 Belge Mevcut
Tarih: 20-02-2018 20:21:01 + -


Başbakanlık Devlet Arşivleri Arşiv Uzmanı İbrahim Baş, Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi’nde sadece “Çankırı” anahtar kelimesi ile 774 belgenin bulunduğunu ifade etti.


Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi’nde Sadece Çankırı Kelimesi ile 774 Belge Mevcut

“Çankırı” Kelimesi ile 774 Belge Mevcut”

 

Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi, Şehir Tarihi Konferansının dördüncüsüne yine ev sahipliği yaptı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Devlet Arşivleri Arşiv Uzmanı İbrahim Baş, Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi’nde sadece “Çankırı” anahtar kelimesi ile 774 belgenin bulunduğunu ifade etti. Baş, farklı kelimeler ile tarama yapıldığında bu sayının daha da arttığını söyledi.

 

4.Şehir Tarihi Konferansı Çankırı’da düzenlendi. Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Vali Yardımcısı Abdullah, Aslaner, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Başbakanlık Devlet Arşivleri Arşiv Uzmanı İbrahim Baş tarafından verilen konferansta; arşivciliğin önemi, genel özellikleri ve işleyiş şekli ile şehir arşivlerinin bulunduğu şehre katkısı hakkında bilgi verildi. Baş, yerel yönetim ve bürokrasinin şehrin tarihi ile ilgili arşivleri toplayıp tarayarak günümüze ve geleceğe ulaştıracak çalışmalara önem vermesinin ülkemizin ve dünya tarihini aydınlatması açısından büyük önem taşıdığını kaydetti. Baş, şehir arşivciliği ile ilgili çalışmaları öne çıkarttığı ve bu çalışmaları önemli bir merkezde topladığı için Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ve ekibine teşekkür etti.

 

 

 

 

 
Bu haber 1749 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI