Bugün...Başbuğ Alparslan Türkeş Ve Ülkücü Şehit Şaban Çevikin Ebediyete Sene-i Devriyesi İçin Program Düzenlendi
Tarih: 06-04-2019 20:43:11 Güncelleme: 06-04-2019 22:35:11 + -


Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete irtihalinin 22. yılı, Ülkücü şehit Şaban Çevik'in şehadete yürüyüşünün 40. sene-i devriyesindeyiz.


Başbuğ Alparslan Türkeş Ve Ülkücü Şehit Şaban Çevikin Ebediyete Sene-i Devriyesi İçin Program Düzenlendi

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yılı nedeniyle Çankırı’da tören düzenlendi.

 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan anma törenine, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP Merkez ilçe Başkanı Bahadır Akbaba, Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen Şahin ve vatandaşlar katıldı.

 

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete irtihalinin 22. yılı nedeniyle Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu anma programı Karatekin Parkında gerçekleşti. Başta Başbuğ Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehid Çankırılı hemşehrimiz Şaban Çevik olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm şehitler rahmetle yad edildi.

 

“Yaralarım ağır, fakat mestim zaferden.

 

Zafer ümit kaynağının bir çeşmesidir.

 

Zafer birçok gönüllerin birleşmesidir.

 

Gönülleri birleşenler ölse de bir gün.

 

Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.

 

Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!

 

Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!’’

 

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen Şahin, “Törende yaptığı konuşmada, ebediyete irtihalinin 22. yılında, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet, Fatihalarla yad ettiklerini belirtti.

 

Şahin, konuşmasına şu ifadelerle başladı.

 

Sayın Belediye Başkanım, “Sayın Milliyetçi Hareket Partisi il başkanım, Merkez İlçe Başkanım, Kadın kolları başkanım, Sendikalarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ve basınımızın kıymetli temsilcileri, Çankırı’mızın gururu, davamızın yüz akı genç bozkurtlar, Asenalar. 4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i dualarla anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.” ifadelerine yer verdi.

 

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen Şahin “Rahmetli Başbuğumuzun bütün hayatını adadığı, hizmetinde olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğu Türk Milleti bugün O'nu yine rahmet ve minnetle anmaktadır.

 

80 yıllık hayatını Türklük şuur ve gururuna vakfeden, İslam ahlak ve faziletine adayan Başbuğumuz, yaşadığı döneme damgasını vuran mümtaz bir dava adamı, inanmış ülkü ve ilke insanıydı.

 

Bu vasıflarıyla milli gönüllere girmiş, büyük bir sevgi kazanmıştır.

 

Ömrünü Türk milletine adamış, hayatı bu uğurda çile ve mücadelelerle geçmiştir.

 

O, ihanete karşı imanın, yıkıma karşı dik duruşun, tuzaklara karşı milli şuurun, teslimiyete karşı milliyetçi onurun sembolleşen ismi olmuştur.

 

Onun nezdinde karamsarlık yoktu.

 

Kötümserliğe ise müsaadesi hiç yoktu.

 

Devamlı geleceği düşünen, hiç yüksünmeden, hiç yorgunluk belirtisi göstermeden Türk-İslam ülküsünün parlak ufuklarını düşleyen, bununla ilgili muazzam çalışmalara imza atan saygı duyulan bir vasfı vardı.

 

Türk milliyetçiliği davası, Rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla ve ileri görüşlülükle yükselmiş, bugünlere ulaşmıştır.

 

Birçok büyük sınavdan yüz akıyla ve başarıyla çıkan davamız, bugün yeni bir çağda tarihî misyonuna uygun bir şekilde mücadelesine devam etmektedir.

 

Bizlere emanet ettiği, emin ve ehil ellerde olan iki eserinden Milliyetçi Hareket Partisi ile Ülkü Ocakları milletimizin takdir ve teveccühüyle çok daha güçlü, çok daha sağlam bir seviyeye hamd olsun ulaşmıştır.

 

Bizler, her aşaması çok çetin geçen, bir o kadar da değerli ve şerefli mücadelelerle dolu olan bir davanın mensuplarıyız.” Dedi.

 

Şahin, Başbuğumuzun "Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır." sözünü kendimize şiar ettik. Türk gençliği olarak bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız!

 

"Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin." sözünün şuuruyla Türk gençliği lekelenmesin, kirlenmesin diye çalışacağız.

 

Sözlerime son verirken bugün şehadetinin 40. Yıl dönümü olan Çankırılı Ülkücü Şehidimiz Şaban Çevik ağabeyi de özlemle anıyor;

 

Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki sevgisi hiç bitmeyecek olan Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş'i ve aziz ülkü şehitlerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yâd ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene.

 

Türk milletinin bekasını korumak için bir ve beraber olmak zorundayız, fitneye, fesada karşı uyanık kalmak durumundayız, ülkemizin huzur ve güvenliği için tek yürek olmaktan başka çarenin kalmadığını idrak etmeliyiz.” Diyerek sözlerini bitirdi.

 

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanlığının düzenlemiş olduğu tören "Başbuğ Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehit Şaban Çevik'i anma adına çeşitli ikramların sunulmasıyla sona erdi.

 

www.haberci18.com İnternet Medya admini Mustafa Çelik olarak genç kardeşlerime sesleniyorum: Şimdiki gençlik merhum Türkeş ve Şaban Çevik'i bilmeyebilirler. Ancak kitaplarda okudukları bilgilere sahip olarak kendilerini anlama fırsatı bulabilirler. Şahsımız merhum şehidimiz Şaban Çevik'in şehit edildiğinde o dönem 16-17 yaşımızdaydık. Çankırı EML'de öğrenciydik. O dönemleri canlı yaşayan, gören, bilen şahıslardanız. Şimdi ise 56 yaşımıza girdik. Dün neysek bu günde oyuz. Bunu neden açıklama gereği duydum. Diyorum ki "Ey genç nesil kardeşlerim, devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz." Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatında ise o dönem 35 yaşımızdaydık. Dileğim sizlerde bizler gibi bu düşüncelerin dışına çıkmazsınız, devletimizin, milletimizin bekasının, şehitler, yaranlar diyarı Çankırı'mızın teminatı olursunuz. Saygı ve Sevgilerimle.

 

Türkeş'in, fikri olgunluğu, ileri görüşlülüğü, sabrı ve sağduyusu sayesinde bugüne ışık tuttuğunu, hayatının her döneminde aziz millete eşsiz bağlılık ve sadakat beslediğini belirterek, şunları söylemeden de geçemeyeceğiz.

 

"Türkiye'nin meseleleri karşısında düşünüp dile getirdiği akılcı, kalıcı, milli ve isabetli çözüm önerileri hala geçerliliğini korumaktadır. İnancım odur ki korumaya da devam edecektir. O, Türk'ün nefes aldığı her yerde milli heyecan, kalbi Türk dünyası için çarpanların yol başçısı, Türk-İslam ülküsünün yılmaz savunucusu olarak fikir ve hareketimize istikamet vermiştir.

 

"Ne mutlu bizlere ki, bugün taraflı tarafsız birçok insan tarafından takdir toplayan merhum Türkeş Bey'in fikirleri, Türk milletinin birliği, Türkiye'nin dirliği için çok ciddi mesajlar ihtiva etmektedir. 1944 yılından 1997 yılına kadar uzanan meşakkatli yolculuğu bunun ispat ve ilanı, bizim ise vefa duymaktan imtina etmeyeceğimiz şerefli mazimizdir. Emaneti emin ellerde yükseltmeye olan andımız son nefesimize kadar bakidir. Yarım asra yaklaşan kutlu davamızı devletimizin ve milletimizin bekasına adadık. İhanetlere direndik, oyunları bozduk. Ümitsizlikleri yendik, karamsarlıkları aştık. Merhum Türkeş Bey, 'Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır' diyerek inancın, kararlılığın, manevi bağlanışın engelleri aşmada en etkili yol olduğunu göstermişti."

 

"Kuşku yok ki, 15 Temmuz FETÖ ihanetiyle ortaya çıkan tehditler, milli birliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu göstermiştir. Suriye ve Irak'tan kaynaklanan terör tehdidi yaşanan sıkıntılı sürecin nerelere kadar uzandığını izaha gerek bile bırakmamıştır. Türkiye tehlike altındayken, Türk milleti bölünmek istenirken biz ayrı gayrı düşemez, nefsimize, heveslerimize, günü birlik heyecanlarımıza teslim olamazdık."

 

Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz."

 

Türkeş'i ve aziz ülkü şehidimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yâd ediyor, mekanları cennet olsun diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2759 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI