Bugün...Başkan Boz, ”Aday Olacağız İnşallah”
Tarih: 31-10-2018 10:03:18 Güncelleme: 31-10-2018 10:09:18 + -


“A Haber Yerel Yönetimlerin Nabzını Tutuyor” programının canlı yayın konuğu olan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı’nın tarihi, kültürel ve turistik değerleri hakkında bilgiler verdi.


Başkan Boz, ”Aday Olacağız İnşallah”

Başkan Boz, ”Aday Olacağız İnşallah” Dedi

 

Çankırı Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Boz İle Gerçekleştirilen Canlı Yayında Çankırı Konuşuldu.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “A Haber Yerel Yönetimlerin Nabzını Tutuyor” programının canlı yayın konuğu oldu.

 

“A Haber Yerel Yönetimlerin Nabzını Tutuyor” programının canlı yayın konuğu olan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı’nın tarihi, kültürel ve turistik değerleri hakkında bilgiler verdi. Gündeme dair konulara da değinen Boz 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacağını dile getirdi.

 

Çankırı’ya millet kıraathanesi yapılacağını aktaran Başkan Boz, “Daha önce şehrin çöplüğü olarak kullanılan bu alan artık insanlarımıza hizmet veren bir park olarak kullanılıyor.

 

Havaalanımız yok ama uçağımız var, denizimiz yok ama gemimiz var. 3 dönemdir Çankırı Belediye Başkanlığı yapmış İrfan Dinç beyin kütüphaneler projesi kapsamında tren, uçak ve gemi kütüphanesi projesi ilk iki gerçekleşti. Gemi kütüphane projesinde ise son aşamaya gelmiş durumdayız. Gemiyi kütüphane özelliğini bozmadan millet kıraathanesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

 

Tuz mağarası konusuna da değinen Başkan Boz, “Tuz mağarası sadece Çankırımız için değil bölgemizin ve hatta ülkemizin en önemli mağaralarından bir tanesi. Çankırı Belediyesi olarak tuz mağaramızın proje çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Tuz mağaramızı hem kültür turizmine hem de sağlık turizmine çalışmalarımız tamamlandığında kazandırmış olacağız. Böylelikle ilimizde çok büyük bir turizm potansiyeli oluşmuş olacak. Ziyaretçiler Çankırı’ya geldiğinde sadece tuz mağarası ile karşılaşmayacaklar, ilimizin tarihi yerlerini de gezme fırsatı bulacaklar.” dedi.

 

Şehrin önemli sorunlarına da değinen Başkan Boz, “En önemli sorunlarımızdan bir tanesi trafik ve otopark konusuydu. Otopark konusunda kısa vadede çözmüş olduğumuz projeler var. Fuar yolunu yeniden düzenledik. Çayın kenarındaki Güneş İlkokulunun yanını otopark olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Uzun vadedeki proje çalışmalarımız ise eski Tekel binasının olduğu alan ve PTT’nin arkasındaki alanı tamamen yerin altı ve üstü olarak otopark düşünüyoruz. Valilik binamız yeni yerine taşındığında oranın altını da otopark olarak planlıyoruz ve üstünü de şehrimize meydan olarak kazandıracağız. Trafik ile ilgili olarak ise bulvara alternatif yeni bir bulvar çalışmamız var” dedi.

 

Alt yapı konusuna değinen Başkan Boz, “Önümüzdeki yıl İPARD ile ilgili bir alt yapı çalışmamız var. 6 ay içinde ihaleye çıkacak ve şehrin alt yapısı tamamen yenilenmiş olacak. Kısa vadede de yaptığımız çalışmalarda ise özellikle sel baskınlarına karşı şehrin bir çok noktasında proje çalışması gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra sel baskını yaşamayacağız” dedi.
 

Mahalli idareler seçimine de aday olup olmayacağı sorusuna ise Başkan Boz, “Allah nasip ederse adaylığı düşünüyoruz. Aday olacağız inşallah. Tabi bu da halkımızın teveccühü ve genel merkezimizin vereceği bir karar” dedi. Başkan boz, son olarak ise gerçekleştirilen ve yapılacak projelere değindi.
Bu haber 2825 defa okunmuştur.

Etiketler :
1074 çankırıspor / 03-11-2018 09:54:00

Hüseyin başkan geldi 1074 Çankırıspor yükselişe geçtiği. Memleketin takımına destek olduğu için ve bir taraftar olarak herzaman yanında olacağız demeside bizlere mutluluk veriyor. Durmak yok devam başkanım varolllllllll

Memleket aşığı / 03-11-2018 09:51:00

Hüseyin bey yıllarını siyasete vermiş bir siyasetçidir.gençlik kolları başkanlığından,merkez ilçe 3 dönem başkanlığından,belediye meclis üyeliğinden,belediye başkan yardımcılığından,ve en son mevcut belediye başkanı olarak önemli görevlerde bulunmuştur.Bu tecrübeli insanın belediye başkanlığına devam ederek memleketimize katkısı olacak düşüncesi içindeyim.karakteri oturmuş Nayif ve saygı dolu bir insan olması,çevresine samimiyet saçması,Gülen yüzü ile şehirmize yakışan bir başkan.hizmetlerinin daim olmasını istiyorum.Allah yolunu açık etsin

Cevap bekliyoruz / 31-10-2018 22:46:00

Sayın başkan yeni terminal yeni mezbaha ve hayvan pazarının durumu nedir? Çünki bunlar yapılmadan çevre yolu nasıl yapılacak aydınlatırmısınız?

AYAZ / 31-10-2018 16:42:00

Hüseyin Bey, görev ve sorumluluğunun bilinci ile yapabileceklerini yapmak için çaba sarfetmekte, bu da biz vatandaşlar tarafından görülmekte, takdirle karşılanmaktadır. Allah yolunu açık eylesin.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI