Bugün...Başkan Erdoğan’ın Teşekkür Ziyareti Edeceği İller Arasında Çankırı Neden Yok? (Özel Haber)
Tarih: 10-08-2018 00:15:57 Güncelleme: 10-08-2018 07:29:57 + -


"Oy istemeye gelince çok güzel konuşuyorsunuz. Oyu aldıktan sonra bir daha yoksunuz. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyorsunuz, icraata gelince onda da yoksunuz. Herkesin işi bitene kadar."


Başkan Erdoğan’ın Teşekkür Ziyareti Edeceği İller Arasında Çankırı Neden Yok? (Özel Haber)

Çankırı Neden Yok?

 

Bayburt, Gümüşhane, Rize ile Trabzon Sandıkları Patlattı da Çankırı Patlatmadı mı?

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk il ziyaretlerini en çok oy aldığı ilk 3 il olan Bayburt, Gümüşhane ve Rize ile Trabzon’a yapacak.

 

24 Haziran seçimlerinde kendisini zafere taşıyan illere teşekkür ziyaretleri düzenleyecek olan Erdoğan Çankırı’yı neden listesine almadı?

 

Sandıkları patlatan iller arasında Türkiye 3.lüğü ve 4.lüğü olan şehitler diyarı, yaranlar diyarı Çankırı teşekkür ziyareti gerçekleştirilecek iller arasında yok!

 

Sizce Çankırı Çantada Keklik mi? Yoksa Kek mi Acaba?

 

24 Haziran seçimlerinde kendisini destekleyen vatandaşlara teşekkür edecek olan Erdoğan, özellikle yerel seçime yönelik mesajlarını Çankırılılarla nasıl paylaşacak acaba?

 

24 Haziran seçimlerinde Erdoğan'ın en çok oy aldığı ilk üç il Bayburt, Gümüşhane ve Rize olmuştu. Erdoğan, Bayburt'ta yüzde 82,1, Gümüşhane'de yüzde 77,1, Rize'de yüzde 76,9, Trabzon'da ise yüzde 69,4 oy almıştı.

 

-Bu Gidişle Çankırı Kimsenin Umurunda Olmayacak-

 

Olayı büyütmenin anlamı var mı, yok mu bilmiyoruz ama; “Bildiğiniz net ve açık konu Çankırı ve Çankırı insanı yine kandırıldı.”

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu AK Parti Grup Başkanvekili oldum, Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’da Komisyon üyesi oldum diye sevinip durmasın.

 

Çankırı halkının iradesi ile seçilen vekillerle Çankırı’yı arzu edilen noktalara taşımak ve şehre hak ettiği bir gelecek yaşatmak için ortak akıl ve iş birliği halinde hareket edeceklerini belirtmek aklımızın ucundan dahi geçmiyor. Çankırı Milletvekilleri Akbaşoğlu ve Çivitçioğlu TBMM çatısı altında Çankırı için güzel işler başarmak istediklerini söyleseler de inanasımız gelmiyor.

 

Türkiye’nin İlk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken Çankırı genelinde 688 seçim sandığında 116 bin 790 oyun kullanıldığı milletvekili seçiminde oyların yaklaşık 0/0 59,33’sini alan Çankırı Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

 

Çankırı’da resmi sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde; Sayın Recep Tayyip Erdoğan oyların 0/0 76,22’sini (80 Bin 502), Muharrem İnce 0/0 12,43 (14 Bin 121), Meral Akşener 0/0 9,94 (11 Bin 200), Temel Karamollaoğlu 0/0 0,99 (1127), Selahattin Demirtaş 0/0 0,23 (202) ve Doğu Perinçek 0/0 0,18 (205) oy almışlardı.

 

Yaklaşık 2 dönemdir Çankırı ile ilgi ve alakası olmayan, her gittiği ortamda Şampiyon kelimesinden başka her hangi bir vasfı olmayan ithal bir vekilin torpili büyük sanırım. Diğeri şans eseri tombaladan çıktı geldi Milletvekili seçildi. Torpil büyük olsa da demek ki Çankırı Türkiye genelinde ilk üç ve dört’e girememiş, sayın milletvekilleri de yanlış bilgileri paylaşmış olmalı ki; Başkan Erdoğan teşekkür ziyareti edeceği iller arasına Çankırı almamış. Ama şunu söylemek istiyorum. Bu Çankırı oyunu kullanırken bu şahıslara değil bizzat Recep Tayyip Erdoğan yönünde kullanmıştır.

 

Yıllardır iktidara taşıdığı AK Parti’den desteğinin karşılığını alamayan memleketim  adına konuşacak olursak “Sayın Başkan Erdoğan ve kurmaylarının sandıkları patlatan Çankırı’yı teşekkür ziyareti listelerinden dışlamalarını hiç hoş karşılayamadık, üzüldük.

 

Bağımsız, Dürüst, Tarafsız Haberciliğimiz Tartışılamaz!

 

Tarafsız olarak, özellikle Çankırı ve Çankırı insanı için açıkça görüşlerimizi iletiyoruz, bundan kimse rahatsız olmasın...

 

Basın toplumun gözü ve kulağıdır bizim yaptığınız, tarafsız, dürüst haberler toplumda kanaat oluşturur. Olayı bu manada ele alırsak sorumluluğu ağır bir iştir, manen de büyük karşılığı vardır bu değerlendirmeler ışığında www.haberci18.com İnternet Medyası olarak  Sadece haber yapmakla kalmayacağız, Çankırı'nın kültür elçiliğini, Çankırı için faydalı bütün platformlarda bulunarak ve sivil toplum kuruluşlarının da Çankırı medyasındaki dili olmaya devam edeceğiz.

 

www.haberci18.com admini Mustafa Çelik olarak “Biz gördüklerimize "gerçek" diyoruz. Kulaktan kulağa fısıldanmış aslı astarı olmayan söylemlere, yazılara itibar etmiyoruz... Bu gördüklerimizi yazıyla yorumluyor bir meal de bulunuyoruz. Bu görevimiz. Allah bizlere sağlık ve huzur verdiği ve kalemimiz dik durduğu sürece doğrulardan şaşmayacağız, kalemimizi satmayacağız, yazmaya devam edeceğiz.” diyoruz.

 

Ne Güne Grup Başkan Vekilisiniz, Ne Güne Komisyon Üyesisiniz?

 

Cumhurbaşkanımızı, başkanımızı (size göre hani sizin reis ya) Reis'in teşekkür ziyareti için Çankırı’ya da gelmesini bizde istiyoruz arkadaş, bu doğal hakkımız.

 

Kusura bakmayın, gönülde koymayın "Oy istemeye gelince çok güzel konuşuyorsunuz. Oyu aldıktan sonra bir daha yoksunuz. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyorsunuz, icraata gelince onda da yoksunuz. Herkesin işi bitene kadar." Sandıkları patlat, Çankırı’yı tanıma. Çankırı’nın yüzde yetmişi razı öğle değil mi kardeşler. Kimse şunu beyninden çıkarmasın. Çankırı her zaman üvey evlat idi ve üvey evlat kalmaya devam edecek. Siyasiler burayı çantada keklik görüyor ceket assak 2 vekil çıkar mantığındalar ki öylede oldu. 5 yılda da gram proje hayata geçmeyecek Çankırı'da. Başkan da Çankırı'ya gelmeyecek. Dediydi dersiniz. Durmak yok, yola devam Çankırı..
Bu haber 5881 defa okunmuştur.

Etiketler :
Vatan Sevdalısı / 14-08-2018 23:04:00

Son derece yerinde eleştirisel bir yazı kaleme alınmış, yüreğinize ve kaleminize sağlık.

şermin / 14-08-2018 09:53:00

Buraya gelip Ilgaz tünelinden bahsediyorlar, bir sürü paradan bahsediyorlar. Tamam da bu tünelin faydası kastamonuya, peki paralar nerde, okullar dökülüyor, şehir içi asfalt berbat, park yok, olanlar döküntü. Sosyal hayat neredeyse sıfır. İş yok, gençler başka illere gidiyor iş için. Peki verilen vaadler nerde? yeğenim lastikte çalıştı, önce elleri yara oldu sonra öksürük krizleri başladı işten ayrıldı. Şimdi bir sürü ilaç kullanıyor. bumu yatırım dediğiniz kansorejen fabrika. işçisinede çevreyede tehlike saçıyor. Bir daha hangi yüzle geleceksiniz diyeceğim ama komik bir soru olacak. Zaten her geldiğinizde otobüslerle vatandaş da getiriyorsunuz.

sadi / 14-08-2018 09:48:00

Çankırı Ankara arası 140 km. 15 yıldır bitmedi yol şantiyesi. Peki buraya elle beton atsaydık nasıl olurdu? Kafadan hesapla yanlış ise doğrusunu siz yapın, yol genişliğini 12 metre alalım. 1 metre de 12 m2 beton. 140 km 140.000 metre eder. 140.000X140= 1.680.000 m2 eder mi? bunu 15 yıla böl yıllık 112.000 m2 bu da günlük yaklaşık 22 m2 beton eder. 10 işci elle karıp atsa çoktan beton yolumuz olurdu ki bu yola tezgah açan bayburt grup bütün bunları iş makinaları ile yapıp duruyorlar ve halen bitmedi, bitmezde. Kaç para ödendi bu adamlara bi açıklasın yetkililer. Takım elbiseliler gelse ne gelmese ne. Artık Çankırı ya yatırım yoksa oy yok demeleri lazım. Hep söz veriyorlar gerisi boş. açın gözünüzü artık.

sadi / 14-08-2018 09:25:00

Bir Akp li bakan gelip, sandıklar patlamazsa sonuçlarına katlanırsınız diye latifeli şekilde bizi tehdit etmişti. Başbakan geldi, o geldi bu geldi. Sadece şuna cevap verin geldiler de ne değişti. Tek değişen övündükleri japonların lastik fabrikası. size bir müjdem var. o lastik fabrikasını hiç bir yer istemediği için buraya geldi. Çünki kansorejen bir madde ile uğraşan insanların 5 sene sonraki hastalıklarını göreceksiniz. neden japonlar 5-6 ayda bir kendi adamlarını değiştiriyorlar dersiniz? Fabrikanın enjeksyon bölümüne hiç girdinizmi? Onca ziyaret onca şakşak dan sonra geride gördüğüm bir kaç şey var. 15 senedir bitmeyen yol, işsizlik, çarpık kentleşme, mülteci kampı olmamız, öğretmen açığı, yıkık dökük okullar ve bitik sosyal hayat.

mustafa arslan / 11-08-2018 15:02:00

Utanacağımız yerde övünüyoruz. En çok oy veren iller arasındayız diye. Ülke battı; Çankırı ancak suç ortağı olur bu saatten sonra.

İsmail / 10-08-2018 22:03:00

Sayın Mustafa bey umarım bu haberiniz Ak Parti Genel Merkezinde dikkate alınır ve Başkanımız bizleri ziyaret eder, Çankırımızada bir kac yatırım müjdesi verir.

Güzel Vatanım / 10-08-2018 21:04:00

Çankırı ya gelipte kimi ziyaret edecek.

melih / 10-08-2018 15:28:00

Sayın editor bence gelip gelmesi çokta önemli deği,l siz cevizin dışıyla ugrasıyorsunuz içine bakın bence Çankırı 16 senedir ne gibi yatırım aldı gelisti?

SİYASETÇİ / 10-08-2018 08:17:00

BU SORUYU TAKIM ELBİSELİ BAZI SİYASET ADAMLARINA SORALIM? KOLTUK MAKAM ÇEKİŞMELERİ, PARSEL PARSEL ARSA, ARAZİ, MÜTEAHHİT BAĞIŞLARI..ONUN OĞLUNU, KIZINI YEĞENİNİ TELEFONLA İŞE ALDIRMA VE BU SÜREÇTE YAŞANAN MAKAM ÇEKİŞMELERİ..ANKARA'DAN ÇANKIRI'YI YÖNETEN VEKİLLER V.S V.S BİTMEZ DAHASI...Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI