Bugun...Belediye Başkanı Dinç TOKİ’yi Çankırı’ya Ben Getirdim Dedi
Tarih: 29-09-2017 11:40:05 + -


İtfaiye Teşkilatı’nın 303. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle gazetecilerle biraraya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç sorularımızı yanıtsız bırakmadı.


Belediye Başkanı Dinç TOKİ’yi Çankırı’ya Ben Getirdim Dedi

Biz Sorduk Başkan Dinç Cevapladı.

 

www.haberci18.com Admini olarak TOKİ ile ilgili eleştiriler hakkında Başkan Dinç’e şu soruyu yönelttik.

 

İşte Sorumuz; “Sayın Başkan TOKİ’yi Çankırı’ya sizin sokmadığınız, oyalama taktilerine başvurduğunuz, Çankırı’da İnşaat sektörü ile uğraşan Müteahhitlere yeşil ışık yaktığınız iddia ediliyor. Bu iddialara karşı neler söyleyebilirsiniz. Kamuoyunu bilgilendirirseniz seviniriz.”  Dedik konuyu masaya yatırdık.

 

İtfaiye Teşkilatı’nın 303. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle gazetecilerle biraraya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaşanan konut sorunu ve TOKİ ile ilgili eleştiriler konusundaki soru üzerine "TOKİ’yi Çankırı’ya ilk ben getirdim. Kentsel dönüşüm TOKİ'lerini biz başlattık. 284 konut bitirdik. 284 konut bitti bunları sahiplerine teslim ettik” dedi.

 

TOKİ ile ilgili gelen soruya Başkan Dinç, "TOKİ'yi ilk Çankırı'ya ben getirdim. Kentsel dönüşüm TOKİ'lerini biz başlattık. 284 konut bitirdik. 284 konut bitti bunları sahiplerine teslim ettik. Bu arada TOKİ'nin gecikmesinin önündeki en büyük engelleyenlerdir. Kentsel dönüşümü engellemek için dernek kurdular. TOKİ yok diyenler o dernekleri biliyorlar mı? O derneklerle mücadele ettiler mi? Biz ne mücadeleler verdik. Dernek kurmadılar mı? halkı bizim üzerimize kışkırtmadılar mı? Biz şuanda kalenin altında  bin 500 konutu çoktan bitirmiştik, planlamıştık bunu. TOKİ kentsel dönüşüm gibi  engellerle karşılaştı. Ama biz yılmadık şu an Erdoğan Bayraktar döneminde 570 konutun talimatını verdirdik. 360 konut yaptırdık dar gelirliler için. 570 konutta bitmek üzere. Başvurulara da çıktık. Şimdi biz 502 konutu yıl sonuna teslim edeceğiz. Bir kişi çıkıp TOKİ yok diyorsa Allah’tan korkması lazım. Bakın sayıyorum, 284 konutu bitirdik teslim ettik, 284 konut bitti, 360 konut dar gelirliler için yaptırdık. O konutlar benim Erdoğan Bayraktar bey’e rica ettim o şekilde oldu. 570 konutta yıl sonuna bitiyor ve 502 konutta yıl sonuna teslim ediyoruz. Toplamda 2 bin civarında konut yaptık. İnanmıyorsanız gidin bakın. Bir yerin alınması, planlanması, projesi ve ihalesi 3 yıl sürüyor.  Bunlara 5 yıl önce başlanan çalışmalar. Bir defa bunu söyleyenlere baktığın zaman o sıfat kendi üzerlerindedir." diye yanıtladı. 

 

www.haberci18.com Admini olarak Celal Kaman'ın Görevden Ayrılması İle İlgili Soruyu da Sorduk.

 

İşte Sorumuz; Başkanım İl Divan toplantısında Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Celal Kaman’ı destekleyici bir konuşma yaptınız. “Sizce Celal Kaman Kendisimi İstifa Etti, Yoksa Birileri Tarafından Mı Görevden Aldırıldı?

 

Başkan Dinç, Celal Kaman'ın görevden ayrılması ile ilgili soruya, "Bu konu AK Parti Genel Merkezi’mizin takdiridir. O konuyla ilgili bir yorum yapmam doğru değildir. Celal Kaman kardeşimiz il başkanlığı döneminde partimizin menfaatleri doğrultusunda kimseye uşaklık ve kölelik yapmadan görevini yürütmüş bir arkadaşımızdır. Kendisi siyasi şuuru olan bir arkadaşımızdır. Ben bu yönleriyle Celal Kaman'ı tanıyorum. Genel merkezimiz bugün onu der yarın bunu. Görev değişikliği istenmiş olabilir. Türkiye'de genelde teşkilatta bir kan değişikliği ile alakalı bir uygulama var. Bugün il başkanı olur yarın milletvekili olur, belediye başkanı olur. Siyasi şuuru olan insanlar siyasette her zaman ağırlıklarını devam ettirirler. Celal Kaman böyle bir arkadaşımız. Bunlar basit işler değil." dedi.

 

Başkan Dinç’e Müteahhitlerle Neden Sıkı Fıkı Olduğu Soruldu

 

Başkan Dinç son olarak, "Birileri partiye bağış yapabilir bu tamamen kendi takdiridir. Biz kimseyi  şunu yap bunu yap diye zorlamayız böyle bir şey de yapmayız buna gerekte duymayız. Ama seçim ortamında ben arabamı partiye hibe ediyorum olabilir bu buna ben karışmam. Seçim işi SKM’nin işidir İl Başkanının işidir. Birileri de partinin seçim kampanyalarında partiye destek verebilir. Bu müteahhit olur başkası olur o bizi ilgilendirmez." dedi.

 

 

 
Bu haber 4439 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI