Bugün...Belediye Başkanı Ve Başkan Adayı Hüseyin Boz Hazırladıkları Projeleri Açıkladı
Tarih: 03-02-2019 01:52:06 Güncelleme: 03-02-2019 02:00:06 + -


Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz “En önemli problemlerden birincisi bu şehrin alt yapısı, sorunlardan biriside otopark problemidir, Çankırı’nın beklediği diğer bir projemiz ise Çay projesidir." dedi.


Belediye Başkanı Ve Başkan Adayı Hüseyin Boz Hazırladıkları Projeleri Açıkladı

Hüseyin Boz Söz Verdi!

 

Çankırı’da Şehit ve Gazi Aileleri, Çocukları Buluşması Etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Boz “Her alanda Çankırı için çalıştıklarını ifade” etti.

 

31 Mart 2019 seçimleri ile ilgili projelerini anlatan başkan Boz, “Şehitler ve gazilerimiz üzerinden siyaset yapmadım, yapmayacağım da" dedi. 

 

Başkan Boz, Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. Ayetine mazhar olan değerli şehitlerimizin değerli aileleri ayaklarınıza yüreklerinize sağlık davetimize icabet ettiniz.” Diyerek sözlerine başladı.

 

Değerli arkadaşlar önümüzde bir mahalli idari seçim var, yaklaşık 9 aydır sizlerle birlikte, Çankırılı ile birlikte Çankırı’yı yönetmeye devam ediyoruz. 9 aydır Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. 9 ay içerisinde bütün STK’larımızı, bütün esnaflarımızı, bütün resmi kurumlarımızı dolaştım ve istişarelerde bulundum. ‘Bu şehrin sorunu nedir, bu şehrin neye ihtiyacı vardır ve en önemlisi problemleri nelerdir benden ne gibi talepleriniz var?’ sorusuna insanlarımız cevaplar verdiler ve bizlerde verilen her cevabı değerlendirdik ve notlar aldık. O notlar doğrultusunda da  önümüzdeki günlerde hem Çankırı kamuoyuna açıklayacağımız hem insanlarımıza anlatacağımız projelerimizi hazırladık. Ben uzun uzun o projelerden bahsetmeyeceğim ama önemli gördüğüm 3-4 projeden size bahsetmek istiyorum.

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz “En önemli problemlerden birincisi bu şehrin alt yapı problemi var ve 2019 yılı içerisinde şehrin tamamının alt yapısını yenileyeceğiz. Çünkü 2018 yılı içerisinde 1000 su arızasına müdahale etmek zorunda kaldık ve bu 1970-1972 yıllarında yapılan alt yapı bu şehrin içme suyunu ve kanalizasyonunu kaldırmıyor. Dolayısıyla en önemli gördüğümüz projelerden bir tanesi alt yapı sorunudur. İnşallah alt yapı sorunlarına 2019 yılı içerisinde gireceğiz ve bununla alakalı hem milletvekillerimiz ile hem bakanlıklarımızla ve genel müdürlüklerimizle hemde kurum olarak teknik arkadaşlarımızla alt yapının çalışmalarını hazırladık sadece yerel yönetimler seçimine 6 ay kala iller bankası kredi kullandırmadığı için Nisan ayında Allah nasip eder ve milletimiz bizi o göreve layık görürse alt yapı projemizi hayata sokmuş olacağız.

 

Yine bu şehirde en önemli sorunlardan biriside otopark problemidir. Yine otoparkla alakalı eski Tekel binasının olduğu yeri ve alabilirsek ki alacağımıza ümit ediyorum. Polis evinin olduğu yeri Defterdarlığın yanından geçen yolu da otoparkımız içerisine dahil edip yerin altı ve yerin üstüne otopark yapmak üzere değerlendireceğiz. Yine PTT binasının arkasında şu an otopark olarak kullanılan alanı da yerin altı ve yerin üstüne otopark yaparak o alanı da değerlendireceğiz ve her iki otoparkı da yerin altından tünelle birbirine bağlayacağız inşallah.

 

Valilik binamız taşınmak üzere en geç 2019 Mayıs ayında yeni yerine geçmiş olacak şuan ki Valilik binamızın altını da otopark olarak, üstünü de şehir meydanı olarak insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bir çok yerde ve noktada çalışmalarımız devam ediyor. 2019 ve 2020 yıllarında Çankırı merkeze bin araçlık otoparkı kazandıracağız. Yine otoparka paralel olarak en büyük problemlerden bir tanesi trafik problemi özellikle Atatürk bulvarında sabah mesai saatlerinde ve öğle arası ve akşam  iş çıkışlarında yağmur yağdığında ciddi bir trafik sıkıntısı yaşanıyor. Bununla alakalı olarak ta Aşiyan köprülü kavşaktan uzun yola doğru gelen araçlar için Cumhuriyet Okulunun üstünden Mimar Sinan öğrenci yurdunun önünden yeni yapılan TOKİ’nin içinden önce mezarlık yoluna, daha sonra Alparslan Türkeş Parkı’nın üzerinden gelen Kara Yolları ağına bulvara alternatif 18 metrelik bir bulvar açacağız. Bunun çalışmaları görsel olarak ta hazırladık.

 

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en önemli yapmak istediğimiz projelerden bir tanesi de bu. Çünkü Buğday Pazarı Mah, Fatih Mahallesi, Fatih Mahallesi Aksu ve Hastane tarafına geçişler şehir içine uğramadan o yolu tercih edeceklerinden dolayı hem Bulvardaki hem de şehir içindeki trafiği bu şekilde rahatlatmış olacağız.

 

İmaret ve büyük cami dediğimiz alana bir hareketlilik getirmiş olacağız.

 

Büyük caminin etrafını da vatandaşlarımız bize hep örnek gösteriyorlar. Hacı Bayram camii gibi, Kastamonu’daki Nasrullah Camii gibi güzelleştirme yapmamızı istiyorlar. Bununla alakalı da projelerini hazırlıyoruz. Hatta Hacı Bayram’ın projesini hazırlayan firmayla görüşmelerimiz başladı. 500 yıldır Çankırı’ya hizmet eden bu camiye bizde değer vermek istiyoruz. Çünkü Çankırılıların bir çok anıları orda geçti.

 

Boz, “Yine Çankırı’nın beklediği Çay projesine de 2019 yılında start vermek istiyoruz. Çay projesinin maliyetini düşürerek ve mesafesini düşürerek insanlarımızın daha yoğun olarak kullandığı aşiyan köprülü kavşağın oradan başlayarak iki çayın birleştiği noktaya kadar inşallah çay projemizi de tamamlamış olacağız. Kalenin alt tarafındaki kıraç toprakları yeşillendireceğiz, oralara ışıklandırmalar yapacağız. Hem heyelan riskini azaltmış olacağız. Hem de güzel bir görüntü çıkacak ortaya. Hayvan Pazarını şehir içerisinden alarak dışarıya taşıyacağız. Sizler bizlere bu yetkiyi verirseniz bizler bu gibi projeleri gece gündüz durmadan yapacağımıza söz veriyoruz.” Diyerek konuşmasına son verdi.
Bu haber 3603 defa okunmuştur.

Etiketler :
hacı / 08-02-2019 16:03:00

Sayın başkan başarılar dilerim. Ahmet Yesevinin önü temizlendi ama iki tane balıkçı, bır seyyar manav hala faal arbamı park edemiyorum, bu devlet bu kadar guçzsüzmü? Adam şehzademi buna bir çözüm bulun.

Erhan sonmez / 05-02-2019 00:32:00

Başkan 2.etap toki daha bitmedi. 3.etap la ilgilide Maşallah millet vekilleriyle beraber oturmaktan başka bir çalısma yapılıyormu acaba? merak ediyoruz.

Tayfur / 04-02-2019 23:01:00

İrfan beyinde birsürü projeleri vardı. Çay projesi, yok şelale, yok kaleye teleferik, hep yalan dolan. Her seçimden öncede böyle vaadler veriliyor. Birde Türkiye de Akp ye en çok oy veren illerden biriyiz aslında, daha çok yatırım yapılması gerek. Ama; zaten gatantiyiz diyerekten bisey yapılmıyor. Geçen gün 92 yılında burada okumuş o günden buyana da buraya gelmemiş biriyle tanıstım. Çankırı o zaman da aynı, şimdi de aynı dedi. Hiç kimse Çankırı için çalısmamış dedi. İşte böyle her seçimden önce böyle vaad veriliyor bir iş yapan yok.

serkan terli / 04-02-2019 21:38:00

Bence önce hiç para harcamadan yapılacak işleri yapın. Tüm belediye personelini baştan sona etik eğitimine alın. Belki vatandaşa bağırmamaları gerektiğini öğrenirler. Tam 4 gündür Yaşam Eczanesinin sokağını belediye traktörü haybeye kapatıyor. binanın zemininde çalışmalarına rağmen keyfi kapatıyorlar. Fen işlerine çalışma esasları süreçleri diye eğitimler verinki amacın vatandaşa eziyet değil hizmet olduğunu farketsinler. 2019 yılında hala belediyeye olan su emlak vergisi vs ücretleri web sitenizden yatırmak yerine 2 kata çıkıp camekanın önünde kuyruğa giriyorsak bu ayıp. Çay projesini artık ağzınıza almayın 5-6 dönem oldu nasıl olsa sizde yapmazsınız. Yapında ben utanayım.  Şu büyük otelin önündeki ters yola girip u çektiğimiz yere bi çözüm bulun. Gerçi nolacak ki yaşanacak bir kazada Ahmet Yesevi de en ön safta cenazelere katılır, sonrada unutur gidersiniz. Kimse ölmeden görün artık. Zabıtalar konusuna girecem ama yer kalmadı.. yaptığınız ve yazmadığım tüm hizmetler için de teşekkür.

HASAN / 04-02-2019 13:54:00

PTT arkası, Tekel arazisi ve dahi Valilik binası yerine otopark. üç noktanın arası 50 metre ya var ya yok. bir tane yapılır adam gibi yapılır. diğerleri beton yığını olmaya mahkum.ayak üstü hazırlanmış projelere benziyor yahut müteahhitlere kıyakmı?

Akay / 04-02-2019 00:15:00

Konuşmanın hiç biryerinde Çankırı'mızı yemyeşil yapacagız, agaç dikecegiz, gece gizli gizli agaç kesilmeyecek, çınarlarımız kesilmeyecek ifadelerini göremiyoruz. Bir kere yanıltın....bizde hatalıyız diyelim.

Mehmet Ali / 03-02-2019 22:15:00

Başkanım peki hangi para ile yapılacak tüm bu projeler? Söylenilen projeler büyük meblağlar gerektiren şeyler ve Belediyeye şuan baktıgımızda bir gelir kaynağı yok. Ve trilyonlarca borclardan bahsediliyor. Tüm bunlar varken bu işler nasıl olacak? Bu borcu siz yaptınız demiyoruz ama sonuçta sizin yardımcılıgınızla geçen yıllar var bunlarıda bize anlatırsanız seviniriz. Bu projeler olursa helal olsun diyelim olmazsa eğer durum bu başkan ne yapsın diyelim. Kelimelerimin çarpıltılmasını istemem dosthane bir kaç soru benimkisi sadece. Allah başkan adaylarının yar ve yardımcısı olsun şehrimiz için hayırlısı olsun saygılarımla...

Vatndaş / 03-02-2019 10:22:00

Her başkan çay ile başlıyor, kaledeki şelale ile ve ücretli caddelerdeki oto parklar la sona geliyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI