Bugün...Belediye'den Su Kayıp Kaçakları ile Mücadele İçin 7/24 Çalışma
Tarih: 10-07-2019 12:29:35 Güncelleme: 10-07-2019 12:35:35 + -


Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı su ekiplerinin 9 Temmuz Salı günü sabah saat 08:00’de başlattığı çalışma, gece 01:00’de sona erdi.


Belediye'den Su Kayıp Kaçakları ile Mücadele İçin 7/24 Çalışma

Çankırı Belediyesi,  Kalealtı su deposu çıkışında alt ve üst kademe bölgesinde meydana gelen kayıp ve kaçakların önüne geçmek amacı ile hat yenileme çalışmasını gerçekleştirdi. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı su ekiplerinin 9 Temmuz Salı günü sabah saat 08:00’de başlattığı çalışma, gece 01:00’de sona erdi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kesinti olan bölgelere yeniden su verildi.

 

Çankırı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, vatandaşları önceden bilgilendirerek şehir merkezinin Yenimahalle, Aksu, Abdulhalik Renda, Buğday Pazarı, Tabakhane, Fatih, Karatekin, İnciliçeşme, Cumhuriyet Mahalleleri ile Karataş Mahallesinin bir kısmında yapılan bir günlük su kesintisinin ardından başarılı bir çalışmaya imza attı. Kayıp ve kaçaklar ile mücadele amacı ile Karataş Mahallesi Kayabaşı Sokak’ta gerçekleştirilen çalışmalarda 35 kişilik ekip yer aldı. Öncesinde hazırlıkları tamamlanan çalışmalar kapsamında; 500 mm ve 250 mm çaplı asbest borular 560 mm ve 280 mm çaplı polietilen borular ile değiştirildi. Bölgede toplamda 280 m hat imalatı yapıldı.  Çalışmalarda 1 adet paletli ekskavatör, 4 adet Beko Loder, 3 adet kamyon, 1 adet Isuzu NPR, 2 adet traktör kullanıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen 24 saatin sonunda tüm mahallelere içme suyunun verildiğini söyleyerek kayıp ve kaçakların önlenmesi amacı ile gerçekleştirilen çalışmalarda asbest kullanımının azaltılmasının da önemli bir sonuç olduğunu kaydetti.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2693 defa okunmuştur.

Etiketler :
günahından korkmayanlar / 10-07-2019 13:32:00

Esentepe mahallesinde kaçak suyu olmayanların sayısı çok azdır. Acil önlem alınması lazım.Herkesin kapısının önünde bahçe var, birde göstermelik su kuyusu lakin faturalarda hiç bir anormallik yok. Bahçenizi ne ile suluyorsunuz dendiği zamanda tatlı su veriyoruz diyorlar mübarek çay geçiyor. Zaten depo yetmiyor. Herkezin evi inşaatken su döşettirirken birde kaçak su döşüyorlar(belediyede çalışan akrabalar) yada inşaat suyunu kapattı gibi gösteriyorlar. Çoooooook Eskiesentepeli müdür yardımcısı zaat vardı oy için bile bile göz yumdu. Umudumuz İsmail Hakkı Esen Başkanımız. Adı gibi Hakkı Hukuku getiriyor .Sevgiler.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI