Bugün...Belediye Ekipleri Tatlıçay’a El Attı
Tarih: 11-11-2019 17:58:37 + -


Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Çevre kirliliği konusunda vatandaşlarımızla ortak bir mücadele içerisinde olmalıyız. Çankırı’nın her bir ferdinin çevre gönüllüsü olarak hareket etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu.


Belediye Ekipleri Tatlıçay’a El Attı

Tatlıçay’a İş Makinelerinden Sonra Ekipler Girdi

 

Çankırı Belediyesi, geçtiğimiz aylarda DSİ 52. Şube Müdürlüğü işbirliği ile Tatlıçay’da yapılan makineli temizlik çalışmasının ardından mıntıka temizliği yaptı. Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinden oluşan 15 kişi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda Tatlıçay’dan dört traktör atık malzeme toplandı.

 

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2019 yatırım programı kapsamında Tatlıçay’a el attı. DSİ ekipleri ile gerçekleştirilen makineli temizlikten sonra Belediye ekipleri detaylı temizlik için çaya indi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de katılımı ile yapılan mıntıka temizliği sonrasında Tatlıçay, kalan atıklardan arındırıldı. Karataş Kavşağı ile DSİ alt bölümü arasında bin metrelik güzergâhı kapsayan çalışmalarda dört traktör atık çıkartıldı. 15 kişilik ekipçe yürütülen temizlik çalışmalarında toplanan plastik, naylon, cam ve evsel atıklar çaydan uzaklaştırılarak Tatlıçay ıslah edildi.

 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Çevre kirliliği konusunda vatandaşlarımızla ortak bir mücadele içerisinde olmalıyız. Çankırı’nın her bir ferdinin çevre gönüllüsü olarak hareket etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3515 defa okunmuştur.

Etiketler :
Cengiz KÜTÜK / 14-11-2019 16:05:00

Temizlenmesi olumlu ama yarım yapılıyor Tatlı çayın tamamı temizlenmeli. Göze görüken yerler değil .Şehrin girişinden çıkışına kadar.temizlenmeli. Çayın içi çok pis .Mikrop üretiyor. yazın sinek üretiyor Bakıldığındada çirkin görünüm arz ediyor. Daha öncede aynı şeyleri yazdım. Yazmaya temizleninceye kadar devam edeceğim..

SELİM ŞENTÜRK / 12-11-2019 10:52:00

Güzel bir hizmet olmuş; ancak çaya atılan pislikler takip edilmeli özellikle seyyar satıcıların attığı pisliklere ceza kesilmeli ki birdaha yapılmasın.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI