Bugün...Belediye Fuar Yolu Sonuna Neşter Vurdu
Tarih: 04-08-2018 07:16:50 + -


Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un talimatı ile başlatılan acil eylem planı kapsamında çalışmalar aralıksız sürüyor.


Belediye Fuar Yolu Sonuna Neşter Vurdu

Neşter Vurdu

 

Yoğun yağışlar sonrasında vatandaşların mağduriyetini önlemek amacı ile Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un talimatı ile başlatılan acil eylem planı kapsamında çalışmalar aralıksız sürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, çalışmaların önemli bir bölümünün Kurban Bayramı’na yetiştirileceğini söyleyerek kalan çalışmaların ise yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcına kadar süreceğini belirtti. Boz, çevreye verdikleri rahatsızlıktan dolayı vatandaşlardan anlayış beklediklerini de kaydetti.

 

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Ekipleri, 2018 yatırım programında yer alan ve acil olmayan çalışmaları durdurarak sel baskınlarına karşı önlem alabilmek için başlattığı çalışmalar ile sorunlu bölgelere neşter vurmaya devam ediyor. Çalışmaların startını Çankırı Kalesi altından veren ekipler, çalışmaları Atatürk Bulvarı’nın ardından Fuar Yolu sonuna kaydırdı. Fuar yolu sonunda bulunan 800 mm çaplı yağmur suyu kolektör hattının Acıçay’a 300 m deplase çalışması yapıldıktan sonra 700 mm çaplı hatlar ile Fuar Yolu sonunda toplanan hatların bypass çalışması ekiplerce gerçekleştiriliyor.

 

Bölgedeki çalışmalar Kurban Bayramı’na yetiştirilecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Boz, yoğun yağışlar ve şiddetli yağış rejimlerinin olumsuz etkilerini azaltmak amacı ile acil eylem planı kapsamında yer alan tüm çalışmaların 2018–2019 eğitim ve öğretim yılı başlangıcına kadar yapılmasını hedeflediklerini ifade ederek “Trafik akışının yoğun olduğu bölgelerde vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınarak çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Yağışlarda şehrimizi teslim alan su baskınlarına karşı başlattığımız çalışmalarımızı Allah’ımızın da izni ile kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

 
Bu haber 4096 defa okunmuştur.

Etiketler :
vatandaş / 08-08-2018 01:58:00

Yanlar caddesini yağmur yağınca gördünüzmü. Yunus Emre camisine giden yolu, Yamaç sokak çıkışını sarı bakkal önünü, çavuşoğlu kuran kursu gidişini, yeşil tepe yolunu ve kaldırımlarını hiç gördünüzmü? ayrıca derelerin pisliğini hıdırlıktan merkeze inen dereyi hiç gördünüzmü?

Mustafa / 07-08-2018 08:13:00

Maşallah başkan beye...

Mahmut çalış / 05-08-2018 09:36:00

Yapın benim güzel Çankırı'ma. Ne ederseniz azdır.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI