Bugün...Beyanda Bulunmayanlara İdari Para Cezası Uygulanacaktır
Tarih: 20-03-2019 20:38:14 + -


Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibarıyla 2 (iki) yılda bir vize yapılır. Vizenin yapılması esastır.


Beyanda Bulunmayanlara İdari Para Cezası Uygulanacaktır

Beyan Etmeyenlere 2019 Yılı İçin Belirlenen 1294 (Bin İkiyüz Doksandört) TL İdari Para Cezası Uygulanacaktır

 

Basın Bülteni

 

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. Maddesi gereği Sanayi Sicil Belgesine sahip İşletmelerin bir önceki yıla ait “Yıllık İşletme Cetveli” ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, Kanunun 4.Maddesi uyarınca vukubulan değişiklikleri kapanma ve tekrar faaliyete geçme hallerini ise bir ay içerisinde Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirme mecburiyeti bulunmaktadır.

 

Sanayi Sicil Belgesine sahip İşletmelerin Yıllık İşletme cetvelini belirtilen zaman içerisinde https://sanayisicil.sanayi.gov.tr internet adresinden kullanıcı giriş yaparak “Yıllık İşletme Cetvelini” 2018 yılı bilgilerini 30 Nisan 2019 tarihine kadar beyan etmeleri gerekmektedir. Aksi halde 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9. maddesi gereğince 2019 yılı için belirlenen 1294 (bin ikiyüz doksandört) TL idari para cezası uygulanacaktır.

 

Sanayi Sicil Belgesi veriliş tarihi itibarıyla 2 (iki) yılda bir vize yapılır. Vizenin yapılması esastır. Sanayi İşletmeleri Sanayi Sicil Belgelerini kontrol ederek vize süresi gelmiş ise Müdürlüğümüze müracaat ederek vize işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

 

Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelere önemle duyurulur.

 

Yusuf Möhür =>Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü
Bu haber 2451 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI