Bugün...“Bırakın Gazeteciler Gazetecilik Yapsın, Halkımız da Gerçekleri Öğrensin” (Özel Haber)
Tarih: 03-08-2018 09:32:30 Güncelleme: 04-08-2018 06:54:30 + -


Admin Çelik “Şahsımız ve sahibi olduğumuz haber sitemizle uğraşmayınız. Bizi yargısız infaz etmeye boyunuzda yetmez, gücünüzde yetmez." diyerek Yargısız infaz edilmeleri hususuna değindi.


“Bırakın Gazeteciler Gazetecilik Yapsın, Halkımız da Gerçekleri Öğrensin” (Özel Haber)

Admin Çelik "Gücümüzü Cenab-ı Allah'tan Aldık, Hesabımızıda Cenab-ı Allah'a Veririz" Diyor

 

“Sizi Doğuran Ana, Sizi Yetiştiren Baba İki Cihanda Aziz Olsun Aksoy Ailesi”

 

Birisi Aile Görgüsünü, Diğeri Anne Olmanın Şefkatini Sergiledi!

 

02 Ağustos 2018 Perşembe günü Aşiyan Köprüsü'ne çıkan H.A. isimli 1 çocuk annesi kadın, köprü korkuluklarından aşağıya atlamak istedi.

 

Yürekler Ağza Geldi, Gitti

 

İntihar girişimi nedeniyle Kastamonu-Çankırı yolunda trafik yoğunluğu oluştu. İtfaiye ekipleri, kadının köprüden atlama ihtimaline karşı Tatlıçay içinde havalı çadır kurdu, gerekli tedbirleri aldı.

 

Bu sırada bölgeden geçen İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy'un eşi Özlem Aksoy, koruma polis memuru Aydın Aydemir ile birlikte polis memuru Kezban Aydemir aracından inerek olay yerine geldiler, Şahsımızda olaya ve mağdur olan bayana çok yakındık. Konuşulanları harfi harfiyen duyma imkanımız oldu. İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy'un eşi Özlem Aksoy 1 çocuk annesi H.A. ile konuşarak köprüden inmesini istedi. 

 

Sonuçta Çankırı'da köprü korkuluklarına çıkarak intihara kalkışan H.A.'yı, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy'un eşi Özlem Aksoy ve koruma polis memuru Aydın Aydemir uzun uğraşlar sonucu ikna etti. Aksoy'un yoğun çabası sonrası H.A., kararından vazgeçip korkuluklardan inmeyi kabul etti.

 

H.A.’nın direncinin zayıfladığı saatlerde Müdürü beyin eşi Özlem hanımefendi ile olay yerine gelen Çankırı Emniyet Müdürlüğü polis memurlarından Kezban Aydemir, abla şefkati, tatlı dili ve güler yüzü ile yaklaştığı H.A.yı kısa sürede ikna ederek kucakladı. H.A.’da iyilik meleğine sarıldı. H.A.nın korkuluklardan çekilmesi vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.

 

Gelelim esas meseleye:

 

Yaranlar, şehitler diyarı şirin Çankırı’mızın İl Emniyet Müdürü olan Sadettin Aksoy’u Cuma namazından çıkarken yaşlı bir insanın ayakkabılarını giymesine yardım ederken görüntüledik. Tesadüf olacak ya. Bu zannederim Türkiye’de bir ilk, belki de dünyada. Makamı ne olursa olsun sonuçta Sadettin Aksoy yaşlı adamın ayakkabılarını elleri ile giydirdi, büyük takdir topladı.

 

Özlem Aksoy Hanımefendi ise anne olmanın şefkatini “Kendisini köprüden aşağıya atmak isteyen bir annenin sağ salim kurtulmasında rol oynadı.

 

Anlatmak istediğim konu Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve eşi Özlem Aksoy hanım efendi unutulmaması, örnek alınılması iki önemli konuya parmak basarak halkın sevgi ve saygısını kazanmasını başardılar.

 

Sonuç olarak Aksoy ailesi “Sizi doğuran ana, sizi yetiştiren baba iki cihanda aziz olsun İnşaallah.” Diyoruz.

 

Vatandaşlar Canlı Yayımladı Onlara Tepki Yok; www.haberci18.com’a Haberi Geç Yayınladın Diye Tepki Var!

 

Gelelim Bizim Durumumuza “Aşağıda ad, soyad, tarih, e mail, İP adresi yazan takma ve sahte isimli şahsın bizi yargısız infaz etmesine. (Bu sadece bir örneği) Böyle yorum çok da sayfamızda, biz yinede onaylamayıp masa üzerimize indirelim istedik.)

 

Ad Soyad: Çankırılı

Tarih: 02-08-2018 13:15 

E-Mail: denizci@gmail.com 

 IP Adresi: 88.235.2.221

 

Sayın Haberci18.com admini “İyi hoşta kadının neden fotoğrafını basıyorsun. Üzerini buzlayıp vermiş  olsanda ne gerek var ki resim koyuyorsun? Bayanı tüm Çankırı'ya afişe etmişsin gibi. İsminin baş harflerini yazsan ne olur, yazmazsan ne olur? yüzünü buzlamışsın haber içerisine koymuşsun . Bu mu sorumlu gazetecilik.” Demiş

 

Çankırı-Kastamonu karayolunun 1,5-2 saatte yakın süre trafiğe kapatıldığı olayda bir çok vatandaş ellerinde cep telefonu ile olayı canlı yayınladı, ya da fotoğraf çekti.

 

İntihar girişimi olay yerindeki birçok vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

 

İntihar girişimi sırasında olay yerinde toplanan birçok vatandaş intihar girişimini sosyal medya üzerinden canlı olarak yayımladı. Olay yerindeki polislerin uyarısına dikkat etmeyen vatandaşlar yer değiştirerek yayına kaldığı yerden devam etti. 

 

He bire cahil. Millet canlı yayın verirken, şakır şakır cep telefonlarından vidolarını yayınlanırken, paylaşırken sen nerelerdesin? Gözün bizimi görüyor, gücün bize mi yetiyor? Biz insanlığımızı, bir baba olmanın verdiği duyguları şowmenliğe çevirmedik. İsteseydim olayı bulunduğum yakın mesafeden canlı yayınlayabilirdim. Köprü üzerinde bulunan bir birinden çok değerli insanlarla bayan kardeşimizi ikna edebilmenin çabasını gösterdik. Seni tanımıyorum ama; İnan sen bile belki cep telefonuna olayın bütün fotoğraf ve orada yaşanan manzaraları kaydetmişindir. Şimdi kalkmışsın bize basın dersi veriyorsun.

 

Kusura bakma bizi kimse yargısız infaz edemez, etmelerine de imkan vermeyiz. Senin bu yorumuna da müsaade etmeyiz. Bırakın da herkes işini yapsın. Sen ve sana benzeyen bazı okuyucuları buradan hem uyarıyoruz, hem de kınıyoruz. Sana soruyorum “Şahsımıza bulunduğun sert tavrını olay yerinde bulunan vatandaşlara da sergileyebilecek misin? Sonuç bu yanlış tutumunuzla aileyi siz mi deşifre etmiş oluyorsunuz, yoksa biz gazeteciler mi? Bunun cevabını ver sana saygı duyacağım.

 

“Şahsımız ve sahibi olduğumuz haber sitemizle uğraşmayınız. Bizi yargısız infaz etmeye boyunuzda yetmez, gücünüzde zayıf gelir. Bizi yok etmeye yeltenenler unutmayınız ki; kendileri yok olmuşlardır.

 

Sözlerinizi eleştiriyorum. Sıkışınca, günah keçisi aramayın. ’Batsın böyle basın’ diyorsun. Ne yapmış gazeteci? Eline gelen belgelerin doğruluğunu teyit etmiş ve haberleştirmiş, kamuoyunu bilgilendirmiş. Hem de herkes den en sonra haberi yayına vermişiz. Gazetecinin görevi bu. Ama sen gazetecilerin gazetecilik yapmasını değil, sana hizmet etmesini istiyorsun sanırım. Ama; yanılıyorsunuz. Senin kim olduğunu bulup buluşturup senide çözeceğim. Ondan sonra hesaplaşırız sanırım.

 

“Bizi Doğran Ana da, Yetiştiren Baba da İki Cihanda Aziz Olsun. Gazetecilik mesleğinde her zaman, her yerde kendilerini örnek aldığım (merhum olan) büyüklerimde nurlar içerisinde yatsınlar.”

 

Biz www.haberci18.com’uz, farkımız bu. Parayla, pulla, yiyecek, içecekle haber yapmıyoruz. Basın ahlak kuralları çerçevemizde doğru olanı, sayın kamuoyunu bilgilendirici haberleri halkımıza sunuyoruz. Yaptığımızın hepsi bu kardeşim. Bize kimse akıl vermeye kalkmasın. Herkes aklını kendine saklasın.

 

Bizde Üç ‘Y’ Bulunmaz “Yalakalık, Yağcılık, Yalamalık”

 

Yeter artık, elinizi çekin medyadan, özelliklede şahsımızın üzerinden. Bırakın gazeteciler gazetecilik yapsın, halkımız da gerçekleri öğrensin.”

 

İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy yaşlı amcamızın ayakkabılarını giydirirken.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3090 defa okunmuştur.

Etiketler :
cem / 06-08-2018 09:21:00

SAYIN ÇELİK ELEŞTİRİLER OLACAKTIR. AMA SEN GAZETECİLİK HEYECANINI DEVAMLI KORUYAN ÇALIŞKAN ÖRNEK BİR İNSANSIN.ALLAH RAZI OLSUN KİM TUTAR SENİ.......

cem / 06-08-2018 09:17:00

SAYIN EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ HAKKINDA HEP GÜZEL ŞEYLER DUYUYORUM. HEM EMNİYET TEŞKİLATINDA HEMDE TANIYANLAR TARAFINDAN SEVİLEN VATANSEVER VE MÜTEVAZİ VE.ÇANKIRIMIZA HİZMET İÇİN ÇALIŞAN ÖRNEK BİR İNSAN .ALLAH RAZI OLSUN .

melih / 03-08-2018 14:05:00

İntihar girişiminde bulunan bayan köprüye çıkarak zaten kendini afişe etmistir ki, küçük şehirde kim olsa tanır zaten. İstanbul gibi büyük şehir olsa kimse kimseyi tanımaz. Arkadasın yazdığı yorum baya komik olmuş. Mustfa bey yine en doğru olanını yapmış.

Hasan Harput / 03-08-2018 11:30:00

Bu örnek davranışindan dolayı sayın Müdürümüzü teprik ediyor saygılarımı sunuyorum.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI