Bugün...Bisiklet, Yürüyüş ve Araç Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı
Tarih: 03-09-2018 11:26:05 + -


Çalışmalar kapsamında yol genişletme, asfalt serimi, parke döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. Yayaların güvenliği için bölgede panel çit çalışması yapıldı.


Bisiklet, Yürüyüş ve Araç Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu ile asfalt şantiyesi arasındaki güzergahta yapılan Bisiklet-Yürüyüş ve Araç Yolu Projesi’nde sona geldiklerini söyledi. Başkan Boz, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplere “hayırlı çalışmalar” diledi.

 

Çankırı Belediyesi, Atatürk Yolu (Deveyolu) üzerinde yaklaşık 4 bin metrelik mesafede başlattığı Bisiklet-Yürüyüş ve Araç Yolu Projesi’nde sona yaklaştı. Çalışmalar kapsamında yol genişletme, asfalt serimi, parke döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. Yayaların güvenliği için bölgede panel çit çalışması yapıldı. Ekipler, bisiklet yolu boya çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Çankırı’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığının standartlarına uygun olarak yapılan ilk bisiklet yolu hizmete açılmış olacak.

 

Proje kapsamında; 8 m genişliğinde araç yolu, 2,5 m genişliğinde bisiklet yolu, 2 m genişliğinde yürüyüş yolu, 1,5 m genişliğinde kaldırım çalışması uygulandı. Tüm çalışmaların bir ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

 

 
Bu haber 3764 defa okunmuştur.

Etiketler :
Vatan das / 04-09-2018 10:01:00

Kaç yıldır bu yol bitmedi rezil ettiniz yolu mantıksız iş yaptılar kaldırım olacak yere yol yapıldı yol olacak yere kaldırım bu yol üzerinde birçok yerleşim yeri var ilk kaldırımla kapatıldı sonra tekrar açıldı bizim yolu açıp araba indirme yerinin yapılmasına kırk kere gidip geldiler o turuncu topraklı yol yürüyüş yolu mu hiç kimse oradan yürümüyor herkes kaldırımda yürüyor iki kişi yurumek hayli zor o turuncu topragin altına beyaz birşey serdiler kedi köpek kazıp çıkarıyor daha bir sürü şey sayabilirim size bu yol selâmet ile biter ins

ahmet / 03-09-2018 15:58:00

BİSİKLET YOLUMU ? HANİ NEREDE O YOL ? MAVİ BOYALARI OLAN ANAYOL İLE AYRILMIŞ KISMI OLAN ... BIRAKIN BU İŞLERİ YÜRÜYÜŞ YOLU VAR SADECE.

vatandaş / 03-09-2018 13:08:00

Ben bu bisiklet yolundan bişey anlamadım. Burası yaya yolu yapılmış bildiğimiz karayolundan farklı değil. Bisiklet ve araç aynı yolu kullanacak bunun neresi bisiklet yolu ki.. Hee ayrı bi şerit açılacaktır onu bilemem şuan görünene göre fikrimi söylüyorum.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI