Bugun...ÇAKÜ Güvenlik Personelleri Kadroya Geçişlerini Şehitlere Mevlit Okutarak Taçlandırdı
Tarih: 21-04-2018 13:50:57 + -


Taşeron kadrosunda iş güvencesi kaygısı yaşayan kişilerin kadroya geçtiğini anımsatan Ayrancı, "Onların sevinçleri çok büyük, biz de onların sevinçlerine ortak olmak istiyoruz. Güvenlik, temizlik, peyzaj ve diğer unsurlarda hizmet veren 310 arkadaşımız kadroya geçti." dedi.


ÇAKÜ Güvenlik Personelleri Kadroya Geçişlerini Şehitlere Mevlit Okutarak Taçlandırdı

Çankırı Karatekin Üniversitesinde çalışan 150 güvenlik görevlisi, kadroya geçişlerini anlamlandırmak için şehitlerin ruhuna mevlit okutup yaklaşık 2 bin kişiye yemek ikram etti.

 

18 Nisan 2018 Çarşamba günü Ahmet Yesevi Camiinde ikindi namazından önce taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişlerini anlamlandırmak için tüm şehitlerimizin ruhuna mevlit okutuldu. İkindi namazının ardından cami bahçesine kurulan masalarda yaklaşık 2 bin kişiye etli pilav ikram edildi.

 

Yemeğe katılan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, yaptığı açıklamada, taşeron işçilerin kadroya geçmesiyle en az onlar kadar kendilerinin de mutlu olduğunu söyledi.

 

Taşeron kadrosunda iş güvencesi kaygısı yaşayan kişilerin kadroya geçtiğini anımsatan Ayrancı, "Onların sevinçleri çok büyük, biz de onların sevinçlerine ortak olmak istiyoruz. Güvenlik, temizlik, peyzaj ve diğer unsurlarda hizmet veren 310 arkadaşımız kadroya geçti. Bunlardan 150'si güvenlik personeliydi. Onlar da şükür için tüm şehitlerimiz için hatimler edip, mevlit okuttu ve sonrasında da burada bu şükürlerin edası olarak hep birlikte verilen yemeğe iştirak ettik. Bu vesile ile ülkemizin yaşadığı zorlu süreçte kadro sevinçlerini böyle anlamlı bir etkinlikle taçlandıran güvenlik görevlilerimizi tebrik ediyor. Bu çalışma ile bizim arkadaşlarımız gibi binlerce aileyi sevindiren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum." dedi.

 

Güvenlik amiri Ömer Susam da kadrodan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

Susam, "Taşeron işçisiyken iş kaygısı yaşayan kişiler olarak sürekli işçi kadrosuna geçişimiz için kurban kestik ve tüm şehitlerimiz için mevlit okuttuk ve ikramda bulunduk. Kadroya geçiş sürecinin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm büyüklerimize ve kendisini her zaman yanımızda hissettiğimiz tüm öğrenci ve personele olduğu gibi bizden de desteğini esirgemeyen ve bu anlamlı günde bizleri yanız bırakmayan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum. Kadromuz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

 

Yemeğe, üniversite personeli, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 
Bu haber 1425 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI