Bugün...ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Tarih: 09-01-2019 18:38:08 + -


Ayrancı "Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir basın gücünün toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır." dedi.


ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  Mesajı

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Rektör Ayrancı mesajında, Dünyada olduğu gibi ülkemiz ve şehrimizde de zor şartlarda özveriyle çalışan birbirinden kıymetli basın mensuplarımızın yaptıkları haberlerle toplumsal birlik, beraberlik, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük emeklerinin olduğu gayet açıktır.

 

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir basın gücünün toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır.

 

İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazeteciliğin insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü ve etkili bir görevi bulunmaktadır. Bu önemli görevi yerine getirmek için mesai mefhumu gözetmeksizin, her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele ise her türlü takdirin üzerindedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerimle, ilimizin dışa bakan gözü, kulağı ve dili olan, Çankırı’nın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran, sorunlara çözüm önerili yaklaşımlar ve eleştiriler getiren yerel basınımız başta olmak üzere tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim.

 

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü

 
Bu haber 1012 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI