Bugün...Çalışan Gazeteciler Derneği İftar Programında Bir Araya Geldi
Tarih: 19-05-2019 09:59:02 + -


Çalışan Gazeteciler Derneği iftar programı bu sene de gerçekleştirildi. Hacı Baba kafede gerçekleştirilen programa dernek üyeleri katıldı.


Çalışan Gazeteciler Derneği İftar Programında Bir Araya Geldi

2013 yılından bu yana tertiplenen ve geleneksel hale gelen Çalışan Gazeteciler Derneği iftar programı bu sene de gerçekleştirildi. Hacı Baba kafede gerçekleştirilen programa dernek üyeleri katıldı.

 

Gerçekleştirilen iftar programı sonrasında bir konuşma yapan dernek başkanı Murat Demir, “Her sene olduğu gibi bu senede iftar programın da hep birlikteyiz.  Biliyorsunuz 2013 yılında kurulduğumuz günden bugüne geleneksel hale getirdiğimiz iftar programımızı devam ettiriyoruz ve inşallah bir aksilik olmazsa da devam ettireceğiz.  Cenab-ı Allah ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin” dedi.

 

Gerçekleştirilen programda milli mücadelenin 100. Yılına da değinen Demir, “Bugün ibadetlerimizi rahat ve huzurlu bir şekilde yapabiliyorsa, minarelerimizdeki bu güzel ezan sesinin en güzel şekilde dinleyebiliyorsak bunları canlarını hiç düşünmeden kara toprağa veren aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. 100 sene önce Türk milleti asla esarete girmeyecektir diyerek yeni bir diriliş başlatan başta başkomutan gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, kahraman Türk milletine göstermiş olduğu kahramanca mücadele için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Demir konuşmasının sonunda ise, “19 Mayıs 1919 tarihinde, Türk Milletinin kendi vatanında onu esir etmek isteyenlere karşı Millî Mücadeleyi başlattığı ve hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği günün 100. Yılı tüm Türk milleti ve mazlum milletler için sönmeyen bir ışık olsun” dedi.

 
Bu haber 2383 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI