Bugün...ÇANDEF, Genel Kurulda Yeni Başkanını Seçti
Tarih: 26-03-2018 02:05:17 + -


ÇANDEF 7.Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde Mavi Liste ile yarışan Zeynettin Aydın 332 delegenin desteğini alarak İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığına seçildi.


ÇANDEF, Genel Kurulda Yeni Başkanını Seçti

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 7.Olağan Genel Kurulu Çankırı milletvekilleri ve Belediye Başkanı ile STK temsilcilerinin yer aldığı yoğun katılımla gerçekleşti.

 

Zekeriya Açıkgöz’ün 4,5 senedir Genel Başkanlığını yürüttüğü ÇANDEF (İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) 7.Olağan Genel Kurulu Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

ÇANDEF 7.Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde Mavi Liste ile yarışan Zeynettin Aydın 332 delegenin desteğini alarak İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığına seçildi. Diğer adaylardan Beyaz Listeyle Hüseyin Pilavcı 218 oy alırken, Sarı liste ile seçime katılan Mevlüt Kandemir 41 delegenin desteğini aldı.

 

Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz’ün başkanlığında ÇANDEF Yönetim Kurulu tarafından İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) 7.Olağan Genel Kurulu’na Çankırı milletvekilleri M.Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, Ak Parti İstanbul milletvekilleri Osman Boyraz ve Hasan Turan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 24. Dönem Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Çankırı eski Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Ak Parti İstanbul İl Başkan Vekili Muharrem Ödemiş, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüştem Kabil, İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can, Ankara Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Çankırı dernek, birlik ve STK başkan ve temsilcileri, delegeler, davetliler ve ÇANDEF üyesi Çankırılılar ile vatandaşlar katıldı.

 

Barbaros Özdemir’in sunuculuğunda başlayan tarafından ÇANDEF(İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) 7.Olağan Genel Kurulu, Başkan Sami Soydal, üyeler; İsmail Yüksel, Av.Fatih Erol, Av.Hacer Yıldız ve Mehmet Güneş’ten oluşan divan kurulu tarafından yürütüldü.

 

Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz Faaliyetleri Anlattı

 

Divan Başkanı Sami Soydal’ın açılış konuşması sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden ÇANDEF 7.Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz’ün ÇANDEF’in faaliyetlerini anlattığı açılış konuşması ve yine faaliyetlerin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile devam etti. ÇANDEF faaliyet raporu oylanıp kabul edilerek, ibra edildi.

 

Protokol Katılımcıları Selamladı

 

İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can, Ankara Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Ak Parti İstanbul İl Başkan Vekili Muharrem Ödemiş, Çankırı eski Valisi Vahdettin Özcan, 24. Dönem Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ak Parti İstanbul milletvekilleri Osman Boyraz ve Hasan Turan yaptıkları konuşmalarla hazırunu selamlayarak yeni seçilecek yönetime başarılar dilediler.

 

Çankırı’daki Çalışmaları Anlattılar

 

Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Çankırı milletvekilleri M.Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz konuşmalarında Çankırı’da yapılan çalışmalar ve yeni yatırımlar hakkında bilgi verdiler.

 

Denetleme, Bütçe Ve Tahmini Bütçe İbra Edildi

 

Denetleme Kurulu Başkanı Erol Bayram tarafından okunan Denetleme Raporu oylanarak delegeler tarafından ibra edildi.

 

ÇANDEF Genel Başkan Yardımcısı Erol Tepebaşı tarafından okunan 2016 – 2017 yıllarına ait iki yıllık Kesin Bütçe ile 2018 -2019 yıllarına ait tahmini bütçeler görüşülüp oylanarak kabul edildi.

 

Ek Maddeler Gündeme Alındı

 

Divan Başkanlığı’na gelen, 17. Maddedeki değişiklikle Onursal Başkanlıklara ilavenin de yer aldığı ek gündem teklifi içeren maddenin gündeme alınması istemi delegeler arasında tepkiyle karşılandı. Delegelerin, Onursal Başkanlar arasına merhum Genel Başkan Vahap Yartaş’ın da alınması isteminin dikkate alınması üzerine ilave maddeler oylanarak Genel Kurul gündemine alınması kararlaştırıldı.

 

Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz tarafından ÇANDEF Yönetim Kurulu üyeleri ve konuklarına plaket ve Kuran-ı Kerim takdim edildi.

 

Çandef Genel Başkan Adayları 10’ar Dakika Konuştu

 

Divan Başkanı Sami Soydal’ın 5’er dakika ile sınırlanması önerisine Genel Başkan adayları tarafından karşı çıkılması üzerine, Divan’dan gelen 10’dakikalık süre kabul edildi. ÇANDEF Genel Başkan adayları sırasıyla; Hüseyin Pilavcı, Zeynettin Aydın ve Mevlüt Kandemir 10’ar dakika süre ile delegelere hitap ederek projelerini anlatıp, desteklerini istediler.

 

Genel Kurul gündeminin 12. Maddesindeki aday konuşmalarının tamamlanmasından sonra adayların listeleri Divan Başkanlığı tarafından Genel Kurulda okutuldu. Beyaz, Sarı ve Mavi liste ile girilen üç adayın yarıştığı ÇANDEF(İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) 7.Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan ve yönetim kurulu üyelerinim  seçimine geçildi.

 

800’ün üzerinde delegesi bulunan ÇANDEF’in genel başkanlık seçimi sandık kurulları tarafından kurulan 4 sandıkta gerçekleştirildi. Toplam 588 delegenin oy kullandığı seçimde 1 oy geçersiz sayıldı.

 

Yapılan sayımda 4 sandıkta toplam adaylardan Mavi Liste ile yarışan Zeynettin Aydın; 332, Beyaz liste ile seçime katılan Hüseyin Pilavcı; 218 oy alırken, Sarı liste ile seçime katılan Mevlüt Kandemir 41 delegenin desteğini aldı. ÇANDEF 7.Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimdeki sonuçla Mavi Liste ile yarışan Zeynettin Aydın 332 delegenin desteğini alarak İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu yeni Genel Başkanı olarak seçilmiş oldu.

 

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Yeni Yönetim Kurulu

 

Çandef Genel Başkanı: Zeynettin Aydın

 

Yönetim Kurulu Asil:

 

Mehmet Altıntop

 

Erol Tepebaşı

 

Arif Öztürk

 

Harun Oflaz

 

İsmail Kılıçaslan

 

İsmail Altun

 

Osman Akkaya

 

Önder Tozan

 

Kuddusi Karagöz

 

Kadir Kandırmaz

 

Hüseyin Koca

 

Samet Özdemir

 

Yaşar Çeribaş

 

Kadir Karahan

 

Arif Şengül

 

Can Anbarkaya

 

İsmail Oyanık

 

İlyas Karakuş

 

Yahya Güler

 

Denetleme kurulu:
 

İsmail Güvenç

 

Zeynel Yola

 

Ömer Lütfü Pusat

 

Merkez Disiplin Kurulu

 

Talat Özdemir

 

Dursun Kale

 

Hüseyin Yaman

 

 

 

 
Bu haber 1605 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI