Bugun...Çankırı AFAD, İl Özel idaresi ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Personelleri Dağda Arama Ve Kurtarma Eğitimi Aldılar
Tarih: 13-02-2018 21:50:00 + -


Telesiyej ve Dağda arama kurtarma ekibimize Ankara JÖAK Birliğinde, 10 günlük pratik ve teorik dağda arama ve kurtarma eğitimi aldırıyoruz.


Çankırı AFAD, İl Özel idaresi ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Personelleri Dağda Arama Ve Kurtarma Eğitimi Aldılar

"Çankırı AFAD, Çankırı İl Özel idaresi ve Çankırı Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Personellerinden oluşturduğumuz, Telesiyej ve Dağda arama kurtarma ekibimize Ankara JÖAK Birliğinde, 10 günlük pratik ve teorik dağda arama ve kurtarma eğitimi aldırıyoruz. İl Müdürümüz Hasan Sait Korkutata, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şubesi Müdürü Burhan Karadut ve Şube Şefi Levent Ulus, Eğitim Alanını ziyaret ederek Ekibimize bu eğitimi veren JÖAK komutanı Sn.Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Şube Müd. J.Binbaşı Talip Kurt ve tüm ekibine Teşekkür ederek plaket ve Çankırı tuzundan yapılan isimlik takdim ettiler. JÖAK komutanı Sn.Tuğgeneral Mustafa Başoğlu'da İl Müdürümüz Hasan Sait Korkutata'ya Plaket takdim etti."

 

İlimiz kayak tesislerinde görevli olan "Telesiyej Teleferik Ekibi" nin iki haftalık "Dağda Arama Kurtarma" eğitimi ile ilgili haber:

 

İlimizde bulunan kayak merkezlerindeki telesiyej ve teleferik hatlarında kurtarma gerektiren olaylar için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinden oluşan on kişilik “ Telesiyej ve Teleferik Kurtarma Ekibi “ ne, JÖAK (Jandarma Komando Özel Asayiş ve Kurtarma Tugay Komutanlığı) tarafından verilen “Dağda Arama Kurtarma” eğitimi geçtiğimiz hafta 5 Şubat Pazartesi günü başladı.

 

Teorik kısmı Ankara JÖAK Tugay Komutanlığında 9 Şubat Cuma günü tamamlanan eğitimin uygulamalı kısmı 12 Şubat Pazartesi günü Kastamonu JAK (Jandarma Arama Kurtarma) nında katılımıyla Ilgaz ilçesi Ilgaz Dağında bulunan kayak tesislerinde başladı.15 Şubat Perşembe günü sonlanacak eğitimde teorik olarak öğretilen yöntemlerin uygulamalı gösterimi yapılacaktır.

 

Eğitimi veren JÖAK Tugay Komutanlığına Çankırı Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1649 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI