Bugun...Çankırı AK Parti 27.Dönem Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı
Tarih: 05-05-2018 23:25:20 Güncelleme: 07-05-2018 08:44:20 + -


Kaman "Her bir Milletvekili Aday Adayımıza başarılar diliyor seçimin Çankırı’mız ve Milletimiz için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” Dedi.


Çankırı AK Parti 27.Dönem Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Çankırı İl Başkanlığı düzenlediği organizasyonla partisinin Çankırı aday adaylarını tanıttı.

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Celal Kaman “27.Dönem Milletvekili Seçimi Aday Adayları tanıtım toplantımızı gerçekleştirdik. Her bir Milletvekili Aday Adayımıza başarılar diliyor seçimin Çankırı’mız ve Milletimiz için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” Dedi.

 

Sabiha Anne Kültür Merkezi’nde yapılan programa Belediye Başkanı Hüseyin Boz ile parti teşkilatları ve 16 aday adayı katıldı. Programda konuşan İl Başkanı Celal Kaman, yarın yapılacak temayüllerin öncesinde teşkilatlara aday adaylarını tanıtmak amacıyla organize ettikleri programa katılanlara teşekkür etti.

 

Her adaya kendisini tanıtması için 7 dakika süre ayrıldığını anlatan Kaman, 24 Haziran seçimlerinin önemini vurgu yaptı.

 

Daha sonra sırayla adaylara kendisini tanıtma fırsatı verildi.

 

·Toplantıda divan başkanlığını Nevzat Erdem Yaptı.

 

·Programda ilk konuşmayı alfabetik sıralamaya göre ismi en üstte yer alan Alpay Ünal yaptı. Ünal, sözün namus olduğunu belirterek, Çankırılılara huzur ve mutluluk sözü verdi.

 

·Eski Belediye Başkanı İrfan Dinç kente birçok hizmette bulunduğunu belirtirken, milletvekili olduğunda siyasi çekişmeleri bitireceğini kaydetti.

 

·24. Dönem Milletvekili İdris Şahin, teşkilat içerisinden geldiğini ve çeşitli kademelerde görev yaptığını dile getirirken, teşkilat terbiyesi vurgusu yaptı.

 

·Aday adayı Mustafa Genç, 16 yıllık AKP iktidarında Çankırı’nın yeterince gelişemediğine işaret ederek, kalkınmanın yerli otomobil fabrikasıyla olacağını öne sürdü.

 

-Salim Çivitçioğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi. Çankırı’ya hizmet, Ülkeme hizmet, Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olmak için Milletvekilliği aday adaylığına talip oldum. Memleketimiz için doğru olan, millet için, Çankırı için destek verecek, hizmet üretecek, hiçbir şekilde ayrım yapmadan çalışacağıma emin olun dedi.

 

·Salonda en genç aday adayı Koray Erdoğan iken Cumhurbaşkanı Erdoğan’la İstanbul teşkilatlarında bayrak astığını söyleyen Lütfü Tuğrul da en yaşlı aday adayı olarak dikkat çekti.

 

·Konuşma süresi en uzun tutulan aday adayı geçtiğimiz dönemlerde MHP’den aday olan Şahin Eraslan oldu. Eraslan’a konuşma süresinin ardından ek süre verildi.

 

·Şahin Eraslan, 1. Sıradan adaylık talebi olmadığını 2. Sıradan aday olmak istediğini aktardı.

 

.Şuan milletvekillikleri devam eden Hüseyin Filiz ve Muhammed Emin Akbaşoğlu temayüle katılmadılar.

 

·Salonda öne çıkan isimler arasında tek bayan aday adayı Nesrin Çavuşoğlu Biçer vardı.

 

·Programda en kısa konuşmayı aday adayı olan Mutlu Demirdaş yaptı.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından MKYK üyesi Zelkif Kazdal‘ın katılımı ile başlayan temayüle katılımın yoğundu.

 

AK Parti 24 Haziran seçimlerinde Çankırı Milletvekili adayı olmak için yapılan temayülde 18 Milletvekili için sunulan seçeneklere il, ilçe ve belde teşkilatlarından gelerek, 24 Haziran seçimlerinde görmek istedikleri milletvekili adayları için yapılan temayüle oy kullandılar.

 

04 Mayıs 2018 Cuma günü yapılan aday tanıtım programı ve bu gün yapılan temayülle birlikte, önümüzdeki süreçte 21 Mayıs 2018 tarihine kadar neler yaşanacağı merak konusu.

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Aday Adayları: İş adamı Hüseyin Filiz, Avukat Muhammed Emin Akbaşoğlu, Avukat İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İş adamı Salim Çivitçioğlu, Dr. Şahin Eraslan, İş adamı Alpay Ünal, İş adamı Mustafa Genç, Zafer Şimşek (Sosyal Güvenlik Kurumu), İş adamı Şükrü Serhat Serdaroğlu, İş adamı Mutlu Demirdaş (Gürmeç Köyü Dernek Başkanı), Koray Erdoğan (Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkez'de Teşkilat Başkan Yardımcısı), Nesrin Çavuşoğlu Biçer, Lütfi Tuğrul, Ömer Aydemir, Özgürhan Saygın, Av.Sedat Tezel

 

 
Bu haber 7516 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ülkücü genç / 11-05-2018 01:06:00

Mhp de bir aday var başarı abidesi tertemiz geçmişiyle Dr.Hüdaverdi Kul başarılar sizin gibi bir şahsiyeti partimizde görmekten grur duyduk Allah yardımcın olsun.

Turan çalışkan / 09-05-2018 18:29:00

Ben geçtiğimiz seçimlerdeki gibi sayın Hüseyin  Filiz vekilimizin oy için tek kişi olduğu kanaatindeyim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI