Bugun...Çankırı AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
Tarih: 16-09-2017 17:18:10 Güncelleme: 16-09-2017 17:35:10 + -


AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “Yeni Atama Oluncaya Kadar Veya Belirlenecek Kongre Tarihine Kadar da Görevde Olacağım." Dedi.


Çankırı AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

İl Danışma Meclis Toplantısında Her İki Milletvekili de Yoktu!

 

İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Kaman, sözlerinin hemen başında ‘görevden alınma’ iddiaları ile ilgili konuştu.

 

Parti içi muhaliflerine göndermede bulunan Kaman, "Aday olmayacağımın haberini alarak ellerini sıvazlayanlar var.” Dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “Yeni Atama Oluncaya Kadar Veya Belirlenecek Kongre Tarihine Kadar da Görevde Olacağım, Kırgınlık ve  küskünlüğünün asla davasına olmayacağını ifade eden Kaman, "Şu anda aday olmayacağımın haberini alarak ellerini sıvazlayanlar hiç ümitlenmesinler ki bu dava asla yetim asla öksüz asla küçük kişiliklere teslim edilmeyecek kadar büyüktür.” İfadelerini kullandı.

 

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı 16 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 11:00’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Nevzat Erdem Başkanlığında oluşan divan yerini aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan toplantıda dünden bugüne siyasi mücadelesini anlatan İl Başkanı Celal Kaman kürsüye davet edildi.

 

Danışma meclisine Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz katılamazken, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve İGM Başkanı Ruhi Şeker protokolde yer alan isimler oldular. 

 

Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, Atatürk Kültür Merkezinde partisince düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada teşkilata veda niteliği taşıyan bir konuşma yaptı.

 

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, çalışmaları hakkında bilgi verirken, “Vatan, millet, devlet ve bayrak sevdalısı kardeşlerimin azim ve kararlılığıyla alnımızın akıyla partimizi iyi bir şekilde temsil etmiş olmanın gururu içerisinde bulunmaktayız” dedi.

 

Kaman konuşmasını şöyle devam etti:

 

Teşkilatımızın her kademesinde görev alan değerli kardeşlerim,

 

Değerli basın mensupları İl Danışma Meclisi Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.

 

Geçtiğimiz Ramazan ayının ilk günü yapmış olduğumuz İl Danışma Meclisi toplantımızın ardından günümüze kadar geçen süre içersinde İl Başkanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler hakkında kısa bilgilendirmemin ardından gündemimize ve çalışma programlarımıza dair istişarelerde bulunacağız.

 

Bildiğiniz gibi Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üç yıl aradan sonra tekrar Ak Partimizin, Ak davamızın başına Genel Başkan olarak geçmesiyle birlikte yeni bir güç yeni bir şevk yeni bir heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Genel Başkanımızın talimatları ile kongre süreçlerimiz başlamış bulunmakta, geçtiğimiz dönemde belde başkanlarımızın atamaları yapıldı.

 

Öncelikle belirtmek isterim ki; önümüzde İl Başkanlığı seçimi yapılacak olan kongremizde aday olmayacağım.

 

Şu anda görevimin başındayım, yeni atama oluncaya kadar veya belirlenecek Kongre tarihine kadar da görevde olacağım.

 

Bu bir basın toplantısı değildir. Teşkilatımızın her ay mutad olarak yaptığı İl Danışma Meclisi toplantısıdır. Gerek gördüğüm takdir sizleri bilgilendirip ayrıca bir basın toplantısı yapılabilir.

 

Bizler Ak Partinin kuruluşundan bu güne gerek parti kadrolarında görev alarak gerekse dışarıda her zaman davayı savunan olduk bundan sonra da yine aynı şekilde Ak dava için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu bir nöbet değişimidir.

 

Geçtiğimiz aylarda basınımıza verdiğim demeçte de söylediğim gibi bizler bu partinin her kademesinde görev almayı her zaman onur ve gurur olarak görmekteyiz.

 

Bugün bizler bu görevleri yerine getiririz yarın bir başka arkadaşımız aynı görevleri yerine getirir ama bu dava hiçbir zaman sonlanmayacaktır.

 

Göreve geldiğim günden bu güne kadar olan süreçte iki seçim bir referandum ve bir hain darbe girişiminde yaptığımız çalışmalar ve elde ettiğimiz başarılar benim en büyük gururum ve onurum olarak kalacaktır.

 

Elbette bu büyük başarılar sayesinde bu gururu onuru bana yaşatan siz değerli teşkilat mensuplarımın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Birazdan basına kapalı bölümde daha detaylı olarak anlatacağım tüm zorluklara rağmen bu üstün başarıda pay sahibi elbette sizlersiniz.

 

Kongre süreçlerimizde ilçelerimizin kongre tarihleri henüz belirlenmemiş olup tarihler belirlendiğinde tüm teşkilatımız ile birlikte sizlerin de haberi mutlaka olacaktır.

 

Yine aynı şekilde İl Kongremizin tarihi ve yeni İl Başkanı adayının belirlenmesi sonrasında da bilgilendirmelerde bulunulacaktır.

 

Ak Parti milletin partisidir, bizler millete hizmet etmek yolunda bu davaya baş koyduk, hiçbir menfaat hiçbir rant hiçbir siyasi kariyer düşünmeden Genel Merkezimizin takdirleri ile göreve geldik ve alnımızın akıyla görevimizi bir sonraki arkadaşımıza devredeceğiz.

 

İl başkanlığına aday olduğum ilk gün yaptığım açıklamada “ben kimsenin adamı değilim, siyasi hayatım boyunca da kimsenin adamı olmayacağım, teşkilatımıza Başkanlık yapacağım” demiştim.

 

Bugün de tam olarak aynı noktadayım, kimsenin adamı değilim, olmayacağım, yanlışa doğru, doğruya yanlış demedim, yapamayacağımız bir iş hakkında hiç kimseye ümit vermedim gerçek neyse her şart ve koşulda bunu savundum bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Ve haksızlıklar karşısında hiçbir zaman susmadım.

 

2001 yılında Partimizin Kurucusu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olduğum sözden hiçbir zaman dönmedim, dönmeyeceğim, o günden bugüne kadar ne partimden ne davamdan vazgeçmedim. Yeri geldi delege listesinde adım bile okunmadı yeri geldi Genel Merkezimizin takdirleriyle İl Başkanlığına layık görüldüm.

 

2003 yılında Genel Merkezimizin takdirleriyle İl Başkanlığına aday gösterilmeme rağmen seçilemedim buna rağmen hiçbir zaman ne partime ne liderime küsmedim.

 

Kaman "Ben bu partinin özünden geldim bundan sonra da bu davanın her zaman içinde olacağım."

 

Ak Parti kurulduğu günden bu yana parti içersinde ikiliğe meydan vermemiş görev değişimlerini nöbet değişimlerini bu davanın bir yöntemi olduğunu her birimiz bilmekteyiz. Bu bundan sonra da böyle devam edecektir. Kongrelerimiz gerçekleştirilecek ve yeni göreve gelen yönetimlerimiz davamızı bıraktığımız yerden sürdüreceklerdir.

 

Kırgınlıklarımız küskünlüklerimiz asla partimize davamıza olmayacaktır.

 

Şu anda aday olmayacağımın haberini alarak ellerini sıvazlayanlar hiç ümitlenmesinler ki bu dava asla yetim asla öksüz asla küçük kişiliklere teslim edilmeyecek kadar büyüktür.

 

Konuşmama son verirken;

 

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden değerli kardeşim Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü ve vatanımızın bölünmemesi, bizlerin huzur ve güvenliği için bayrağı için toprağı için canlarını feda etmiş, terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

 

Şehitlerimizin Ruhları şa'd mekanları cennet olsun...

 

Değerli basın mensuplarımızı katılımları için teşekkür ediyor.

 

İl Danışma Meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, toplantımıza katılan teşkilat mensuplarımızın da her birine şahsım ve teşkilatım adına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun. Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Konuşması:

 

Çankırı’daki projeleri anlatan Dinç, paralarının olmadığını, kendi öz kaynaklarıyla ve Allah’ın yardımıyla projeleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

İl Başkanı Celal Kaman’ın konuşması sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Çankırı Belediyesi olarak bir çok proje üzerinde çalışıyoruz. Projelerimizin bir kısmı yüzde 90 lar da, bir kısmı yarı safhasında, bir kısmını ihale ettik, bir kısmı da devam ediyor çalışmaların. Değişik projelerimizi de hayata geçireceğiz, bunları ciddi anlamda herkes görecek dedi.

 

Bu hak dava, bir duvarsa ben de bu duvarda bir tuğlayım." diyen kıymetli dava arkadaşlarımız ile Çankırı AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısını gerçekleştirdik.

 

Danışma Meclisi Toplantıları hem kendi içimizdeki değerlendirenler hem de bu hizmetlerin hatırlanması ve vatandaşlara Ak Parti'mizin icraatlarının tanıtımı açısından büyük önem taşıyor.

 

Şehrimizin, partimizin ve mukaddes davamızın geleceği için her ortamda verilmesi gereken mücadeleyi vermek boynumuzun borcudur. Hangi hırs ve ihtirasta olursa olsun hiç kimse bizleri şehrimiz ve davamız uğruna çalışmaktan alıkoyamaz.

 

Çankırı Belediyesi'nin hizmet alanı her geçen gün büyüyor. İmkânlarımızın ötesinde sunduğunuz her hizmet, insan hayatını ön plana çıkaran ve şehrimizin değerini artırmaya yönelik hizmetlerdir. Çankırı'yı yaşanabilir be modern bir kent olarak gelecek nesillere teslim etmek bizim asli görevimizdir ve bunun için de çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğimiz aşikardır. Diyen Başkan Dinç sözlerine son verdi.

 

Toplantı Basın bölümüne kapalı olan görüşmeler ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2986 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI