Bugun...Çankırı AK Parti’nin Adayı Hüseyin Boz 2.nci Turda Belediye Başkanı Seçildi
Tarih: 03-05-2018 19:02:55 Güncelleme: 05-05-2018 09:56:55 + -


"Her iki siyasi partimizin ortaklaşa kararı ile Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturuyorum" diyen Başkan Hüseyin Boz, "Herkese teşekkür ediyorum." dedi.


Çankırı AK Parti’nin Adayı Hüseyin Boz 2.nci Turda Belediye Başkanı Seçildi

Seçime AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Belediye Başkan Vekili Tuncay Koç, AK Parti'li ve MHP'li meclis üyeleri ile partililer katıldı.

 

Hüseyin Boz Çankırı Belediye Başkanı Oldu

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in milletvekili adaylığı için boşalan başkanlık koltuğu için bugün Çankırı Belediye Meclisi'nde seçim yapıldı. 17 Adalet Ve Kalkınma Partili ve 9 MHP’li üyenin bulunduğu belediye meclisinde başkanlık için 25 üye oy kullandı. İlk turda MHP'li üyeler AK Parti'nin adayı Hüseyin Boz'a destek vermedi. İlk turda 3'te 2 çoğunluğu sağlayamayan AK Parti'nin adayı Hüseyin Boz, ikinci turda 19 oy alarak Çankırı Belediye Başkanı oldu.

 

24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimleri için Çankırı Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden İrfan Dinç'in yerine bugün başkan seçimi yapıldı. Çankırı Belediye Meclisi'nde AK Parti ve MHP'li üyelerin seçimi ile Hüseyin Boz başkan seçildi.

 

Gerçekleştirilen seçim sonrasında ilk turda Hüseyin Boz 17 alırken 9 oyda boş çıktı. AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş bir usul hatasının yapılmaması gerekçesiyle mevzuata bakılmasını istedi. Mevzuat gereği ilk turda 3'te 2 çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 2. tur seçimine geçildi. 2. tur öncesi AK Parti İl Başkanı Celal Kaman meclis üyeleri ile yaklaşık 45 dakika bir görüşme yaptı.

 

MHP'li Meclis Üyeleri Tepki Gösterdi

 

Çankırı Belediye Başkan Vekili Tuncay Koç ilk turda çoğunluğun sağlanamadığı için 2. tur seçimi yapılacağını söyledi. 2. tur öncesinde MHP Grup Başkanı İsmail Hakkı Esen, mecliste 2 partinin olduğunu ve nezaket gereği MHP grubuna da adaylarının olup olmadığının sorulması gerektiğini ifade ederek, "Bizlere adayımızın olup olmadığı sorulmadı ve biz yok sayıldık. Bu yüzden ilk turda tepki amaçlı arkadaşlarımız boş oy kullandılar" dedi.

 

Esen, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatı ile AK Parti'nin adayına destek olacaklarını belirterek, Hüseyin Boz'u kutladı.

 

Yapılan 2. tur seçimi sonrasında Hüseyin Boz 19 oy alırken 6 oyda boş çıktı. Seçimde oyların çoğunluğunu alan Hüseyin Boz Çankırı Belediye Başkanı oldu. Yapılan oylama sonrasında Hüseyin Boz her iki gruba ve meclis üyelerine teşekkür etti.

 

"Her iki siyasi partimizin ortaklaşa kararı ile Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturuyorum" diyen Başkan Hüseyin Boz, "Herkese teşekkür ediyorum. Belediye eski başkanımız İrfan Dinç'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yukarıdaki uyumun aynısını göstereceğiz" dedi.

 

"Bu birliktelik için teşekkür ediyorum" diyen AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, "Hüseyin bey zaten deneyimli. Bu deneyimini daha ileriye götüreceğine inanıyorum" dedi.

 

Belediye Başkanlığı görevine getirilen Hüseyin Boz, meclis salonunda makama geçerek tebrikleri kabul etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3510 defa okunmuştur.

Etiketler :
OSMAN / 07-05-2018 12:27:00

Başkanın ilk icraatı mal varlığını kamuoyu ile paylaşmasıdır. Belediyecilikte siyasi hizmet çokluğu değil kapasite bilgi birikim çokluğu esas alınmalıdır. aksi takdirde önce yaşananlar tekrarlanmış olur.

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 03-05-2018 23:45:00

Hayırlı uğurlu olsun ne diyelim, Umarım artık , Çankırı Belediyesi biraz daha kendisine çeki düzen verir hakkaniyet içerisin de hizmet alırız,Çankırı mız a daha iyi güzel işler yapılmasına vesile olur, bu değişim,Mesela Çankırı Devlet hastanesine yer bulunur,İnşaatına derhal başlanır....Çankırı nın tarihi dokusu tarihi zenginlikleri gün ışığına çıkartılır....FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI