Bugün...Çankırı AK Parti Teşkilatının Hedefi 15’te 15
Tarih: 15-10-2018 20:04:37 + -


Çivitcioğlu “Şu anda Çankırı devlet hastanesi ile ilgili şikayetler var. Biz bununla ilgili bürokratlarımızı uyardık. Bürokratlarımız kendilerine çeki düzen verecekler çalışma sistemiyle ilgili yapılması gerekenleri yapacaklar yapamıyorlarsa da Allah işlerini güçlerini rast getirsin diyeceğiz.” dedi.


Çankırı AK Parti Teşkilatının Hedefi 15’te 15

Hedef Çankırı’daki 15 Belediyeyi de Almak

 

Çankırı’da Yerel Seçimlerin Tohumları Atıldı

 

Adalet ve Kalkınma Partisi, İl Danışma Meclisi toplantısı cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Divan heyetinin oluşturulması sonrasında, Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

 

İl Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Celal Kaman yaptı.

 

Kaman, konuşmasında “Seçim sonrası tüm teşkilatlarımız ile birlikte yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza, aksatmadan devam ediyoruz.

 

Liderimiz ile birlikte 17 yıldır bu davada yol arkadaşlığı yapmamızın onuru gururu gerek şahsım gerekse tüm teşkilatlarımız için gelecek nesillerimize armağan edeceğimiz en büyük mirasımızdır.

 

Bizler; Fitne zamanında “düşmanın oklarını takip ediniz, o sizi Hak ehline götürür” buyuran İmam Şafi hazretlerinin sözünü şiar edinerek her dönemde Reisimize partimize nasıl saldırılar yapıldığına bizzat şahit olmuş ve asla safımızı değiştirmeyerek davamızı savunmaya, bu dava uğrunda 15 Temmuz gecesi ve sonrasında olduğu gibi canımızla başımızla biz buradayız demeye devam ediyoruz bundan sonra da devam edeceğiz.

 

24 Haziran sonrasında gerek ülke gündemimiz gerekse Çankırı gündemi önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler olarak belirginleşmiştir.

 

Bu seçim döneminde de İl teşkilatlarımızda olduğu gibi ilçe teşkilatlarımız, İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız, İl ve İlçe kadın Kolları Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl ve İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyeleri ile hep birlikte “durmak yok yola devam” sloganımız ile daha önce olduğu gibi “ilk günkü aşkla” yılmadan yorulmadan kapı kapı gezerek seçim çalışmalarımızı sürdüreceğimize güvenim ve inancım sonsuzdur.

 

Bu seçim için hep birlikte yaşayacağımız adaylık süreci; Genel Merkezimizin takdir ve tasvipleri yönünde olacaktır. Bu nedenle her kim olursa olsun adaylarımızı sonuna kadar birlik ve beraberlik içerisinde destekleyecek ve partimiz için davamız için Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan için canla başla çalışacağız.” dedi.

 

“Bu çalışma azmi ve kararlılığınızı yapmış olduğumuz İlçe Danışma Meclisi toplantılarımızda görmekten memnun olduğumu belirtmek isterim.” diyerek konuşmasına devam eden Kaman “Ayrıca bu toplantılarımıza katılım sağlayan teşkilat mensuplarımıza da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bu vesile ile haftalık olağan yönetim kurulu toplantılarını aksatmadan yerine getiren tüm ilçe başkanlarımızın şahsında yönetim kurulu üyelerimize de teşekkür ediyor, çalışmalarına aksatmadan devam etmelerini istirham ediyor ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

-AK Parti’nin hedefi 15’te 15

 

Yerel seçimlerde tüm ilçe ve belde belediye başkanlıklarını alacaklarını ifade eden Kaman, “Mart ayında yapılacak olan seçimlerde tek hedefimiz 15’te 15 olacaktır.

 

12 İlçemizde ve 3 Beldemizde hiçbir fire vermeden Ak Parti bayrağını göndere çekip 15’te 15 hedefimize ulaşacağımıza inancım sonsuzdur.

 

Bundan önce olduğu gibi; gerek bu dönemde gerekse bundan sonra da bu davaya hizmet etmiş, kendini adamış, gönül verdiği bu davada herhangi bir şekilde görev almış tüm kardeşlerimize birebir ulaşarak hallerini hatırlarını soracak ve onlarla irtibatlarımızı asla koparmayacağız.” dedi.

 

İl Özel İdaresi çalışmaları ve İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker “AK Parti kendi varlık nedenini bu ülkeye kayıtsız şartsız hizmet aşkıyla yola koyulmuştur. Bizler biliyoruz ki hizmet siyasette başlar. Fakat siyaset tabiatın gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına koymak sorumluluk üstlenmektir. Siyaset sorunlara çözüm üretme milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. AK Parti olarak bizler de bu hizmette elimizi taşın altına koymuş hizmetkârı olmuşuz ve olmaya da devam etmekteyiz. Sizler AK Parti’nin her kademesinde çalışan gönül veren emek veren, oy verenler olarak biz seçilmişlerin denetlemek, çalışmalarımızı takip etmelisiniz. Biz bir aileyiz hepimiz birbirimizden sorumluyuz.” ifadelerine yer verdi.

 

Çankırı Belediyesi’nin 5 aylık çalışmalarına değinerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Asfaltla alakalı şu ana kadar 40 bin ton asfalt attık inşallah 10 bin ton daha atarak 50 bin ton asfalt atacağız.

 

Bisiklet yolumuzun yüzde 95’ini bitirdik bu ay sonu gibi açılışını yapacağız. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Yaklaşık 4 km bir mesafede yürüyüş alanı ve bisiklet yolumuz olacak.

 

100 km ye yakın sathi kaplamalarımız tamamlandı. Parke çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Özellikle yeni yerleşim alanlarında devam ediyor.

 

Fuar yolumuzda çalışmalarımız sürüyor. Orta refüjde de ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışmalarımız önümüzdeki hafta tamamlanacak. Bu bölgemizde yağmur yağdığında artık su taşkını yaşanmayacak. Afet durumunda bir yağmur olmazsa. Çankırı’da en az 10 önemli noktada her yağmurda su baskını oluyordu. Bunların önüne geçtik.

 

Gemiyi millet kıraathanesi yapıyoruz göle su verme işlemi devam ediyor. Peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız. Gemi de de millet kıraathanesi olarak hizmet verecek.

 

Uzun yolda çalışmaların yüzde 95’i bitti. Caddeyi trafiğe kapatıp yolun karşısında hediyelik eşya satan dükkanlar olacak şekilde yapmayı planlıyoruz.

 

Esentepe yolunda çift geliş gidiş şeklinde yapıyoruz kenarlarında kaldırım ve orta refüjü ile çalışmalarımız sezon bitmeden bitirmeyi hedefliyoruz.

 

DSİ'nin altında yaranlar caddesi ile Mehmetçik caddesini birbirine bağlayan alanda köprü ihalesini yaptık. Hazırlıklar tamamlandı çalışmalar da en kısa sürede başlayacak.  Çünkü bu alanda bu köprüye ihtiyaç var.

 

İtfaiye binamız biraz yavaş ilerliyor müteahhit firmada problemler var ama en kısa sürede bu işimizi de tamamlayacağız.

 

10 tane yeni park yaptık. Park ile ilgili çalışmalar da devam ediyor.

 

Göreve geldiğimizde bütün esnaflarımızı STK’larımızı mahalle sakinlerimizi ziyaret ettik. Sorunları yerinde dinledik. Vatandaşlarımızın istek ve önerilerini dikkate aldık. Yaptığımız her şeyi vatandaşın ihtiyaçları için yaptık. Olaylara anında müdahale ediyoruz. Şehir içindeki köprülerimizi aydınlatıyoruz.

 

Otopark ile ilgili projelerimizle de çalışmalarımız sürüyor. Projeler üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

 

Bürokrasinin vatandaşa hizmetle yükümlü olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Milletvekili Salim Çivitcioğlu “Bürokrat çalışacak bürokrat ülkemizin gidişatına istikamet veren milletimizin işini yapmakla ilgili gecesini gündüzüne katacak çözümcül olacak. Çözümcül bürokratların başımızın üstünde yeri var ama çözümcül bürokratların gönlümde yeri olsa bile aklımda yeri yoktur. İş yapan bürokratla çalışırız iş yapmayan bürokrata da güle güle deriz.” dedi.

 

-Devlet hastanesi ile ilgili şikayetler var

 

“Çankırı’da vatandaşımızın istediği talepler doğrultusunda hareket edeceğiz.” diyerek sözlerine devam eden Çivitcioğlu “Şu anda Çankırı devlet hastanesi ile ilgili şikayetler var. Biz bununla ilgili bürokratlarımızı uyardık. Bürokratlarımız kendilerine çeki düzen verecekler çalışma sistemiyle ilgili yapılması gerekenleri yapacaklar yapamıyorlarsa da Allah işlerini güçlerini rast getirsin diyeceğiz.” dedi.

 

- Mühim olan alçakgönüllü olmaktır

 

“Yerel yönetimlerde kanalizasyonlar yapmak yol yapmak parke yapmak bunlar güzel şeyler göze hitap ediyor ama en önemlisi vatandaşla gönül bağını güçlendirmek.” ifadelerine yer veren Çivitcioğlu “Gönül bağını güçlendirmediğiniz süre içinde bu yaptıklarınızı bir faydası yok. Siyasette beğenilmek işin hizmet boyutu sevilmek işin gönül boyutu.  Yol yap parke yap bunlar unutulabiliyor ama vatandaşın gönül dünyasına dokunabildin mi onla muhabbet edebildin mi Allah’ın izniyle hiçbir sıkıntı yok. Yaptığımız hitabetlerde vatandaşın gözüne aklına hem de gönlüne hitap edeceğiz bunu yapabiliyorsak kaldığımız yerden işimize devam ederiz.  Gönüllere girersek AK Parti kazanacak, AK Parti kazanırsa Türkiye kazanacak Türkiye kazanırsa dünyada adalet hak hukuk ve mazlumlar kazanacak. Bu anlamda birliğimizi dirliğimizi beraberliğimizi koruyalım. Birbirimizin dilinden anlayalım. Vatandaşımızın yanında olalım gurur kibir yüksekten bakış kimseye bir şey kazandırmamış. Mühim olan alçakgönüllü olmaktır.

 

Şimdi hedefimiz Çankırı’da 15’te 15 yapmak. Kaldığımız yerden cumhurbaşkanımıza hem AK Partimize hem ülkemize sahip çıkıp Çankırı sizinle dedirteceğiz inşallah.”

 

“Bugün 24 Haziran sonrası ilk genişletilmiş divanımızda beraberiz.” Diyerek sözlerine başlayan AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu “3 yılda 4 seçim gerçekleştiren ve Türkiye 8 inciliği Türkiye 5 inciliği ve Türkiye 3 lüğünü kazanan ve inşallah bundan sonraki 31 Mart yerel seçimlerinde de Allah’ın izniyle şampiyonluğu yakalayacak olan teşkilat mensuplarınıza teşekkür ediyorum.

 

Biz büyük bir aileyiz. Başımızda liderimiz genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, genel merkezimiz il ilçe belde teşkilatlarımız mahalle köy temsilcilerimiz, bütün  teşekkül etmiş Türkiye’nin ve belki de dünyanın böyle büyük bir siyasi organizasyon söz konusu değildir. Zira ak parti bir sevdanın bir aşkın bir heyecanın adıdır. Hizmet, yatırım ve gerçekten insanımızın mutluluğunu huzurunu, güvenliğini refahını itibarını arttırmaya yönelik bir büyük milli ve yerli aynı zamanda evrensel bir ümit hareketidir. Ak parti demek kökü mazide olan ati demektir. Ak Parti demek Osman Gazi Şeyh Edebali Ahmet Yesevi’nin Yunus Emre’nin gösterdiği kutlu yolu yürümek ve Milletle hemhal olarak sevincine yasına ortak olmak demektir. Ak parti demek gemileri karadan yürüten…..

 

Yüzyılımızın ilk çeyreğinde bizi tarihten silmek isteyenlere karşı Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde ya istiklal ya ölüm diyerek bütün emperyalist ve Siyonist kuşatmaları darmadağın ederek ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyetini kuran dedelerimizin yolunu takip etmek ve onların emanetine sahip çıkmak demektir.

 

Onların emanetine sahip çıkmak demektir. Bu büyük teşkilatın bu büyük tarihi sorumluluğun idraki içerisinde burada bulunuyoruz. Biz yerel bazda ulusal bazda bölgesel bazda küresel bazda bir hedefi bir misyonu yüklenmiş insanlar topluluğuyuz.

 

Millete hizmet yolunda birlik beraberlik içerisinde disiplinli bir şekilde hem kendimizi hem geleceğimizi teminat altına alarak bütün insanlığın umudu ve vicdanı olarak vazifelerimizi deruhte etmenin şuuru ve ufku içerisinde bir aradayız.

 

AK Parti bir misyonu, bir vizyonu olan partidir. Ak parti 16 yıllık iktidarı döneminde muazzam hizmetlere, yerel, ulusal, bölgesel, küresel anlamda büyük katkılar veren, hizmetler yapan muazzam bir çığır açıcısı bir hareketin adıdır.

 

Ak parti bu nedenle sadece partilerden bir parti değil Türkiye’yle kaderi özdeşleşmiş bütün insanlığın kendisinden büyük şeyler bağladığı hareketin adıdır. 

 

Yeni ekonomik plan, enflasyonla top yekün mücadele çerçevesinde kararlarla beraber, Türkiye’de en önemli bir hamleyi önemli bir sonucu neticelendirecek olan Türkiye kalkınma bankası ve kalkınma fonunu ihtiva eden yasayı da geçen hafta meclisten geçirmek suretiyle vazifelerimizi yerine getirdik

 

Çok boyutlu bir sürece tanıklık ediyoruz. Tarihin yeniden inşa edildiği önemli bir süreç hepimizin gözleri önünde yaşanıyor. Bu hem ülkemiz için hem bölge ve küresel anlamda yaşanılan hadiselerin değerlendirilmesiyle ilgili hepinizin takdirlerindi. Türkiye bir taraftan terörle mücadele ediyor hem içeride hem dışarıda kararlılıkla kendi milli savunma sanayi ile üretmiş olduğu milli ve yerli mühimmat ve araçlarla büyük başarılara imza atan terörü belini kırıyor ve kırmaya da kararlı bir şekilde devam edecek.

 

Biz içerideki terörle mücadele ederken alfabenin çeşitli harfleriyle bir araya getirilmiş bir takım kurmaca terör örgütleriyle Türkiye’yi oyalamaya, yavaşlatmaya içeriye dönük kargaşalarla dışarıya bakamaz hale getirmek isteyen bir takım uluslararası güçlere artık perde ortadan kalktı, maskeli balo sona erdi biz kimin kimin maşası olduğunu çok iyi biliyoruz. Artık hem kuklayı hem de o kuklaları oynatan kuklacıları hesaba çekiyoruz. Türkiye’nin dik duruşlu onurlu liderinin öncülüğünde gerek uluslararası platformlarda gerek Avrupa birliği çerçevesinde gerek ikili ilişkilerde gerekse iç siyasetimizde bütün hakikatlerin olduğu gibi milletimizle ve bütün insanlıkla paylaşıyoruz. Yapılması gerek adım neyse bunu milli menfaatlerimizi düşünerek ufuk çerçevesinde milli ve yerli aynı zamanda evrensel bir anlam ihtivası içerisinde sonuç doğuracak şekilde hareket ediyoruz.

 

Tarihin yeniden şekillendiği bir dönemdeyiz.” dedi.

 

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

 

 

 
Bu haber 2912 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI