Bugün...Çankırı AKP’nin Gündeminde Seçim Süreci, Seçim Takvimi Vardı
Tarih: 07-11-2018 10:17:40 Güncelleme: 07-11-2018 17:36:40 + -


AK Parti İl Başkanı Celal Kaman Aday adaylığı süreci ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.


Çankırı AKP’nin Gündeminde Seçim Süreci, Seçim Takvimi Vardı

Kaman “Ser Verdi, Sır Vermedi!

 

Başkan Kaman’a “En çok oy alabileceğiniz adayınız kim” diye sorduk. Ser verdi, sır vermedi.

 

Sorumuz üzerine “Hastane konusuna değinen Kaman, yerinin belli olmadığını fakat 15 gün içinde proje aşamasına geleceğini dile getirdi.”

 

Sorduğumuz diğer bir soru üzerine şaşırabileceğimiz cevap almak bizleri üzdü. Basın mensuplarının hastanede hekim sıkıntısı olduğunu belirtmesi üzerine Kaman, “Hastanede hekim sıkıntısı yok” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman Aday adaylığı süreci ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

 

Basın toplantısına İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal ile İl yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “Belediye başkanlığı için aday adayı olacak arkadaşların başvurularını bekliyoruz. 12 Kasım’da sona erecek aday adayı başvurularını Genel Merkeze ileteceğiz. Genel Merkez’de ilgili komisyonlar tarafından adayımız tespit edilecek. AK Parti teşkilatı olarak adayımız kim olursa olsun çalışacağız. Çalışmalarımız adaya bağlı olarak değil teşkilata yakışır şekilde, hızımızı arttırarak devam edecek. Genel Merkezimizin ve genel başkanımızın gösterdiği aday bizim adayımız” dedi.

 

Başkan Kaman ”Çankırı Merkez başta olmak üzere ilçeler ve beldeler ile birlikte ilimiz genelinde bulunan 15 Belediye Başkalığını da Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin alacağını söyledi. 

 

Kaman, yerel seçimlerde hedeflerinin 3 belde, 12 ilçe olmak üzere Çankırı’da bulunan 15 belediye başkanlığının tamamını kazanmak olduğunun altını çizdi,

 

Kaman “Bunu başaracak güçteyiz. Teşkilatlarımız çok güzel uyum yakaladı. En üst kademeden en alt kademeye kadar birlik ve beraberliğimiz var. Bunu sandığa yansıtacağız. Tabiki takdir seçmenlerimizin. Seçmenin gönlüne girmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İl Başkanı Kaman “Geçtiğimiz seçimlerde aldığımız oylar belli. Çankırı olarak Türkiye’de dördüncülük elde ettik. 100 kişiden 77 kişi bize AKP’ye oy verdi. Bu büyük bir başarı. Kendimizi ve çalışmalarımızı iyi anlatarak bu oranı daha da yukarı taşımak için var gücümüzle çalışacağız.

 

Kaman, “Hiçbir aday adayımız diğer aday adayı aleyhinde konuşamaz, konuşursa en ağır cezayı alır. Buna izin vermeyeceğiz“ ifadelerini kullanarak parti disiplininin öncelikleri olduğunun altını çizdi.

 

Basın mensuplarının gerçekleştirilecek olan seçimlerde dışarıdan birinin Çankırı için aday gösterilmesi durumunda Çankırı teşkilatının bu konuya tutumu ne olacak sorusuna ise Kaman, “Genel merkezimizin gönderdiği her adayın başımızın üstünde yeri vardır” dedi.

 

Kaman “Görev İstenmez, Verilir”

 

Kaman kendisinin merkez ilçe belediye başkanlığına aday adayı olup olmayacağı yönündeki soruyu da cevaplandıran Kaman, “Biz teşkilatız. Genel Merkezimiz teşkilatımıza ne görev verirse onu yaparız. Genel Merkez ‘aday ol’ derse adayız, ‘İl Başkanı olarak devam et’ derse il başkanı olarak devam eder, adaymış gibi çalışırız” diye konuştu.

 

Kaman “Buna ben de dâhilim. ‘Çaycılık Yap’ derseler gider çaycılık yaparım. 2002 yılından bu yana partinin bütün teşkilatlarında görev aldım” şeklinde konuştu.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak AK Parti İl Başkanı Celal Kaman’a şu soruyu yönelttik: AK Parti’nin15 yıllık tek parti iktidarında Çankırı’da her şey yolunda demek mümkünmüdür? Doğu ve diğer illerde yatırımlar devam ederken Çankırı’da neden durduruldu? Yeni Hastane, Çevre Yolu, Yüzme Havuzu, Lise Işıklı Kavşak Üst geçidi, Tatlı Çay projelerinin akıbeti nedir? Neden bu yatırımlar hayata geçirilmiyor diye sorduk, sorularımıza cevap aradık.

 

AK Partinin Çankırı’da 15 yıllık bir sürecinin olduğunu da dile getiren Kaman, “Tüm hemşerilerimden sunu isterim. Çankırı’nın 15 yıl önceki hali bir düşünülsün bir de bugünkü haline bakalım. Neler yapılmış, dün neymiş bugün neler yapılmış. Bir şeyi kıyaslayabilmek için öncesini bilin. Hepimiz biliyoruz 15 sene öncesini. En basitinden 15 sene önceki otobüs durakları ile şimdiki otobüs durakları arasındaki farkı görmek lazım. Biz yaptığımız hizmetleri anlattığımız sürece yapacaklarımızı anlatacağız, başka birşeye ihtiyacımız yok arkadaşlar” dedi.

 

Duran yatırımlar konusunda ki bir soruya ise Kaman, “Ülkemizde kriz var mı? Var. Bunu inkar edemeyiz. Ama ilk etapta hükümetimiz yarım kalan işleri bitirmek üzere program yaptı” dedi.

 

Çankırı’ya yapılacak olan Yeni Devlet Hastanesinin yeri belli değil; fakat 2019 yılında temelinin atılacağı ifadeleri konuşuldu.

 

Yatırımlar hakkında da bilgi veren Kaman, “Yeni Çankırı Devlet Hastanesi”, “Tatlı Çay Projesi”, “Spor Vadisi Projesi” ve “yüzme havuzu” yapımı konusunda ilgili bakanlıklarla görüşmelerin sürdüğünü, 15 gün içerisinde proje çalışmalarına başlanarak 2019 yılında temellerini atacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5030 defa okunmuştur.

Etiketler :
Cingan / 08-11-2018 01:05:00

Sayın baskan 2002 yilından bu yana oy ce gönül vermiş bir sade vatandas olarak sizin görmediginiz, belkide görmek istemediginiz bir iki konuda düşünce belirtmek istiyorum.1- 15 belediyenin 8 alırsak cok başarılıyız dilek demektir. 2- böylesine süregelen sürtüşmelerle partiyi Çankırı da zayıflattınız. 3- İlçe başkanı sabah kahvaltısını dahi hastane de sağlıgın yönetim birimlerinde yaparsa; sağlık ilçe parti başkanı gibi degil saglık müdürü, başhekim gibi davranırsa Çankırı da sağlıktan birşey beklemeyin. Çalıştığı hastaneden çok saglık birimlerinde olmaktan vazgecsin. 4- vatandaşa tepeden bakmaktan vazgecin, partide çaycı tanıdıgı olan biyerlere gelmesin, yoksa vallahi billahi bu seçimler Çankırı daki AK kadrolarin kara bulutu olacak saygılar.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI