Bugün...Çankırı Amatör Küme Şampiyonunu TFF Başkanlığı Amatör Futbol Disiplin Kurulu Belirleyecek
Tarih: 21-03-2018 15:03:32 + -


Çankırı Amatör Küme Futbol Liginde Orta ilçesinde oynanması gereken Orta Belediyespor-Çankırıspor karşılaşması Çankırıspor’un sahaya çıkmaması nedeni ile hakem tarafından tatil edilmişti.


Çankırı Amatör Küme Şampiyonunu TFF Başkanlığı Amatör Futbol Disiplin Kurulu Belirleyecek

Çankırı Amatör Kümede Yaşanan Sıradışı Olayın Kazananı Hangi Kulüp Olacak? 

 

Av. Serdar Kantar başkanlığında toplanan Çankırı İl Disiplin Kurulu, eldeki belge ve bilgiler çerçevesinde dosyayı karara bağlayamadı ve topu Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına attı.

 

İl Disiplin Kurulu'nun bugün aldığı karar şöyle:

 

"Türkiye Futbol Federasyonu Çankırı İl Disiplin Kurulu

 

Karar No: 5

 

Karar Tarihi: 20/03/2018

 

Toplantı Tarihi: 20/03/2018

 

Türkiye Futbol Federasyonu Çankırı İl Disiplin Kurulu Başkan Vekili Av. Serdar Kantar Başkanlığında aşağıda isim ve imzası bulunan üyenin katılımı ile 20.03.2018 tarihinde toplandı.

 

Futbol İl Temsilciliğince Kurulumuza sevk edilen konuların hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda değerlendirilmesine;

 

1-10.03.2018 tarihinde saat 13.00'da Orta İlçe Stadında oynanması gereken Orta Belediyespor-Çankırıspor Amatör küme futbol müsabakası ile ilgili Futbol İl Tertip Komitesinin kurulumuza göndermiş olduğu 13.03.2018 tarihli ve 20 sayılı Tertip Komitesi kararı gereği;

 

2-Konu ile ilgili dosya ve Çankırıspor Kulübünün savunmaları tarafımızca incelenmiş olup İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat İsmail Su sağlık sorunları sebebiyle Ankara ilimizde yatarak tedavi gördüğünden tarafımızca Çankırıspor Kulübünün savunmalarında sundukları mazeretlerde nazara alınarak daha hızlı ve daha sağlıklı bir karar alınması için ilgili dosyanın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı Amatör Futbol Disiplin Kuruluna gönderilmesine karar verilmiştir.

 

Başkan Vekili                                             Üye

Avukat Serdar Kantar - İmza             Metin Gül - İmza"

 

Çankırı Amatör Küme Futbol Liginde Orta ilçesinde oynanması gereken Orta Belediyespor-Çankırıspor karşılaşması Çankırıspor’un sahaya çıkmaması nedeni ile hakem tarafından tatil edilmişti.

 

Çankırıspor’un Kurşunlu deplasmanında Kurşunlu Belediyespor’a karşı aldığı galibiyetle şampiyonluğunu ilan etmesine rağmen, Orta Belediyespor maçına çıkmayarak yönetmelik gereği 3 puanının silinerek şampiyonluğu kaybetme belirsizliği üzerine, “Sezonun şampiyonu Çankırıspor mu Kurşunlu Belediyespor mu?” sorusuna cevap vermesi beklenen Çankırı İl Futbol Tertip Komitesi kararı Futbol İl Disiplin Kuruluna bırakmıştı.

 

13 Mart 2018 tarihinde toplanan Çankırı İl Futbol Tertip Komitesi’nin aldığı karar şöyle:

 

20.03.2018 tarihinde saat 13.00’de Orta İlçe Stadı’nda oynanması gereken Orta Belediyespor-Çankırıspor Amatör Küme Futbol müsabakasının raporları incelendi; Çankırıspor Kulübünün ilan ve tayin olunan saatte sahaya gelmediği isim listesi vermediği ve sahaya çıkmadığı raporlardan anlaşılmış olup; Çankırıspor Kulübünün 16 sayfa bilgilendirme evrakları ile birlikte Futbol İl Disiplin Kuruluna sevkine oy birliği ile karar verilmiştir.”

 

Kurşunlu Belediyespor Başkanı Zekeriya Kahraman ise, Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali'nin açıklamalarının uydurma olduğunu öne sürdü. Kahraman, "Hangi asırda yaşıyoruz. 'Telefon çekmiyor' diyor. Hangi otobüsle geliyor, plakayı söylesinler. Her yerde kamera kayıtları var. Yalan söylemelerine gerek yok. 'Maça gidemedik, yolda kaldık' diyor. Uydurma şeyler söylüyor. Karar malum, maça çıkmayanın mağlup olmakla birlikte 3 puanı siliniyor. Onların her iddialarını çürütürüm. Kurallar ne diyorsa o uygulansın. 'Futbolcular Zehirlendi' diyor, hangi ambulansı, kaçta çağırdın. Akşam hastane hastane dolaştı. Maçı pazar günü biliyorlardı, Cumartesi bir anda kılıf uydurdular. Bu olayın peşini bırakmayacağız." dedi.
Bu haber 2065 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI