Bugün...Çankırı Atatürk Stadyumunda ''Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır.'' Pankartı Açıldı
Tarih: 06-11-2018 13:22:51 + -


1074 Çankırıspor, Halkı kanser konusunda bilinçlendirmek ve kanser taramalarının önemini vurgulamak amacıyla ''Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır.'' pankartı açılarak izleyicilere kanser konusunda mesaj verildi.


Çankırı Atatürk Stadyumunda ''Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır.'' Pankartı Açıldı

Hayatınız bizim için değerlidir diyen 1074 Çankırıspor sahaya İl Sağlık Müdürlüğü imzasını taşıyan  “Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır” pankartı ile çıktı.

 

05 Kasım 2018 saat 14:00’da Atatürk stadyumunda Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi 4.Grup Müsabakasında 1074 Çankırıspor-Turhalspor karşılaşması öncesinde 1074 Çankırıspor futbolcuları tarafından halkı kanser konusunda bilinçlendirmek ve kanser taramalarının önemini vurgulamak amacıyla ''Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır.'' pankartı açılarak izleyicilere kanser konusunda mesaj verildi.

 

Erken teşhis hayat kurtarıcıdır!

 

Vücuttaki dokulardan birine ait bir veya birkaç hücrenin normal özelliklerinin dışında bir değişim göstermesi ve kontrolsüz çoğalması ile meydana gelen kanser, çağımızın en önemli hastalıklarından biridir ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Kansere bağlı ölümlerin çoğu bu kontrolsüz çoğalan hücre topluluklarının hayati organlarda oluşturduğu hasarlar ve fonksiyon bozuklukları sonucu geliştiğinden, hastalığın erken dönemde yakalanarak tedavi edilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu amaçla çeşitli tarama ve erken tanı yöntemleri geliştirilmiştir. Bu önemli sağlık sorununa kamuoyunun dikkatinin çekilmesi ve toplumun kansere yönelik bilincinin arttırılması amacıyla "Kanser Haftası" başlığı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kanserle savaşa yönelik ilginin ve farkındalığın canlı tutulması amaçlanmaktadır.

 

Kanserden korunmak kanser tedavisinden her zaman daha kolay ve daha ucuzdur. Kanserle ilgili bildiklerimizin artması ve erken tanı-tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ile artık kanserle mücadelede daha güçlüyüz.

 

Bu yüzden diyoruz ki: Kanser önlenebilir bir hastalıktır! Erken teşhis hayat kurtarıcıdır!

 

 

 

 

 
Bu haber 2040 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI