Bugün...Çankırı Baro Başkanlığından 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı
Tarih: 18-03-2019 20:34:48 + -


Köroğlu "Bu vatanı borçlu olduğumuz Şehitlerimiz, rahat uyuyun. Bize canlarınızla bağışladığınız toprakları bu millet gerekirse canlarıyla korumaya devam edecektir..." dedi.


Çankırı Baro Başkanlığından 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü

 

"Çanakkale geçilmez" sözünün tarihe altın harflerle yazıldığı Çanakkale Destanının 104. Yılını kutlarken; Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecinin temelini oluşturan, dünyanın kaderine ve tarihin seyrine yön veren bu eşsiz "Kahramanlık Destanı"nı canları ve kanları ile yazan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Mustafa Kemal'in komutasında, Seyit Onbaşı gibi kahramanlık timsali yiğit askerlerimizin ölüm kalım direnişi ile yazılan, Çanakkale Savaşlarına sahne olan Gelibolu Yarımadası; Mustafa Kemal'in ifadesiyle; uzak diyarlardan harbe gelenlerle, Mehmetçiklerin koyun koyuna yattığı, barış ve dostluğun sahnesi olarak dünya barışına kucak açmaktadır.

 

Mustafa Kemal, "Ey kahraman askerler rahat uyuyunuz. Burada dost toprağındasınız" diyerek ülkeler arasında dostluk ortamı oluşmasını ve savaşan ülkelerin vatandaşlarının her yıl gelip askerlerini anmalarını sağlamıştır.

 

Bugün Çanakkale, başta Avustralya ile Yeni Zelanda olmak üzere dünyanın her tarafından gelen ziyaretçilerle, bir ulusun doğuşuna yataklık yapmış, barışa adanmış topraklar olduğunu kanıtlamaktadır.

 

Bu vatanı borçlu olduğumuz Şehitlerimiz, rahat uyuyun. Bize canlarınızla bağışladığınız toprakları bu millet gerekirse canlarıyla korumaya devam edecektir...

 

Av. Erkan Köroğlu Çankırı Barosu Başkanı
Bu haber 1334 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI